Варненски тийнейджъри пребиха звезда от "Гласът на България"
Мислех, че ще намеря сигурност в България, защото моите родители и приятелите ми казваха, че тук е безопасно за нас, обясни той.
Тийнейджъри нападнаха известен украински музикант. Става въпрос за Кирил Роховец, по-известен с псевдонима Орфи, съобщава Нова. Престъплението е извършено в центъра на Варна, а 19-годишният младеж твърди, че с нищо не е провокирал нападателите. Имало е множество удари, един от които - в лицето. Счупен е носът на потърпевшия.
Орфи е артистична натура. Роден е в Украйна и се занимава с музика още от най-ранна детска възраст. „Още тогава ме каниха и в някои от най-известните телевизионни предавания в Русия, Казахстан, Украйна и Беларус”, разказва музикантът. Преди година той бяга от войната в Украйна, търсейки по-спокойно и сигурно място.
„Мислех, че ще намеря сигурност в България, защото моите родители и приятелите ми казваха, че тук е безопасно за нас”, обясни той.
В края на февруари обаче, докато се прибира към дома си, Орфи бива нападнат от двама тийнейджъри.
„Просто вървях и гледах в телефона си, когато някакви момчета дойдоха при мен. Бяха на около 15 години, но изглеждаха видимо пияни. Започнаха да ме удрят. Бях много объркан, защото до онзи момент никога не съм бил удрян. Бях шокиран, но успях да изляза на улицата и спрях първата кола на пътя. Шофьорът излезе, момчетата се уплашиха и избягаха”, разказа младежът.
Малко по-късно последвала и втора атака. „Започнах да записвам видео, защото исках да покажа записа на полицията. Когато видяха, че снимам с телефона си обаче, тези момчета отново дойдоха при мен. Оппитах да избягам, защото не искам да се бия с никого, просто не съм такъв човек”, поясни Орфи. Той обаче не успява да избяга и бива повален на земята. Следва удар в лицето на украинеца. За щастие в този момент минава патрулен автомобил, а малко по-късно пристига и линейка. Нападателите са отведени в близкото районно управление.
От МВР съобщиха, че тийнейджърите са познати на полицията. Тъй като са непълнолетни, е подаден сигнал до родителите им. Назначени са съответните експертизи и по случая вече работи Районната прокуратура. Орфи споделя, че не чувства гняв. А случилото се далеч не го отказва от бъдеще в музикалната кариера.
Двама мъртво пияни зад волана в Бургаска област
От Доха до Бургас: Как един спрян полет удря целия туристически сектор
Демерджиев след визитата в САЩ: Предадохме данни за много хора, ще дадем за още повече
Отиде си Наско Курито - бохемът, който наби сина на Тодор Живков
Дизелът прехвърли 1,60 евро, ново поскъпване се задава до края на седмицата
Криминален психолог за мистерията „Петрохан“: Пъзелът до голяма степен е подреден
Нощна спецакция в Созопол: Петима задържани с кокаин, метамфетамин и канабис
Меси след сълзите: Испания бе по-добра, загубихме и го приемаме
След края на големия спортен форум efbet стартира „Лято без депозит“
Илинден е: Близо 56 000 именици празнуват, старо поверие предупреждава за морето
Рожден ден с доза сексапил! Тита разпали страстите на плажа в Черноморец (СНИМКИ/ВИДЕО)
Двама мъртво пияни зад волана в Бургаска област
20/07/2026, Понеделник 09:49
1
На 20 юли честваме едни от най-големите празници в България
