×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честният пояс на Пресвета Богородица пристига в Бургас на Кръстовден
  • Повечето германци се страхуват от руска атака срещу НАТО
  • След дроновете над Полша и Румъния: Зеленски обвини Русия в разширяване на войната
  • Над 100 хиляди души се събраха на антимигранстки митинг в Лондон
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Като видите колко струва квадратен метър в София, ще ви заболи главата


Като видите колко струва квадратен метър в София, ще ви заболи главата
Снимката е илюстративна
19 Март 2024, Вторник, 16:10 ч.
Автор: Флагман.бг

Средният размер на сделките за покупко-продажба на апартамент в столицата е около 130 000 евро

Жилищата в София продължават да поскъпват и средната им цена достигна 1550 евро/кв. м, показват данни на консултантска компания на пазара на имоти, пише Труд бг. Но повишението на цените е по-бавно от рекордното поскъпване от над 20% през 2022 г.

Средният размер на реализираните сделки за покупко-продажба на апартаменти в столицата е около 130 хил. евро. Двустайните и тристайните апартаменти са най-търсени за покупка, показват данни на компанията. Превес имат двустайните жилища, но все по-бързо нараства и броят на покупките на апартаментите с три стаи, тъй като хората се ориентират към по-голям семеен дом и разчитат на изгодното банково финансиране.

Новото строителство е най-предпочитано от купувачите и съвсем естествено търсенето в София надделява именно в квартали, които предлагат такова. Това са широкият център на столицата, както и кварталите “Банишора” и “Малинова долина,“ където кипи сериозна строителна дейност. Цените в тези райони все още остават по-ниски в сравнение с други атрактивни и утвърдени зони на столичния град.

С урбанизацията и развитието на инфраструктурата в София, особено линиите на метрото, популярност набират все повече и кварталите “Овча купел” и “Княжево”, отбелязват от компанията за недвижими имоти. Районите на “Младост” остават на топ позиции в търсенето от страна на млади семейства, особено за работещите в близките офис центрове. След пандемията хората разбраха колко е важно да имат лично пространство в жилището и голяма тераса.

Нараства делът на купувачите, които търсят големи апартаменти, жилища в затворени комплекси и сгради със собствен двор, партерни апартаменти с тераса-двор или апартаменти с големи тераси. Имотният пазар продължава да е изключително активен. Голяма част от търсенето все още остава неудовлетворено, което дава възможност за сключване на бързи сделки при доста атрактивни нива за продавачите.

От консултантската компания посочват, че настоящата ситуация е много добра възможност за продавачите да реализират атрактивна печалба от своите имоти.

Средните цени на жилищата в градовете Пловдив, Варна и Бургас почти се изравняват, като в момента там продават апартаменти за около 1150-1200 евро/кв. м. Разбира се цената на всеки конкретен имот зависи от много фактори като локацията му, качеството на строителството и дали е обзаведен.


