Базар на професиите в Бургас кани кандидат-гимназистите на среща
Над 20 учебни заведения ще представят свои разработки и иновативни проекти, някои от които са печелили награди в престижни конкурси
Базар на професиите 2024 ще се проведе тази събота, 16 март, от 11.00 часа в Спортна зала „Бойчо Брънзов“. Събитието ще бъде открито с празнична програма и ще продължи до 14.00 часа на същия ден.
Базарът на професиите се организира от Община Бургас, кариерните консултанти към Центъра за подкрепа на личностното развитие, със съдействието на РУО - Бургас, в подкрепа на кандидат-гимназистите и техните родители. Той е ежегодна инициатива, която представя профили и професии под формата на презентации, изложение и среща-диалог между ученици, преподаватели и родители.
Форматът позволява да се обсъдят различни възможности за обучение и професионална реализация на седмокласниците, а тези от тях, които имат необходимост могат да попълнят безплатен въпросник за професионално ориентиране и да се консултират с квалифициран кариерен консултант.
Над 20 учебни заведения ще представят свои разработки и иновативни проекти, някои от които са печелили награди в престижни конкурси.
Във форума ще участват - НЕГ „Гьоте“, ПГЧЕ „Васил Левски“, АЕГ „Гео Милев“, ПГРЕ „Г.С.Раковски“, НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“, Професионалната гимназия по компютърно програмиране и иновации, Търговската гимназия, ПГТ „Проф. д-р Асен Златаров“, Професионалната гимназия по механоелектротехника и електроника, ПГЕЕ „Константин Фотинов“, ПГСАГ „Кольо Фичето“, Професионалната гимназия по транспорт, ПГХТ „Акад. Н. Д. Зелинский“, ПГМКР „Св. Никола“, ПГСИ „Пеньо Пенев“, Професионалната техническа гимназия, СУ „Йордан Йовков“, СУ „Петко Росен“, СУ „Константин Петканов“, СУ „Епископ Константин Преславски“, СУ „Иван Вазов“, СУ „Димчо Дебелянов“, СУ „Св. св. Кирил и Методий“, СУ „Добри Чинтулов“ и Кариерно ориентиране и консултиране към ЦПЛР-Бургас.
Целта на инициативата е да подпомогне учениците от 6-ти и 7-ми клас при избора на учебно заведение, в което да продължат своето образование.
Андрей Гюров пред НС: Търсим начин да преместим самолетите на САЩ от летище "Васил Левски"
Военно учение на НАТО и контрол върху частно училище са сред темите в парламентарния контрол
Катастрофа в Свети Влас - шофьор на BMW удари дете
Бърза рецепта с картофи и яйца - вкусно българско ястие за 20 минути
Израелски туристи отменят резервации в Банско заради напрежението в Близкия изток
ЕС отхвърли ускореното присъединяване на Украйна и настоя за стандартна процедура
Ралица Асенова: Не ми дават да видя тялото на сина си
Проф. Рачев каза какво време ни очаква в следващите 10 дни
Прокуратурата проверява "Космос" - Александър Макулев учил едновременно в две форми
Тръмп: От Техеран искат сделка, но им казах, че са леко закъснели
Лора Христова с нов силен резултат, Гришо си уреди среща с Алкарас
