Очертава се изненадващ избор за служебен премиер
Шорт листата се скъси до двамата зам.-председатели на Сметната палата, Горица Грънчарова-Козарева – фаворит
Изненадващ фаворит за служебен премиер се появи в последните часове, научи Флагман.бг от изключително достоверен източник. В шорт листата, от която президентът трябва да избере следващият министър-председател реално са останали само две имена след отказа на всички останали- Горица Грънчарова-Кожарева и Тошко Тодоров. Първата е фаворит и разговори с нея ще бъдат проведени този следобед, след което президентът ще иска да чуе мнението и на парламентарно представените партии.
Горица Грънчарова-Кожарева е завършила „Д.А.Ценов“ в Свищов, работила е в ДЗИ, „Булгаргаз“, СИбанк. Член е на Сметната палата на Република България от 2005, а от 2015 година е зам.-председател – предложена е като експертна фигура от „Патриотичния фронт“.
Припомняме, че вчера президентът се срещна с председателя на 49-ото НС Росен Желязков и председателят на Сметната палата Димитър Главчев. Според неофициална информация и двамата са отказали. Друг от фаворите – Димитър Радев, управител на БНБ обяви пред медиите, че няма да приеме поканата, тъй като се „въвличала Българската народна банка в политическия процес“, което противоречало на Етичния кодекс и правилата на Европейската централна банка.
Обмудсманът Диана Ковачева става до дни съдия в ЕСПЧ, а заместничката й Елена Чернева-Маркова напусна.
След промените в Конституцията изборът на президента за служебен премиер, който да подбере министрите си е крайно ограничен. Както самият Румен Радев се изрази – „ще избира от домовата книга“.
Служебният министър-председател ще предложи и състав на правителство, а до избора на следващото НС ще продължи работата на настоящите депутати.
Връчиха Наградите „Аскеер”
Внимание, шофьори: възможни затруднения с винетки и маршрутни карти
Виждали ли сте я? Полицията издирва изчезнала жена
Tермометърът скача до 27 градуса днес
Дневен хороскоп за 25 май: Водолеят признава грешките си, а Рибите бягат от сериозните разговори
Който не харесва „Бангаранга“, да възроди соцконкурса „Ален мак“
Доналд Тръмп-младши се ожени, но булката остана разочарована
Армията променя правилата за командироване на военни зад граница, вдигат им парите
Гришо останал без книжка след превишена скорост в Монако
Лекар развенча голям мит, свързан с водата
Анна отдаде постоянните си кожни обриви на стреса, истината се оказа зловеща
Настъпва голям астрологичен обрат за три зодии

Тогава за чий чеп изобщо го вкараха като вариант в Конституцията!?
Колко простотии още ще излязат с тези промени на Конституцията?
А има ли избор?