В категории: София


Коментари
Флагман.БГ Българин стана кмет в Англия Българин стана кмет в Англия 14/09/2025, Неделя 15:40 1
Флагман.БГ Водоноска и джип катастрофираха в София Водоноска и джип катастрофираха в София 14/09/2025, Неделя 15:20 2
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Човекът, който водеше Тодор Живков на риболов, проговори Човекът, който водеше Тодор Живков на риболов, проговори В лодката на рибаря са се возили още Пенчо Кубадински, Станко Тодоров, а след демокрацията- президентите Желю Желев и Петър Стоянов Българските миди под натиск от климатичните промени Българските миди под натиск от климатичните промени Колкото и тежка да е ситуацията за българските фермери, колегите им в Средиземно море се сблъскват с още по-високи температури ГЕРБ сложи край на сагата с областния управител на Разград, „отлюспиха“ го ГЕРБ сложи край на сагата с областния управител на Разград, „отлюспиха“ го Членството му в партията е прекратено заради неактивност и неплащане на членски внос Едва на 53 г. почина известен наш бизнесмен Едва на 53 г. почина известен наш бизнесмен Сред проектите, в които е участвал като мениджър продукция, са холивудски блокбастъри като "300: Възходът на една империя", "Непобедимите 3", "Код: Ангелът" и др Откриха мъртъв световен шампион Откриха мъртъв световен шампион Според полицията до момента няма подозрителни обстоятелства около смъртта му Българин стана кмет в Англия Българин стана кмет в Англия В продължение на година Мариан Несторов успешно ръководи област с население от 285 000 души Водоноска и джип катастрофираха в София Водоноска и джип катастрофираха в София Катастрофа между автомобил и камион цистерна, миеща улиците в София, стана в неделя рано сутринта на кръстовището между бул. „Константин Величков“ и ул. „Възкресение“ Анелия: Това ме постави на колене, не бях готова за второ дете Анелия: Това ме постави на колене, не бях готова за второ дете Поп фолк певицата сподели лични моменти от живота си в разговор с Мариян Станков – Мон Дьо От вторник идва обрат с времето, в сряда отново дъждове От вторник идва обрат с времето, в сряда отново дъждове Циганското лято започва от 26 октомври и продължава 20 дни Прогнозата: Студ и градушки на 15 септември Прогнозата: Студ и градушки на 15 септември Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, най-късно в Източна България, ще се усили и с него ще нахлува по-студен въздух
НАСА с амбициозен план: Първи полет с екипаж до Марс в началото на 30-те НАСА с амбициозен план: Първи полет с екипаж до Марс в началото на 30-те Ръководителят на американската космическа агенция очерта графика за завръщането на Луната, което ще послужи като трамплин за достигане до Червената планета Китай и САЩ преговарят в Мадрид за митата Китай и САЩ преговарят в Мадрид за митата Президентът Тръмп одобри удължаването на съществуващите мита върху китайски стоки (около 55%) до 10 ноември Българин стана кмет в Англия Българин стана кмет в Англия В продължение на година Мариан Несторов успешно ръководи област с население от 285 000 души Гълъбин Боевски отвлечен и убит като "Наглите"? Гълъбин Боевски отвлечен и убит като "Наглите"? Никой не го е виждал от месеци, върви слух, че е ликвидиран от наркокартела, който му бе издал смъртната присъда Учениците от тази гимназия ще посрещнат 15 септември без покрив Учениците от тази гимназия ще посрещнат 15 септември без покрив ържавата не е отпуснала обещаните средства, а застрахователят – не е изплатил щетите НАСА проучва планета, подобна на Земята НАСА проучва планета, подобна на Земята Тя е една от седемте планети с размерите на Земята, които орбитират около червеното джудже Джебчийките във Венеция подават сигнали срещу граждани, че ги преследват и снимат Джебчийките във Венеция подават сигнали срещу граждани, че ги преследват и снимат Градът е препълнен с посетители и се наблюдава вълна от "удари" на прословутите „джобни крадци“ Беше като при земетресение, разказва свидетел на взрива в мадридското кафене Беше като при земетресение, разказва свидетел на взрива в мадридското кафене Първоначално гледахме от стаите си, а когато се случи експлозията, всичко се разклати, добавя той Не чакайте десетки "Шахеди" и балистични ракети, за да вземете решение, зове Зеленски лидерите на ЕС Не чакайте десетки "Шахеди" и балистични ракети, за да вземете решение, зове Зеленски лидерите на ЕС Руските военни са знаели точно къде летят дроновете им и това не е било своеволно решение на някакви командири от по-ниско равнище, заяви той Tранспортен хаос в Ленинградска област след саботаж, пожарът на танкера е потушен Tранспортен хаос в Ленинградска област след саботаж, пожарът на танкера е потушен Не се потвърждават обаче твърденията за пламъци в една от най-големи петролни рафинерии на Русия 
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня – Докторе, чувам гласове!
– А какво ви казват?
– Че съм луд.
– Ами, слушайте ги – те явно ви познават!
Виц на деня Виц на деня Дядо с внучето гледат снимки от сватбата му:
– Дядо, защо си тъжен на снимката?
– Защото съм разбрал, че вече е късно да избягам…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истински мъж никога не пита за посоката… той просто кара, докато жената вика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори