Ученици от бургаското СУ „Петко Росен“ намериха чанта с пари и я върнаха, комисар Емил Павлов ги награждава
Инспектор Никола Тодоров от Второ РУ-Бургас пък призова човекът, който е загубил пари край НУМСИ „Панчо Владигеров“, да се обади в полицията
Първокласниците от бургаското СУ „Петко Росен” Исус Василев и Йордан Сачаров намериха чанта с 250 лева и я предадоха на своята учителка, а тя от своя страна заведе двамата ученици в дирекцията, за да информират за случая ръководството на училището.
„Отворих чантичката и видях, че има много голяма сума пари. Заедно с децата отидохме при заместник-директорката и ги предадохме на нея“, разказва пред Нова телевизия учителката. Тя не скри възхищението от благородната постъпка на своите възпитаници.
Оказало се, че загубената чанта е на седмокласник от същото училище в ж.к. „Меден рудник“.
Заместник-директорката на училището Станка Тодорова пък съобщи, че днес двамата първокласници ще бъдат наградени.
„Днес те ще празнуват своя празник на буквите и ще бъдат наградени с предметен подарък, а към родителите под ръководството на инж. Даниела Петрова – директорът на училището са изготвени благодарствени адреси, които ще връчим лично. Ще присъстват и представители на ОД на МВР – Бургас, където са приготвени ваучери за спортни стоки на нашите добри деца“, добави тя.
Директорът на бургаската полиция комисар Емил Павлов ще присъства. Той лично ще им връчи подаръците, уточни пък кореспондентът Цеца Алексова.
„Почувствах се много горда. Не съм се и съмнявала, че децата така биха постъпили. Нормално е да ги върнат. Нали така ги възпитаваме!?“, каза пред камерата майката на Йордан Сачаров, а бащата на приятеля му Исус Василев добави, че изобщо не се е учудил от постъпката на децата. Много правилно решение взеха с Данчо, коментира мъжът.
Похвално! Ученичка от Музикалното училище в Бургас намери и предаде на полицията голяма сума пари
Никола Тодоров от Второ РУ на МВР – Бургас пък призова собственикът на загубената крупна сума пари в района на НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ да се обади в полицията, за да може да си ги получи обратно.
„На 19 март ни бе предадена голяма сума пари. С човека, който обяви, че е собственик, ще се проведе беседа с цел уточняване за сумата, мястото, където са загубени парите, както и в какво са се намирали те“, уточни инспектор Тодоров.
Ани и Йоана, които откриха парите и ги предадоха в полицията, отказаха да застанат пред камерата. Двете са доста притеснителни, сподели Алексова.
Двете момичета също ще бъдат наградени, уверява Никола Тодоров.
Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща
AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал
Нефтохимик привлече офанзивен халф
Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година
Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута
Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат
Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия
Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса
Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък
Бизнес форум „Кошер“ 2026: Новият формат за практическо развитие, иновации и нетуъркинг
Важно за 15 август! Затварят Стария Несебър за автомобили
Слънчев бряг се пръска по шевовете: Хотелите са пълни на 100%
