Започнаха дебатите върху отказа на Габриел да предложи кабинет, Борисов напусна залата
Последва го и Делян Пеевски, номинираната за премиер също отсъства
Започнаха пленарните дебати върху отказа на Мария Габриел да предложи правителство. Проекторешението е внесено от зам.-председателя на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Теменужка Петкова. Тя отказа да го мотивира пред пленарната зала.
БСП предложиха дебатът да се излъчва по БНТ и БНР. Това обаче бе отхвърлено след гласуване против от ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС.
Първо изказване направи Павела Митова от ИТН. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пък напусна залата. Председателят на парламентарната група на ДПС Делян Пеевски направи същото няколко минути след това. Пеевски все още няма изказване от трибуната на настоящото Народно събрание.
Мария Габриел също отсъства.
Последва изказване на лидера на БСП Корнелия Нинова. Тя констатира, че "Борисов, разбира се, го няма в залата", за да не носи отговорност. Нинова изрази съжаление към дамите от преговорния екип на ГЕРБ, които лидерът им употребил.
Този човек прегръща и унищожава, посочи Нинова, намеквайки, че това е напът да се случи и с "Продължаваме промяната - Демократична България".
Гледайте тук:
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ

ПП-ДБ с наколенки пред Бойко, защо такова падение на умнокрасивитета бре?
Кирето и Гнома се търкалят в краката на Бойко....
Ако си мислят, че Бойко е забравил за незаконния му арест от Киро и Лена, трябва да са много тъпи!
Яжте лайна, че друго не ви остана! Дори мазното турско кафе в скута на ДПС няма да консумирате :))))
ПП-ДБ с наколенки пред Бойко, защо такова падение на умнокрасивитета бре?
Кирето и Гнома се търкалят в краката на Бойко....
Ако си мислят, че Бойко е забравил за незаконния му арест от Киро и Лена, трябва да са много тъпи!
Яжте лайна, че друго не ви остана! Дори мазното турско кафе в скута на ДПС няма да консумирате :))))
Те искат и друго да му целуват, но мандалото хлопна!
Хайде на бунището!