×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • От днес морето става най-опасно
  • България е №1 в ЕС по пушене на цигари
  • Убитият мъж на Младежкия хълм в Пловдив е от Кричим, съобщи кметът на града Атанас Калчев
  • Украйна предупреди: Русия произвежда до 150 балистични ракети месечно, а „Искандер“ остава почти неуловим
  • Иззеха фалшиви стоки за близо 650 000 евро от магазини във Варна и Златни пясъци
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пироман тормози съседите си в жилищен блок, пали асансьори и хората се страхуват за своя живот


Пироман тормози съседите си в жилищен блок, пали асансьори и хората се страхуват за своя живот
При първото запалване на асансьора от пожарната казаха, че има технически проблем, а при второто вече имаше запалена туба с бензин, разказва Светлин Иванов
05 Март 2024, Вторник, 08:10 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Арестували го, след като заплашил човек от блока, който му позвънил на вратата, че ще излезе с нож

Пироман тормози цял блок в столичния квартал Обеля. Пред Нова телевизия Нина Лачева сподели, че се страхува за живота си. Нейни съседи добавиха, че също не се чувстват защитени. 

Разтревожените съседи сигнализирали институциите и вече има задържан.

„Този човек не го познавам. Разбрах от съседи, че са го виждали, когато са се случвали тези събития. Идвали са обаче разследващи групи от 9 РПУ. Тогава един от съседите е казал, че иска да му звънне на вратата, за да види какво се случва. Бил е обаче агресивен. Казал, че ще излезе с нож и полицаите са го арестували. На следващият ден обаче си е бил вкъщи“, разказва Лачева.  

Живеем в страх, добавя тя. 

„Част от съседите се изнесоха от блока. Децата ни се страхуват да се качват в асансьора“, каза пък Светлин Иванов, чието дете едва не е пострадало при двете паления на асансьора. 

„То отваря вратата и асансьорът тръгва преди да е влязъл. За малко да падне в шахтата, Дръпна го майка му. Съседи са счупили стъклото, за да го изгасят огъня. Тогава от пожарната казаха, че имало технически проблем, а не палеж. Второто запалване на асансьора обаче бе в 23 часа. Бяхме на гости на едно семейство на 16-ия етаж и пак големият син отвори вратата. Тогава видяхме, че гори тубичка със запалителна течност за запалки. Била е запалена малко преди това“, добавя той.

Близо 100 семейства се притесняват да спят в собствения си дом, защото не знаят какво ще се случи, докато са си вкъщи, каза репортерът на Нова телевизия Татяна Йорданова.

„Още при влизане във входа мирише на изгорели кабели. Единият асансьор не може да бъде отворен, защото е опасен“, добавя тя. 

„В началото някой палеше копчетата на асансьорите. Ние решихме, че е детска игра, но след това съседи започнаха да намират запалени салфетки вътре. Не обръщахме внимание, докато една нощ срещу 1 март някой написа във Фейсбук страницата на блока някой написа да сложим камери. След като бяха монтирани, но не бяха свързани още, започнаха по-сериозните палежи“, разказва Нина Лачева.  

„През нощта ми звънна една съседка и ми каза, че има страшен дим в коридора. Бяха запалени таблата на операторите, които ни обслужват“, добавя тя. 

„На 3 март около 19:30 часа се прибирахме от екскурзия, качихме се в асансьора. Пет минути след прибирането ни вкъщи се чу взрив. Запален е същият асансьор. Той се е движил на отворена врата“, каза съседката й Светослава Василева.
 




В категории: Крими , София


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
8
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Бивш съветник на Пентагона даде на Киев още два месец Бивш съветник на Пентагона даде на Киев още два месец 06/08/2026, Четвъртък 07:30 8
8
Коментара по темата
8.
Аз съм
05.03.2024 19:18:51
0
0
Николай Новаков викат ми мотьо....живея в 76 блок Славейков само ме пратете там и ще го оправя тоя пироман...
7.
Архитект
05.03.2024 13:45:23
0
4
По селата е още по зле. Ако имаш комшии като тази откачалка значи бягаш със 300 от там. Полицията внася ред сред такива , но ако е собственик е трудно да го изгониш , но не е невъзможно.
6.
И кво
05.03.2024 12:54:14
0
6
Прокуратурата се задейства за всяко клипче на откачен миндил, арестува, задържа, внася обвинение без доказателства. Тука-жалби, пожарни, патрулки, палежи, заплахи, нарушена собственост и нищо! Може би в тоя блок не живеят известни, колко жалко, че страдат само обикновени граждани.
5.
Hohoo
05.03.2024 11:28:13
0
11
Наистина недоумявам като чета такива новини. Някой си тормозил цял блок, цял квартал или цяло село. Един тормози десетки хора и те само се жалват.
Съберете всеки по 100 лв на човек и ги дайте на някой да го претрепе от бой. Има сума гладни момчета, боксьорчета, мма бойци, а дори и някой от ромски произход, за сума 2000 лв направо ще го спука от бой.
После този няма и на кой да търси сметка, нито да отмъсти, защото не знае кой го е пратил, понеже оплакващите са десетки.
4.
пфф
05.03.2024 10:42:54
1
9
Бахти проблемите, цял блок хора, толкова ли няма някой да му счупи ръцете и краката и да стои 2 месеца гипсиран. Да видиш колко бързо ще му мине мерака да пали. Като полицията не може да ти разреши проблема, проблема се разрешава на битово ниво. Ще стоя и ще чакам аз, някой да ми запали апартамента и чак тогава да взема мерки.
3.
Домоуправител
05.03.2024 10:40:28
1
9
Правите си общо събрание на етажната собственост. Вземате решение за проверка по апартаменти на живеещите в блока и пироманът ще изскочи като плъх. Нататък си знаете - по каналния ред. Като собственици имате право да изхвърлите откачалката със съдебна заповед.
2.
Шшшшт! Не казвайте кой е блока!
05.03.2024 09:35:43
5
7
Не казват кой е блока, защото ще паднат цените на апартаментите там
1.
Д.Тенев
05.03.2024 08:36:33
6
3
Аз паля най-добре . Мама знае .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Извънредно! Хазарт, дългове и мистериозна смърт разтърсиха суперцентъра на Бургас Извънредно! Хазарт, дългове и мистериозна смърт разтърсиха суперцентъра на Бургас Полиция обсади сграда в суперцентъра на града Бургас предлага впечатляващ и различен профил за Евровизия 2027 Бургас предлага впечатляващ и различен профил за Евровизия 2027 Бургас противопоставя съвсем различно преживяване - компактен град край морето, модерна зала, туристическа инфраструктура и възможност конкурсът да излезе отвъд стените на арената, подчерта Боряна Граматикова  Парламентът плаща близо 6 млн. евро на Евгения Банева заради отнети морски имоти Парламентът плаща близо 6 млн. евро на Евгения Банева заради отнети морски имоти Съдът установи нарушение на правото на ЕС, а натрупаната лихва вече надхвърля 3,5 млн. евро Световни и БГ звезди идат в Поморие заради Sunset Port Festival, 8000 меломани ще настръхнат от кеф Световни и БГ звезди идат в Поморие заради Sunset Port Festival, 8000 меломани ще настръхнат от кеф DJ Roger Sanchez, който е единственият диджей-носител на наградата „Грами“, ще е на сцената ни на 23 август, каза DJ Marti G Археолози откриха две кули и 18 стрели от средновековна битка в Русокастро Археолози откриха две кули и 18 стрели от средновековна битка в Русокастро Едната кула е ранновизантийска, а другата е пазела неизвестен досега малък вход в крепостта SOLÈ Sarafovo Beach – морска атмосфера, вкусна храна и музика на живо на 8 август SOLÈ Sarafovo Beach – морска атмосфера, вкусна храна и музика на живо на 8 август Добре познатите на бургазлии Иван, Крис и Кирил от Piano Bar Neptune ще гостуват тази събота в едно от най-приятните места на плажа в Сарафово 28-годишен се събуди след 12 дни в реанимация, бургаски лекари го спасиха 28-годишен се събуди след 