Брутален екшън! Трима опитаха да убият с бухалка мъж
С дървената си бухалка почнали да го удрят по ръцете и краката
С бухалки трима мъже са опитали да убият техен познат, а четвърти им помогнал да избягат след жестокия побой. Престъплението станало на 1 март, съобщиха от Софийската градска прокуратура.
Тримата издебнали мъжа около полунощ. С дървената си бухалка почнали да го удрят по ръцете и краката. След това звъннали на техен приятел, който ги прибрал с колата си. Пребитият оцелял само заради намесата на медиците.
Четиримата мъже са в ареста.
Ето и цялото съобщение на прокуратурата:
На 01.03.2024 г. Софийска градска прокуратура (СГП) привлече четирима обвиняеми за опит за умишлено убийство.
Разследването е започнало на 01.03.2024 г. в условията на неотложност, на основание чл. 212, ал. 2 НПК, със съставянето на протокола за първо действие по разследването - оглед на местопрестъпление и се провежда от 06 РУ - СДВР под надзора и ръководството на СГП.
М. П., К. А. и А. П. са обвинени в престъпление по чл. 115, вр. чл. 18, ал. 1, вр. чл. 20, ал. 2, вр. ал. 1 НК – че около 01:30 ч. на 01.03.2024 г., в гр. София, ж. к. „Овча купел", тримата като извършители направили опит умишлено да умъртвят В. В., нанасяйки му множество удари с дървена бухалка по главата, ръцете и краката. Ц. П. е обвинен в престъпление по чл. 115, вр. чл. 18, ал. 1, вр. чл. 20, ал. 4, вр. ал. 1 НК – че умишлено е помогнал на извършителите да напуснат местопроизшествието, транспортирайки ги с лек автомобил.
Вследствие на ударите на пострадалия са причинени множество травматични увреждания. Смъртта му не е настъпила благодарение на оказаната му висококвалифицирана медицинска помощ.
Обвиняемите са задържани с постановления на прокурор в СГП за срок до 72 часа.
По искане на СГП Софийски градски съд (СГС) взе мярка за неотклонение „Задържане под стража" спрямо четиримата обвиняеми.
Съдът сподели доводите на прокурора, че са налице достатъчно доказателства, които водят до извод за обосновано предположение за авторството на престъплението, за което са привлечени обвиняемите.
СГС прие, че е налице и реална опасност от извършване на друго престъпление, поради което определи като подходяща най-тежката мярка за неотклонение.
Определението на съда не е окончателно и може да бъде обжалвано пред Софийски апелативен съд.
bTV взривява ефира: Една дама ще избира между 20 кавалери в новата версия на Ергенът
Спасиха четирима български туристи, отнесени с падъл бордове навътре в морето край Лефкада
Аз отговарям за Десислава Атанасова за времето, когато е била в ГЕРБ, каза Бойко Борисов
От столичния бохем до всеотдайния баща: Мартин Елвиса показа порасналите си красиви дъщери
Секунди между живота и смъртта: Дърво премаза кола в движение край Джебел, а полицията шокира шофьорката с абсурден отказ!
Череши гният по дърветата, а цените в магазините растат: Стопаните предупреждават за масови фалити
Демерджиев обяви война на корупцията в МВР: Говори за тайни SMS-и, проверки на полети и „интересни факти“ за Десислава Атанасова
Руските жени отказват да раждат, нацията се топи с до 800 000 души на година
Комбайн преряза ръката на млад работник при тежък инцидент край Исперих
Миш-машът - любимото ястие на Тодор Живков
Държавата плаща за детегледачка: До 8 часа безплатна грижа за деца до 4 години по нов проект
