Кралят на крадците ще помага на Боби Михайлов да открие кой обра къщата му
Пацо Килията обещал на бившия шеф на БФС да проучи по свои канали кой е извършил удара
Неформалния крал на крадците в „Люлин“ – Пламен Симов – Пацо Килията е обещал на бившия шеф на БФС Боби Михайлов да проучи по свои канали кой е организирал обира в къщата му, пише „Уикенд“.
На 15 март трима маскирани мъже проникнали в дома на Михайлов, който се намира в затворен жилищен комплекс в столичния квартал „Драгалевци“. Това станало между 13.50 и 14.30 часа. Апашите са имали близо 30 минути, за да претърсят.
По непотвърдена информация плячката им била доста голяма – 400 000 евро и скъпоценности, сред които мъжки и дамски швейцарски часовници на обща стойност 500 000 евро. Сред откраднатите вещи бил и бронзовия медал на Михайлов от Световното първенство по футбол в САЩ през 1994 година.
Според медията, разследващите работят по две версии. Първата гласи, че ударът е поръчан от могъщ футболен бос на столичен клуб за отмъщение. Месец по-рано Михайлов му обещал, че на Конгреса на БФС ще прелее свои гласове към вицепрезидента на футболния съюз Михаил Касабов. Михайлов обаче не удържал на обещанието си и при гласуването Касабов получил едва 45 гласа.
Другата обсъждана версия е, че обирът е заради сина Ники Михайлов, който уж имал дългове.
Сред спецовете в занаята е бандата на „Факирите“ – Стоян Янакиев – Дългия и Цветомир Петров – Синигера. Двамата обаче имали желязно алиби – в деня на кражбата летели за Истанбул.
В 5 професионални направления у нас учат почти само жени, а в 4 - предимно мъже
148 години от Освобождението на Месемврия бяха отбелязани с открит урок в музей "Старинен Несебър"
Арестуваха учител, обвинен в блудство с две ученички
Мъж загина в Северна Гърция, след като колата му бе отнесена от придошла река
Недостигът на медицински сестри поставя под риск над 2200 места в яслените групи в София
Газпром предупреждава Европа среща трудности със създаването на газови резерви
858 двойки са си казали заветното "да", а Бургас се затвърждава като предпочитана дестинация за брак
Асоциацията на козметиците определя видеонаблюдението като грубо нарушение на личната неприкосновеност
Стотинките отиват за скрап, банкнотите – нарязани
Къде изчезна българското производство, внасяме 9 пъти повече зеленчуци
Илияна Йотова и проф. Андрей Йотов: историята на едно силно семейство в годините на властта
Опит за покушение срещу високопоставен генерал от ГРУ в Москва