12 дни в реанимация, бургаски лекари го спасиха Медиците установили тежка легионелна пневмония, след като младият готвач постъпил със задух, кървави храчки и стомашни оплаквания Мирослав Севлиевски: Назначенията в енергетиката ще покажат дали Радев прави нов бардак със стари муцуни Мирослав Севлиевски: Назначенията в енергетиката ще покажат дали Радев прави нов бардак със стари муцуни Това е като с маймунката - колкото повече се качва нагоре, толкова повече ѝ се вижда дупето, обясни бившият министър Спипаха бургазлия с килограм марихуана в багажника Спипаха бургазлия с килограм марихуана в багажника 25-годишният мъж превозвал дрогата в два вакуумирани плика, задържан е за 24 часа Българският Окуджава в музикална изповед с руска актриса, пее на остров Света Анастасия и в Несебър Българският Окуджава в музикална изповед с руска актриса, пее на остров Света Анастасия и в Несебър Иконописецът Тошко Вачев от Бургас ще бъде обявен за почетен член на клуб „Черноморска лига“
Задържаха тийнейджъри заради убийството на Младежкия хълм Задържаха тийнейджъри заради убийството на Младежкия хълм Разследващите проверяват дали мъжът от Кричим е бил примамен на предварително уговорена среща, сред версиите е и престъпление от омраза Драгомир Драганов изненада с женствена визия и обувки на платформа Драгомир Драганов изненада с женствена визия и обувки на платформа Телевизионният водещ отново разчупи представите за мъжката мода с черен флорален костюм, сатенен блясък и необичаен избор на сандали Ракетна атака в Аденския залив: Хутите атакуваха петролен танкер Ракетна атака в Аденския залив: Хутите атакуваха петролен танкер Рияд не потвърждава атаката срещу Daisy, екипажът на кораба е в безопасност Германия губи работниците от Източна Европа: 45 000 повече си тръгнаха Германия губи работниците от Източна Европа: 45 000 повече си тръгнаха Нетната миграция се сви почти наполовина, а отрицателният баланс в движението между Германия и България достигна 14 000 души Пилот на "Малайзия Еърлайнс" заловен със 70 114 таблетки екстази след полет Пилот на "Малайзия Еърлайнс" заловен със 70 114 таблетки екстази след полет 39-годишният мъж дал положителна проба за три вида наркотици, а в Индонезия е заплашен от доживотен затвор или смъртна присъда Издирват нашенка за убийство в Гърция, тялото на приятеля й е открито във фризер Издирват нашенка за убийство в Гърция, тялото на приятеля й е открито във фризер Тялото е намерено през 2016 г., а издирваната тогава жена по-късно получава доживотна присъда на първа инстанция Трима загинаха при удар на кола в градски автобус в Турция Трима загинаха при удар на кола в градски автобус в Турция Няколко пътници са ранени, а тежката катастрофа блокира движението по път D-100 в посока Одрин 4-тонна част от Falcon 9 се забива в Луната днес, NASA чака облак от прах 4-тонна част от Falcon 9 се забива в Луната днес, NASA чака облак от прах Тя ще удари повърхността със скорост близо 8700 км/ч и ще образува нов кратер Киев в огнен ад след руска атака: Двама загинаха, 45 са ранени Киев в огнен ад след руска атака: Двама загинаха, 45 са ранени Четирима от пострадалите в столицата са в критично състояние, под развалините се издирват хора Арест в голф клуба на Тръмп: Въоръжен мъж следял подготовката за визитата му Арест в голф клуба на Тръмп: Въоръжен мъж следял подготовката за визитата му 38-годишният заподозрян снимал подготовката за посещението на американския президент, но властите не са установили конкретен план за нападение
Мирослав СЕВЛИЕВСКИ, бивш министър: Мирослав СЕВЛИЕВСКИ, бивш министър: Назначенията в енергетиката ще покажат дали Радев прави нов бардак със стари муцуни Виц на деня Виц на деня Майка към дъщеря си:
- Слушай, не позволявай на това момче да идва при теб. Мен това ме безпокои!
- Добре, днес тогава аз ще отида у тях. Нека неговата майка да се безпокои.
Виц на деня Виц на деня Два комара си говорят:
- Ех, какви времена настанаха... хората вече не са като едно време...
- Да, така е, сега са пълна химия!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Имам 20 кинта, къде предлагаш да се помотаем?
- В седемдесетте години...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори