ГЕРБ и ДПС започнаха бойкот на комисията за Нотариуса – обслужвала ПП-ДБ
Оспориха правилото за провеждането на заседания при липса на кворум
ГЕРБ и ДПС се опитват да бойкотират временната парламентарна Комисия за проверка на факти и обстоятелства, свързани с дейността на групата около Мартин Божанов-Нотариуса. Членовете на комисията от двете формации не се явиха на насроченото днес заседание. Така се оказа, че кворум няма. Присъстват 8 от 17 членове на комисията.
Председателят на временния орган Никола Минчев обаче обясни, че съгласно правилника на Народното събрание заседание може да се проведе, но без да се правят гласувания.
Това доведе до скандал. В комисията в един момент реши да се появи Хамид Хамид от ДПС, който заяви, че заседание не може да се провежда, щом не е гласуван дневен ред.
Стига сме правили предизборна кампания на "Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП-ДБ), призова той. Хамид поиска прекратяване на заседанието като незаконно и заплаши, че ДПС ще предложи смяната на председателя Никола Минчев.
Последният обаче отвърна, че съответният текст от правилника, който позволява заседание на комисиите без кворум, е приет след предложение на Йордан Цонев от ДПС.
Хамид Хамид след това напусна гневно залата. Междувременно обаче в нея пристигна Маноил Манев от ГЕРБ. Той също обясни, че се провежда предизборна кампания на ПП-ДБ и попита какво правят в комисията извиканите на изслушване гости, медиите и депутатите.
„Разпускайте го този цирк“, призова Манев. С неговото присъствие обаче се оказа, че кворум вече има, което бе констатирано от членове на комисията. Маноил Манев се възпротиви и обяви, че така кворум не се отчита.
Иначе, за изслушване в комисията днес бяха поканени и се явиха Илиана Кирилова – градски прокурор на София, Радослав Димов – апелативен прокурор на София, Теодора Точкова – главен инспектор на ИВСС, и Ясен Тодоров - следовател в Националната следствена служба и бивш член на ВСС (Висшия съдебен съвет).
Атанас Зафиров от БСП предупреди, че и те ще преустановят участията си във временния парламентарен орган, защото ставали свидетели на разправиите между ГЕРБ и ПП-ДБ. В един момент и той напусна залата. Всъщност, Зафиров е единственият представител на БСП в комисията.
Гроздан Караджов от ИТН също изрази недоволство, че се извършвали предизборни манипулации от страна на "Продължаваме промяната" (ПП), като така той на практика взе страната на ГЕРБ и ДПС срещу ПП-ДБ.
Думата в един момент взе и Радостин Василев - депутат, който е нечленуващ в парламентарна група (бивш представител на ПП-ДБ). Той обясни, че съчувства на председателя на комисията Никола Минчев. ГЕРБ и ДПС очевидно правели опит за бойкот на комисията. ИТН и БСП частично също застанали на страната на задкулисието.
Думите на Василев доведоха до гневна реакция на Маноил Манев, който прекъсна колегата си и го обвини, че се опитва да печели политически "дивиденти". Последва разправия между двамата. Манев след това напусна залата.
Гледайте заседанието тук:
Над 1000 евро наем на месец трябва да платиш за жилище в центъра на София
Франция забранява социалните мрежи за деца под 15 години - нов закон срещу онлайн тормоза
Тежка катастрофа с камион затвори пътя към Капитан Андреево
Стартира програма за намаляване на употребата на антибиотици в България
Професор Рачев предупреди за голям студ, има обаче уловка
Започват консултациите за служебен кабинет при президента
Почина Личо Стоунса - виртуозът, свирил с най-големите в българската музика
Опасни пътища на 27 януари
Пренасяне на мощите на Св. Йоан Златоуст - православният календар и символиката на деня
Жълт код и опасно време на 27 януари - сняг, дъжд и бурен вятър от ранните часове
Дневен хороскоп за 27 януари: Скорпионът омагьосва с чар
Blossom Gardens – нов живот сред зелените хълмове и тишина, само на минути от Бургас

Защо ЕНП и либералната партия не им потърсят отговорност, че защитават крадци, корупционери и то доказанипрестъпници по закона"Магнитски". Може същите депесари гербави са се отчитали на камарадите си в Европарламента да не ги съдят за кражбите им. Кьовеши спи.
ментата знае как се наказват такива "бомбаджии", бил им е сервитьор. Да им каже докато не е късно.
гроб-дпс!
Нищо учудващо.
шиши е стиснал боко за........
гроб-дпс!
Нищо учудващо.
шиши е стиснал боко за........
ПП и ДБ са сами срещу всички , така че не очаквайте България да отлепи от дъното докато ГЕРБ, ДПС, БСП, ИТН и още други милиционерски партии са във властта и работят срещу българите
Рязана бургиооо, защо рИвеш? На кой е бил човек нотариуса??