Само във Флагман.бг: Разследват умишлен палеж в ж.к.“Меден рудник“, изгорялото Ауди е на популярна фигура
Пострадалият е посочил пред разследващите своите подозрения – не само за поръчителя, но и за извършителя
Пожарът, който изпепели два автомобила снощи пред блок 98 в бургаския ж.к.“Меден рудник“ е умишлен, научи Флагман.бг. Целта на атаката е лек автомобил Ауди А6 с бургаска регистрация, паркиран пред блока, тъй като собственикът му живее в непосредствена близост.
Според оперативна информация колата е била залята със запалителна течност и запалена. Пожарът е унищожил напълно Аудито и се е прехвърлил към лек автомобил „Шкода“, който също на практика е унищожен. Пожарът е засегнал, но само частично още един автомобил.
Какво се случва в ж.к."Меден рудник"? Две коли пламнаха като факли
Наши източници, които са добре запознати с разследването съобщиха, че изгорялото „Ауди“ е на популярна фигура в Бургас – бизнесмен, който има интереси в няколко различни сектора, включително и охранителната дейност.
Безспорно пострадалият има ресурс, за да организира подобаващ отговор, но няма да го направи, категорични са негови близки.
По информация на Флагман.бг той е посочил не само името на поръчителя, но и на прекия извършител.
Свалени са множество видеозаписи, а според разследващи е имало сериозна подготовка преди осъществяването на огнената вендета. Неслучайно е избран този ден – събота вечерта, когато трафикът към ж.к.“Меден рудник“ и в самия комплекс е най-интензивен. Извършителите се опитали да се прикрият, тъй като през седмицата в късните часове почти няма движение и лесно можеше да бъдат проследени, но в събота вечер е доста по-различно.
Наши източници обаче твърдят, че вече имало следа, по която се работи, за да бъдат "заковани" извършителят и поръчителят.
Сигнал до Флагман.бг: Безобразие на пътя Айтос-Карнобат! Почистват сухи клони по най-просташкия начин
1092 български туристи са в страните от Близкия Изток
Два дрона бяха прехванати над Кипър
ДаллБогг: Агенцията по вписванията е инструмент за административна репресия в заграбената държава
20 млади волейболисти загинаха при нападение на спортна зала в Иран
Задържаха руски гражданин с 1,67 промила зад волана на крайбрежната алея във Варна
Кремъл: Преговорите за Иран деградираха до агресия
Козето мляко подкрепя сърдечното и стомашното здраве според експерти
Мним военен лекар измами жена с 15 000 евро след онлайн свалка
Обявиха заплаха за сигурността в британската военна база в Акротири в Кипър
Американски изтребители се разбиха близо до военна база на САЩ в Кувейт (ВИДЕО)
Прекомерният прием на селен крие рискове за здравето предупреждават специалисти
