Покъртителна история от село Дебелт: 10-годишният Пепи се грижи за батко си, който е с откъснати ръце
Милен губи и двете си ръце при трудов инцидент по време на работа през месец октомври миналата година
Покъртителна история бе разказана в предаването "Ничия земя" по Нова телевизия. Две момчета братчета с жестока съдба - Милен на 20 години и Пепи на 10 години от село Дебелт, Бургас, разплакаха цяла България.
Милен губи и двете си ръце при трудов инцидент по време на работа през месец октомври миналата година. Това се случва по време на първия му работен ден на машина за смилане на дъски, превръщайки ги в пелети. В един момент машината го "захапва" и прави на кайма ръцете и костите му. Само бързата намеса на колеги спасяват живота му. Работодателят му първо обещава помощ за протези, после се отдръпва рязко.
Оттогава животът и на двете момчета се преобръща и малкият Пепи започва да се грижи за по-големия си брат. Бащата на децата работи, но изкарва скромни средства, заради което децата живеят в много тежки битови условия. Майката е израсла в домове за сираци, има проблеми с нервите и грижи за децата не може да полага. Дори не живее при децата си.
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина

Флагман, намерете истината тогава пишете.
Всеки лев е ценен в тяхното положение.
За майката нямам думи колко безотговорна жена е вместо да поеме отговорност тя продължава традициите от нейното семейство като не я е грижа за децата и.
-------
Този сценарий е игран десетки пъти от работодатели в България при сходни инциденти. Искат да разпишеш, че няма да ги съдиш, подхвърлят ти 1000-2000лв и оттам нататък се оправяш сам. Съдете ги до дупка, това е трудова злополука, би трябвало да има застраховка, обезщетение и т.н.
Къде са институциите ?
Духовна, безпътна пустиня !
Срамувам се от това което създадохме за тези 35 години.
То е позор за нас, българите.
А къде са институциите, които досега да са направили "на кайма" бизнеса на отдръпналия се работодател?