Кукери гостуват в Поморие за Сирни Заговезни. Малки и големи са поканени да се включат в обичая
Самодейци от Поморие и региона също изявиха желание да се включат в програмата
Сирни Заговезни, известен още като Прошка, е един от най-важните празници в българския народен календар. Поморие отново ще спази повелите на този ден, за да може заедно да прогоним Злото, а Доброто да поканим в душите и в домовете си.
Празникът на 17.03.2024 г. (неделя) ще започне в 11.00 часа на площад „Св.св. Кирил и Методий“. Организатори на събитието са Танцов клуб „Чайка Бургас – Поморие“ с ръководители Лиляна Христова и Велиана Дачева, както и Народно читалище „Просвета 1888“.Програмата ще започне с представяне на обичая „Кукери“ с гост кукерска група от село Вресово, община Руен с ръководител Живко Трухчев, сформирана, за да покаже и съхрани едни от най-интересните български обичаи. Празникът ще продължи с палене на огън, пъстро шествие и общо хоро, поведено от Танцов клуб „Чайка Бургас – Поморие.
Самодейци от Поморие и региона също изявиха желание да се включат в програмата – Кукерите на Кемпена с ръководител на групата Драгой Каталиев. Всички малки и големи, които желаят да се маскират и да вземат участие в цветното тържество, също са поканени! Заповядайте!
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
