Обновяват със светофар и модерна визия входа на Поморие откъм Слънчев бряг и Ахелой
Ще остане движението само на градския транспорт, като всички спирки се запазват
Улица „Мусала” ще бъде разтоварена от тежкия трафик на автобуси, с което ще се възстанови нормалното двупосочно движение по нея. Всички междуградски автобуси, преминаващи през Поморие, ще влизат в града само от кръговото до х-л Сънсет, ще спират на бившата автогара и ще излизат отново през същото кръстовище в избраната посока – към Бургас или към Слънчев бряг и Варна. По улица „Мусала” ще остане движението само на градския транспорт, като всички спирки се запазват. Предложението беше представено днес от кмета Иван Алексиев и обсъдено с присъстващите граждани и общински съветници, отзовали се на поканата за среща.
„След многобройните ми срещи и по желание на голяма част от жителите на кв. „Свети Георги”, вече сме в края на процедурата за изграждане светофар на кръстовището на улиците „Княз Борис I“ и „Мусала“. Изпълнителят е избран и преди началото на активния летен сезон светофарът ще бъде монтиран.”, каза кметът Алексиев.
Другата важна тема, която бе обсъдена днес, е проектът за ремонт на ул. „Манастирска“. Основните дейности са цялостно преасфалтиране на участъка – от кръговото кръстовище за кв. Каменар до кръговото до манастир „Свети Георги”, като най-съществената част от проекта е обновяване района при входа на Поморие откъм Слънчев бряг и Ахелой.

„Предстои пълна промяна и съвсем нова визия на района. Това включва изграждане на тротоари и зелени ивици с височина около два метра от двете страни на пътното платно, като зеленината ще се поддържа чрез капково напояване. Зад тях ще има локални платна за обслужване на имотите. Вече проведох срещи със собствениците и се радвам на тяхната подкрепа, въпреки неудобствата, които най-вероятно ще им създадем със строителните дейности. Имаме готовност да стартираме подготовката на терена още през април. ”, допълни кметът Алексиев.
Проектът се изпълнява по Програмата за развитие на селските райони и е със 100% осигурено външно финансиране.
Защо е важно децата да спортуват - инвестиция в здраве, дисциплина и увереност
Тамара Глоба: 3 зодии влизат в златен период
Бащата на убития Алекс пострадал в катастрофа, две години се лекувал с медитация
Прекаленото гледане на телевизия може да нанесе големи вреди
Коя е най-злопаметната зодия и защо не забравя кой я е наранил
Гореща супа срещу грип - естествен лек за бързо възстановяване
Все повече хора работят след пенсия
3 стъпки да не сте сами на следващия Свети Валентин
Олимпиецът ни Благой Тодев: И деца може да ме бият
Ханзи Флик каза какво се случва с лидера на Барса Рафиня
Бойко Борисов: Забавлявам се с измишльотините за Делян Добрев
Ползите от плуването за сърцето, мускулите и психиката

Дали умишлено не е била обявена подобаващо?
С новото назначение си личи че искат да лапкат кинти.
Qde sireneto samo ako e nadrobeno s vilica
6tot bil barovec of Nisebar
Излиза инфо за това коя фирма връща ресто като ремонтира покриви. :):)