Покъртителна история от село Дебелт: 10-годишният Пепи се грижи за батко си, който е с откъснати ръце
Милен губи и двете си ръце при трудов инцидент по време на работа през месец октомври миналата година
Покъртителна история бе разказана в предаването "Ничия земя" по Нова телевизия. Две момчета братчета с жестока съдба - Милен на 20 години и Пепи на 10 години от село Дебелт, Бургас, разплакаха цяла България.
Милен губи и двете си ръце при трудов инцидент по време на работа през месец октомври миналата година. Това се случва по време на първия му работен ден на машина за смилане на дъски, превръщайки ги в пелети. В един момент машината го "захапва" и прави на кайма ръцете и костите му. Само бързата намеса на колеги спасяват живота му. Работодателят му първо обещава помощ за протези, после се отдръпва рязко.
Оттогава животът и на двете момчета се преобръща и малкият Пепи започва да се грижи за по-големия си брат. Бащата на децата работи, но изкарва скромни средства, заради което децата живеят в много тежки битови условия. Майката е израсла в домове за сираци, има проблеми с нервите и грижи за децата не може да полага. Дори не живее при децата си.
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

Флагман, намерете истината тогава пишете.
Всеки лев е ценен в тяхното положение.
За майката нямам думи колко безотговорна жена е вместо да поеме отговорност тя продължава традициите от нейното семейство като не я е грижа за децата и.
-------
Този сценарий е игран десетки пъти от работодатели в България при сходни инциденти. Искат да разпишеш, че няма да ги съдиш, подхвърлят ти 1000-2000лв и оттам нататък се оправяш сам. Съдете ги до дупка, това е трудова злополука, би трябвало да има застраховка, обезщетение и т.н.
Къде са институциите ?
Духовна, безпътна пустиня !
Срамувам се от това което създадохме за тези 35 години.
То е позор за нас, българите.
А къде са институциите, които досега да са направили "на кайма" бизнеса на отдръпналия се работодател?