Покъртителна история от село Дебелт: 10-годишният Пепи се грижи за батко си, който е с откъснати ръце
Милен губи и двете си ръце при трудов инцидент по време на работа през месец октомври миналата година
Покъртителна история бе разказана в предаването "Ничия земя" по Нова телевизия. Две момчета братчета с жестока съдба - Милен на 20 години и Пепи на 10 години от село Дебелт, Бургас, разплакаха цяла България.
Милен губи и двете си ръце при трудов инцидент по време на работа през месец октомври миналата година. Това се случва по време на първия му работен ден на машина за смилане на дъски, превръщайки ги в пелети. В един момент машината го "захапва" и прави на кайма ръцете и костите му. Само бързата намеса на колеги спасяват живота му. Работодателят му първо обещава помощ за протези, после се отдръпва рязко.
Оттогава животът и на двете момчета се преобръща и малкият Пепи започва да се грижи за по-големия си брат. Бащата на децата работи, но изкарва скромни средства, заради което децата живеят в много тежки битови условия. Майката е израсла в домове за сираци, има проблеми с нервите и грижи за децата не може да полага. Дори не живее при децата си.
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ

Флагман, намерете истината тогава пишете.
Всеки лев е ценен в тяхното положение.
За майката нямам думи колко безотговорна жена е вместо да поеме отговорност тя продължава традициите от нейното семейство като не я е грижа за децата и.
-------
Този сценарий е игран десетки пъти от работодатели в България при сходни инциденти. Искат да разпишеш, че няма да ги съдиш, подхвърлят ти 1000-2000лв и оттам нататък се оправяш сам. Съдете ги до дупка, това е трудова злополука, би трябвало да има застраховка, обезщетение и т.н.
Къде са институциите ?
Духовна, безпътна пустиня !
Срамувам се от това което създадохме за тези 35 години.
То е позор за нас, българите.
А къде са институциите, които досега да са направили "на кайма" бизнеса на отдръпналия се работодател?