×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

20 % от жителите на община Карнобат живеят в селата, а за тях не е предвиден и лев, обявиха от БСП


20 % от жителите на община Карнобат живеят в селата, а за тях не е предвиден и лев, обявиха от БСП
Тодор Байчев и общинските съветници от БСП са единствената реална опозиция в Карнобат
18 Март 2024, Понеделник, 16:47 ч.
Автор: Флагман.бг

Има рязък дисбаланс в разпределението на публичните средства, смятат опозиционните съветници 

Живущите в малките населени места на община Карнобат са дискриминирани. Това е трайна политика, която кметът Георги Димитров налага от години, категорични са общинските съветници от БСП, които се очертава и през този мандат да са единствената реална опозиция на кметското мнозинство.

Тодор Байчев, Мирослав Спасов и Маргарита Пъдарева гласуваха „Против“ бюджета на Карнобат за 2024 година, защото виждат рязък дисбаланс в строителната програма.

„20 % от населението на община Карнобат живеят в селата, а нито едно населено място извън общинския център, не е предвидено в Капиталовата програма. Това се случва за поредна година. Да не говорим, че част от ремонтните дейности се залагат фиктивно – за поредна година и не се изпълняват. Такъв пример е ремонтът на пътя между Сърнево и Черково, който за трета поредна година е в бюджета, но нищо не се случва“, каза Тодор Байчев.

Бюджетът на Карнобат за 2024 година е 53 млн.лева, а капиталовата програма е 7,7 млн.лева. От администрацията обявиха, че макрорамката е балансирана и получиха подкрепата на мнозинството в Общинския съвет. Единствените със сериозни резерви бяха съветниците от БСП.


