Покъртителна история от село Дебелт: 10-годишният Пепи се грижи за батко си, който е с откъснати ръце
Милен губи и двете си ръце при трудов инцидент по време на работа през месец октомври миналата година
Покъртителна история бе разказана в предаването "Ничия земя" по Нова телевизия. Две момчета братчета с жестока съдба - Милен на 20 години и Пепи на 10 години от село Дебелт, Бургас, разплакаха цяла България.
Милен губи и двете си ръце при трудов инцидент по време на работа през месец октомври миналата година. Това се случва по време на първия му работен ден на машина за смилане на дъски, превръщайки ги в пелети. В един момент машината го "захапва" и прави на кайма ръцете и костите му. Само бързата намеса на колеги спасяват живота му. Работодателят му първо обещава помощ за протези, после се отдръпва рязко.
Оттогава животът и на двете момчета се преобръща и малкият Пепи започва да се грижи за по-големия си брат. Бащата на децата работи, но изкарва скромни средства, заради което децата живеят в много тежки битови условия. Майката е израсла в домове за сираци, има проблеми с нервите и грижи за децата не може да полага. Дори не живее при децата си.
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци

Флагман, намерете истината тогава пишете.
Всеки лев е ценен в тяхното положение.
За майката нямам думи колко безотговорна жена е вместо да поеме отговорност тя продължава традициите от нейното семейство като не я е грижа за децата и.
-------
Този сценарий е игран десетки пъти от работодатели в България при сходни инциденти. Искат да разпишеш, че няма да ги съдиш, подхвърлят ти 1000-2000лв и оттам нататък се оправяш сам. Съдете ги до дупка, това е трудова злополука, би трябвало да има застраховка, обезщетение и т.н.
Къде са институциите ?
Духовна, безпътна пустиня !
Срамувам се от това което създадохме за тези 35 години.
То е позор за нас, българите.
А къде са институциите, които досега да са направили "на кайма" бизнеса на отдръпналия се работодател?