Покъртителна история от село Дебелт: 10-годишният Пепи се грижи за батко си, който е с откъснати ръце
Милен губи и двете си ръце при трудов инцидент по време на работа през месец октомври миналата година
Покъртителна история бе разказана в предаването "Ничия земя" по Нова телевизия. Две момчета братчета с жестока съдба - Милен на 20 години и Пепи на 10 години от село Дебелт, Бургас, разплакаха цяла България.
Милен губи и двете си ръце при трудов инцидент по време на работа през месец октомври миналата година. Това се случва по време на първия му работен ден на машина за смилане на дъски, превръщайки ги в пелети. В един момент машината го "захапва" и прави на кайма ръцете и костите му. Само бързата намеса на колеги спасяват живота му. Работодателят му първо обещава помощ за протези, после се отдръпва рязко.
Оттогава животът и на двете момчета се преобръща и малкият Пепи започва да се грижи за по-големия си брат. Бащата на децата работи, но изкарва скромни средства, заради което децата живеят в много тежки битови условия. Майката е израсла в домове за сираци, има проблеми с нервите и грижи за децата не може да полага. Дори не живее при децата си.
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Премиерът Радев: Няма да замразяваме минималната заплата тази година
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма
Ако нямаш книжка, аз ще ти уредя, звъним и ти донасят веднага: Вижте схемата за фалшиви СУМПС
Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове
Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор
Държавата създава приложение, което ще показва в реално време цените на основните хранителни продукти
Млада майка забрави двете си деца в кола при 40-градусова жега във Франция, те починаха
Съдбоносни промени очакват тези зодии в следващите три месеца
Нежна, кремообразна и освежаваща – тази сладоледена торта буквално се топи в устата
България представи в Анкара възможностите си за СПА и здравен туризъм

Флагман, намерете истината тогава пишете.
Всеки лев е ценен в тяхното положение.
За майката нямам думи колко безотговорна жена е вместо да поеме отговорност тя продължава традициите от нейното семейство като не я е грижа за децата и.
-------
Този сценарий е игран десетки пъти от работодатели в България при сходни инциденти. Искат да разпишеш, че няма да ги съдиш, подхвърлят ти 1000-2000лв и оттам нататък се оправяш сам. Съдете ги до дупка, това е трудова злополука, би трябвало да има застраховка, обезщетение и т.н.
Къде са институциите ?
Духовна, безпътна пустиня !
Срамувам се от това което създадохме за тези 35 години.
То е позор за нас, българите.
А къде са институциите, които досега да са направили "на кайма" бизнеса на отдръпналия се работодател?