Започнаха дебатите върху отказа на Габриел да предложи кабинет, Борисов напусна залата
Последва го и Делян Пеевски, номинираната за премиер също отсъства
Започнаха пленарните дебати върху отказа на Мария Габриел да предложи правителство. Проекторешението е внесено от зам.-председателя на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Теменужка Петкова. Тя отказа да го мотивира пред пленарната зала.
БСП предложиха дебатът да се излъчва по БНТ и БНР. Това обаче бе отхвърлено след гласуване против от ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС.
Първо изказване направи Павела Митова от ИТН. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пък напусна залата. Председателят на парламентарната група на ДПС Делян Пеевски направи същото няколко минути след това. Пеевски все още няма изказване от трибуната на настоящото Народно събрание.
Мария Габриел също отсъства.
Последва изказване на лидера на БСП Корнелия Нинова. Тя констатира, че "Борисов, разбира се, го няма в залата", за да не носи отговорност. Нинова изрази съжаление към дамите от преговорния екип на ГЕРБ, които лидерът им употребил.
Този човек прегръща и унищожава, посочи Нинова, намеквайки, че това е напът да се случи и с "Продължаваме промяната - Демократична България".
Гледайте тук:
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“

ПП-ДБ с наколенки пред Бойко, защо такова падение на умнокрасивитета бре?
Кирето и Гнома се търкалят в краката на Бойко....
Ако си мислят, че Бойко е забравил за незаконния му арест от Киро и Лена, трябва да са много тъпи!
Яжте лайна, че друго не ви остана! Дори мазното турско кафе в скута на ДПС няма да консумирате :))))
ПП-ДБ с наколенки пред Бойко, защо такова падение на умнокрасивитета бре?
Кирето и Гнома се търкалят в краката на Бойко....
Ако си мислят, че Бойко е забравил за незаконния му арест от Киро и Лена, трябва да са много тъпи!
Яжте лайна, че друго не ви остана! Дори мазното турско кафе в скута на ДПС няма да консумирате :))))
Те искат и друго да му целуват, но мандалото хлопна!
Хайде на бунището!