Призрак стряска в дома на Марк Твен
Посетители на дома на Самюел Лангхорн Клемънс, както са истинските имена на писателя Марк Твен, съобщават, че в Хартфорд се наблюдава странна призрачна активност
Призрак се шири в превърнатия сега в музей дом на Марк Твен в Хартфорд, Кънектикът, и стряска посетителите. На това отгоре пушел и цигари. Изведнъж от нищото се появява мирис на цигарен дим, понякога, но рядко има и дим, но той за изненада не включва противопожарната инсталация, свидетелстват ошашавени посетители на къщата в Хартфорд. И веднага си припомнят, че самият Марк Твен е бил страстен почитател на пушенето на лула и пури. Обичал е да се снима, димейки. Стигал е до 20 пури на ден.
Посетители на дома на Самюел Лангхорн Клемънс, както са истинските имена на писателя Марк Твен, съобщават, че в Хартфорд се наблюдава странна призрачна активност. Предмети се местят от едно място на друго, понякога дори напускат своеволно къщата.
Някои твърдят, че дори са забелязали как из дома се разхожда, а понякога и лудешки тича призрак на млада жена, облечена във викторианска бяла нощница. Тя имала навика да ходи от стая в стая, а понякога обичала и да блъска вратите.
Музейни уредници предполагат, че този призрак е на Сюзи – най-възрастната дъщеря на писателя. А екстрасенси казват, че това е напълно възможно, защото много често души на хора, напуснал внезапно и без време този свят, се превръщат в привидения. А в семейството на Марк Твен, уви, има достатъчно такива примери. Три от децата му умират там. Предвиждало се къщата да бъде разрушена, но местната общественост в Хартфорд се вдига на бунт, след това събира пари и я откупува през 1927 г. Така къщата до ден днешен е музей на един от великите писатели на Америка.
Президентският вот през октомври: Първият голям тест за стабилността на управляващите
Абсурдно убийство: Мъж удуши майка си, а в участъка се престори на заспал
Кървава драма: Млада жена загина след шокиращо нападение
Ива Петрова: Политическият разговор трябва да отстъпи място на експертния в името на устойчивото бъдеще на комплекса "Марица-изток"
Радев бистри футбола с делегация на Барса
След скандал в мрежата: Глобиха Александър Кадиев
Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница
Като в хорър филм: Слон-убиец погуби 4 човека от едно семейство
АЕЦ „Козлодуй“ затъва в дългове, проф. Касчиев алармира за раздути обществени поръчки
Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство
Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда
Лудост на АМ Тракия: Дете с крака през прозореца при 130 км/ч