В категории: Карнобат


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
10
Коментара
10
Коментара по темата
10.
Обичам Нордел
20.03.2024 19:14:35
1
1
Я, как скачате на Тошето ! Що тъй бе Иване, татюф сине! Нещо май забрави къде беше и защо,!? Та , кое точно не ти харесва? Пък аз мога да ти контрирам, кво аджеба не ми харесва татюшка ти! И , най-вече защо! Та искаш ли да разбереш, юнако!
9.
Пенка
19.03.2024 13:54:16
6
6
Хората по селата, ако не бяха доволни от сегашния кмет, нямаше да го изберат за 4 път. Така че те получават, от каквото имат нужда, какво друго да им даде общината!
8.
125
19.03.2024 11:26:27
5
5
Тези общиски съветници са опозиция на себе си.Нали си вземат кинтити всеки месец дреми им за селяните в общината.Другия мандат един съветник от комунистите ще има.
7.
*********
19.03.2024 07:48:21
1
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
Истината
19.03.2024 07:04:22
4
14
Тодоре, Тодоре за адвокат не ставаш хората те разбраха. От савоя те изгониха отиде в София и там те разбраха що за стока си и бързо те натириха. Три пъти се пробваш за кмет и не разбра ли най-накрая, че за нищо не ставаш????
5.
Карнобатман
18.03.2024 21:17:48
1
6
Чичо кмет през този мандат ще започне нещо в селата, за да има какво да довърши в следващия или по-следващия. Времето
е ваше... Хахаха
4.
Боко
18.03.2024 19:56:28
2
7
Някой вече се готви за избори.
3.
Той
18.03.2024 19:27:38
5
10
Тошкооо,кви 20%???Я прегледай последното преброяване.
А ти какво направи за хората по селата?
2.
карбонат
18.03.2024 18:41:19
0
1
Селяни VS Граждани. Първи сезон.
1.
Питащ
18.03.2024 18:38:32
0
12
А какви бяха исканията на кметовете на малките населени места, които не се заложиха за изпълнение? Те нали се срещаха с кмета и защитаваха интересите на живущите там? Някой видя ли ги на сесия да предявяват претенции?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Финансовият министър праща проверки по бензиностанциите, очаква цените да паднат Финансовият министър праща проверки по бензиностанциите, очаква цените да паднат След 125 млн. евро мерки заради кризата с горивата държавата засилва контрола на колонките Кой копае, кой плаща и кой носи отговорност - интерактивна карта вади пътния сектор на светло Кой копае, кой плаща и кой носи отговорност - интерактивна карта вади пътния сектор на светло Чрез roads.mrrb.bg всеки вижда активни, предстоящи и приключили ремонти, фирми изпълнители и похарчени средства Затвориха Прохода на Републиката след брутална катастрофа, мъж е загинал Затвориха Прохода на Републиката след брутална катастрофа, мъж е загинал Има челен сблъсък между два леки автомобила Регионален туристически форум за бъдещето на Южното Черноморие организира „Прогресивна България“ в Бургас Регионален туристически форум за бъдещето на Южното Черноморие организира „Прогресивна България“ в Бургас Събитието ще се състои на 9 април, четвъртък, от 10:00 часа в зала „Петя Дубарова“ на Културен център „Морско казино“ Войната май свърши, но скоро няма да има поевтиняване на горивата Войната май свърши, но скоро няма да има поевтиняване на горивата Най-рано след два месеца ще има коригиране на цената, но тя няма да е до нивата, познати ти до 28 февруари, обявиха експерти Луда надпревара за великденски промоции в хипермаркетите в Бургас (СНИМКИ) Луда надпревара за великденски промоции в хипермаркетите в Бургас (СНИМКИ) В последните дни преди Възкресение Христово веригите цакат конкурентите с промоции за основните продукти за празничната трапеза 8 април – Международният ден на ромите: памет, идентичност и бъдеще 8 април – Международният ден на ромите: памет, идентичност и бъдеще Международният ден на ромите се чества от 1971 година, когато в Лондон се провежда Първият световен ромски конгрес Изписали Янка Рупкина от болница, за да издъхне в дома си Изписали Янка Рупкина от болница, за да издъхне в дома си Тя бе приета на 13 март в столична болница в тежко състояние, впоследствие изпадна в кома, а в края на миналата седмица изненадващо стана ясно, че е изписана да се прибире МВР стяга примката за Великден: Цивилни коли ще дебнат за джигити на магистралите МВР стяга примката за Великден: Цивилни коли ще дебнат за джигити на магистралите Въвеждат извънредна организация, с която да ограничат риска от тежки инциденти и задръствания tbi bank улеснява великденското пазаруване с отстъпки и до 10% кешбек tbi bank улеснява великденското пазаруване с отстъпки и до 10% кешбек eBag, Samsung, Shein, Sport Depot и още много търговци с ексклузивни оферти в шопинг секцията в мобилното приложение на tbi bank
Иран пак затвори Ормузкия проток след ударите на Израел в Ливан, примирието увисна Иран пак затвори Ормузкия проток след ударите на Израел в Ливан, примирието увисна Техеран го блокира след агресията срещу Бейрут, а спорът дали близкоизточната държава е част от примирието заплашва да взриви крехката договореност Войната в Близкия изток се ожесточава, 254 убити при атака на Израел в Ливан Войната в Близкия изток се ожесточава, 254 убити при атака на Израел в Ливан Саудитска Арабия, ОАЕ, Кувейт и Бахрейн съобщиха за ракетни атаки и атаки с дронове от Иран въпреки обявеното примирие Световноизвестният фрийстайлър и феномен в социалните мрежи Били Уингроув идва в Бургас за "Мача на Надеждата" Световноизвестният фрийстайлър и феномен в социалните мрежи Били Уингроув идва в Бургас за "Мача на Надеждата" Били Уингроув не е просто футболист, той е артист с топка в краката Доналд Тръмп: Ще изкопаем целият дълбоко заровен ядрен прах в Иран Доналд Тръмп: Ще изкопаем целият дълбоко заровен ядрен прах в Иран От Техеран пък обявиха, че безопасното преминаване пред Ормузкия проток ще е възможно в рамките на две седмици в координация с иранските въоръжените сили Русия прати в затвора противници на войната Русия прати в затвора противници на войната Шестима руски антивоенни активисти от продемократичното младежко движение „Весна“ получиха присъди между 6 и 12 години затвор Експлозии отекнаха в Бахрейн часове след обявеното спиране на огъня между САЩ и Иран Експлозии отекнаха в Бахрейн часове след обявеното спиране на огъня между САЩ и Иран Спешните служби потушиха пожар в съоръжение, избухнал вследствие на иранска агресия Нова мода: Хора си инжектират мазнина от трупове, за да не ходят на фитнес Нова мода: Хора си инжектират мазнина от трупове, за да не ходят на фитнес Процедурата е минимално инвазивна и доста безопасна Златото пак полудя - рязък скок след срив на петрола и долара Златото пак полудя - рязък скок след срив на петрола и долара Цената скочи над 4800 долара за тройунция заради примирието между САЩ и Иран Тръмп обяви, че е постигнато споразумение с Иран за двуседмично примирие Тръмп обяви, че е постигнато споразумение с Иран за двуседмично примирие Външният министър в Техеран Абас Арагчи обеща Ормузкият проток да бъде отворен през това време Иран удря с ракети държавите от Персийския залив, докато Пакистан моли Тръмп за отсрочка Иран удря с ракети държавите от Персийския залив, докато Пакистан моли Тръмп за отсрочка Агенция „Фарс“ съобщава за експлозии в ОАЕ, Катар, Кувейт и Бахрейн
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви върна в каменната ера! Виц на деня Виц на деня Преди избори кандидат-депутати си говорят:
- Ти купуваш ли гласове?
- Не, аз съм честен, само на голи обещания ще разчитам.
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, хайде да забравим всичко лошо до сега!
- Добре! Госпожо, вие коя сте?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Лека жена, пиян поп и мъжко магаре се забелязват отдалече.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори