×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Защо той се уреди с пожизнена пенсия от държавата


15 Март 2024, Петък, 12:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Ковачев е част от списъка с над 100 известни български музиканти, които миналата седмица с решение на Народното събрание бяха удостоени с държавни парични награди за особени заслуги към държавата и нацията

Димитър Ковачев – Фънки, организирал с фирмата си „София Мюзик Ентерпрайсис“ едни от най-печелившите концерти на чужди звезди у нас, се уреди с пожизнена пенсия от 500 лева. Ковачев е част от списъка с над 100 известни български музиканти, които миналата седмица с решение на Народното събрание бяха удостоени с държавни парични награди за особени заслуги към държавата и нацията.

За заслугите на останалите отличени като Васил Найденов, братя Аргирови, Стефка Берова, МАргарита Хранова, Кирил Маричков, Камелия Тодорова може да си спомним и без дори да се замислим. Изпетите от тях хитове и до днес са в златния фонд на българската култура. Дали обаче това може да се каже и за Фънки?

След като бизнесът му с организиране на чужди концерти позалее, той е по-прочут предимно с вдиганите скандали при участия в различни риалити формати. Явно пръдните, крясъците и псувните в ефир са достатъчно велики културни постижения за депутатите. Отделно, че песните на групата му „Черно фередже“ са подходящи за излъчване само след полунощ, и то със задължителен знак 18+.

Интересно е дали Фънки ще използва средствата от пожизнената си пенсия, за да върне дълговете на промоутърската си агенция „София Мюзик Ентерпрайсис“, чудят се в бранша. „Музикаутор“ – организацията, натоварена да брани интересите на авторите на музика, от години се жалва, че фирмата е забравила да плати стотици хиляди левове авторски права.

Вместо да спази закона и преведе дял от парите от продадените билети, Фънки предпочита да действа като типичен измамник. След като през 2019г. „Музикаутор“ заплаши да зеведе дело за парите, Ковачев и съдружникът му Иван Несторов – Амебата продават фирмата на безимотните маргинали Цветомир Добрилов и Пламен Стоянов. Още по време на сделката промоутърската компания не е в цветущо състояние.


В категории: Лайфстайл


10
Коментара
10
Коментара по темата
10.
Шабан Мортези
17.03.2024 08:00:55
0
3
Тоя пък, за какви заслуги му се дава пенсия?
Тотална Щета сме !!
9.
До 2
17.03.2024 01:37:01
0
0
Той и да не ти е смешен, не може да не си се изсмял на държавата поне на ум, след като прочете заглавието на статията :D кажи, признай
8.
Фънки до 4
16.03.2024 11:19:42
1
1
за да ти е гадно педал нещастен
7.
Владислав
15.03.2024 23:01:41
0
10
Е баси и държавата
6.
Марк Твен
15.03.2024 15:02:37
1
22
Какво себеуважение може да имаш, когато изглеждаш така? Машина за храна, веднъж ядена.
5.
Габи
15.03.2024 14:53:51
0
32
Само тази новина е достатъчна партиите предложили и гласували този закон да получат наказателен вот при следващи избори. Няма ли кой да оргатизира всетародни протести срещу тази гавра с работещите хора.
4.
данъкоплатец
15.03.2024 14:49:40
1
32
Изумена и потресена съм от тази новина.Това е най-долното и отвратително същество ,което се появява в телевизията.Призовавам веднага да му се отнеме тази пенсия,това е от нашия народен гръб.Който му я е отпуснал и гласувал да му дава от неговите лични.Пуууу
3.
Барни
15.03.2024 14:22:29
0
33
Срам!!!
2.
Даже не ми е смешен
15.03.2024 13:50:50
1
49
Даже не знам какъв музикант е тоя. Бръмчи на бас в Черно фередже - баси текстовете, баси музиката... И оня ден го гледам как се пенявеше, че Ерик Клептън не можел да пее... Направо ми висна ченето. То поне да го каже някой певец, а то тоз индивид... Ерик Клептън не можел да пее? Ти да видиш!
1.
nezavisim
15.03.2024 13:44:24
0
32
Edin golyam izmamnik i absoluten bokluk. Kade e Mustafa Caushev -zasto nikoi ne reagira kogato se razbra ce go nyama v tozi spisak!!!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Проф. Константинов за промените в Изборния кодекс: Махнете тази глупост с цензурата! Проф. Константинов за промените в Изборния кодекс: Махнете тази глупост с цензурата! Водеща сравни поредния ремонт на изборните правила с „Дързост и красота“ 24-годишна бургазлийка преобърна колата си в канавка край Приморско, ранена е възрастна жена 24-годишна бургазлийка преобърна колата си в канавка край Приморско, ранена е възрастна жена Автомобилът излязъл от пътя между Ясна поляна и Веселие, пострадалата е освободена за домашно лечение Хванаха дрогиран шофьор след катастрофа край Карнобат Хванаха дрогиран шофьор след катастрофа край Карнобат Полицаите тествали младия мъж след пътния инцидент и го задържали за 24 часа След екшъна в Ямбол: Какво наказание грози жената, нахлула с пистолет в аптека и поискала оборота След екшъна в Ямбол: Какво наказание грози жената, нахлула с пистолет в аптека и поискала оборота Нападателката се оказа с богато криминално минало, но остана с празни ръце Какво тече от скъсаната тръба в морето край Созопол Какво тече от скъсаната тръба в морето край Созопол Съоръжението било забелязано на около 500 метра от брега след голямата буря Рекордьорът, спипан с 5,35 промила алкохол, изпил над 0,5 литра концентрат и остана без микробус Рекордьорът, спипан с 5,35 промила алкохол, изпил над 0,5 литра концентрат и остана без микробус Шофьорът бил рецидивист, хващан е и преди да шофьора почерпен Нова гореща вълна ни връхлита: Температурите стигат до 36 градуса, прохлада край морето Нова гореща вълна ни връхлита: Температурите стигат до 36 градуса, прохлада край морето НИМХ с прогноза за слънчев вторник, а от сряда се очакват още по-големи горещини Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства СДВР призовава всеки с информация да се обади на 112 Рибена чорба за 10 евро, таратор - 9 в Созопол: Това са единични случаи, уверява шефът на КЗП Рибена чорба за 10 евро, таратор - 9 в Созопол: Това са единични случаи, уверява шефът на КЗП Александър Колячев обяви засилен контрол по Черноморието след сигнали за цаца за 9 евро и три кюфтета за 20 евро Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание Областният управител Дико Диков поздрави участниците в "Модел Република България - Чайка" и ги призова да останат и да се развиват в страната
Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Пашинян отговори, че национален вот трябва да има едва след официална молба за членство в ЕС Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Американският президент обяви, че разговорите с Техеран били добри, но предупреди, че военните удари могат да бъдат възобновени Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Най-активните пожари бушуват край Сантарем, Гуарда, Брага и Браганса Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Вашингтон проверява твърденията за разузнавателна помощ от Москва, докато преговорите с Техеран продължават Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Късометражният му филм Доброто зло беше представен в програмата на Международния филмов фестивал в родния му град След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих Абдул Б. е бил осъден седмици преди нападението и познат на службите, а случаят постави тежки въпроси за оценката на риска в Германия Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Овъгленото тяло на бизнесмена Владимир Янков е открито след пожар в дома му в Банкя, а аутопсията трябва да разкрие как е настъпила смъртта Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Засилена е охраната на летище Безмер и наблюдението на въздушното пространство заради конфликтите в Украйна и Близкия изток Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Култовият бивш нападател на Левски добави поредна спирка към кариерата, която от години се движи извън футболната карта на Европа Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия BBC проследява как изпитният скандал, безработицата и Instagram превърнаха Партията на хлебарките в национална сила
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори