Кметът на Несебър подписа първия договор по инвестиционната програма на държавния бюджет
Ще бъдат изградени закрит плувен басейн в ж.к. „Черно море“, подземен паркинг до СУ „Любен Каравелов“, нови улици в с. Равда и др.
Кметът на община Несебър Николай Димитров подписа първото споразумение за осигуряване на средства по Инвестиционната програма за общински обекти, финансирани по Закона за държавния бюджет 2024 г. - „Преработка и актуализация на съществуващ проект за водопроводна мрежа на с. Оризаре, Община Несебър – І“. Това е втората част от подмяната на водопровода на селото, първият етап от която се изпълнява по европрограма.
Предстои подписване на договори за финансиране на обекти на стойност 30 млн.лв. Целеви средства ще бъдат отпуснати по новите механизми на държавно финансиране за следните приоритетни обекти: изграждане на закрит плувен басейн в ж.к. „Черно море“; подземен паркинг до СУ „Любен Каравелов“; нови улици в с. Равда; Археологически музей – гр. Обзор; спортни игрища в гр. Свети Влас и с. Равда, реконструкция и основен ремонт на съществуваща сграда в с. Равда; осветление на Градски стадион Несебър и на велоалеята Тънково – Слънчев бряг, улици в Слънчев бряг –запад. Продължава и поетапната подмяна на водопроводна мрежа в селата Оризаре и Гюльовца.
Общината е разработила мащабна инвестиционна програма, която се реализира както със средства от държавния бюджет, така и със собствено и европейско финансиране. Осъществяването на дейностите ще доведе до значително подобряване на качеството на живот на гражданите на община Несебър.
12-годишно момиче почина след бой с връстничка
Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция
Украйна спря добива на газ от газохранилищата
Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията
Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро
Wizz air отново избра Варна, пуска директни линии до Барселона, Париж и Атина
15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа
Това, което създаваме днес, носи добра карма за тези 3 зодии
Цените полудяха: Дори в планинските хижи удариха тавана
Кога преминаваме към лятното часово време през 2026 година
КЗП предвижда глоби до 25 хил. евро за нарушения при жалби за сметки за ток
