Община Созопол с жест към социално слаби семейства в Равадиново
В Равадиново друг парцел ще се превърне в общински склад за дърва, кметът Иван Пазвантов бил против
Община Созопол подготвя терен от 8 декара, на който ще се обособят около 16 парцела, подходящи за отдаване с отстъпено право на строеж на крайно нуждаещи се жители на Равадиново. Това обяви кметът на крайморската община Тихомир Янакиев по време на среща с жителите на селото, съобщиха от администрацията. По думите на Янакиев теренът е избран след обстоен анализ на общинската собственост, направен през 2023 година.
Срещата бе организирана след обявяването на намерението на Община Созопол да обособи общински склад за дърва в друг свой парцел в местността „Халваджи дол“, също с почти същата площ (7,8 декара). Той е земеделска земя, определена като изоставена нива.
Кметът на Равадиново Иван Пазвантов изказа недоволството си от плановете на Общината. Според него този парцел би могъл да се раздели на по-малки и да се раздаде с отстъпено право на строеж на социално слаби семейства.
Кметът на общината Тихомир Янакиев и зам.-кметът Андрей Николов обясниха, че на въпросния терен е била направена проверка, съвместно с директора на ОП „Общински гори и озеленяване“. Тя е установила, че целият имот се ползва без правно основание от частно лице. По време на срещата в Равадиново директорът на „Общинско горско предприятие“ Илия Янгьозов заяви, че в склада на Общината, който ще се изгради в селото, ще се режат и цепят дървата, които се отпускат на социално слаби граждани на по-ниска цена от пазарната.
По този начин в Созопол и Черноморец вече няма да се доставят на метровки на куб.м, а на тон, което ще спести шума от рязането, отпадъците, които се изхвърлят в контейнерите и повреждането на тротоарите. Жителите на Равадиново също ще могат да се ползват от тази услуга, посочиха от община Созопол.
Великобритания доставя 150 000 дрона на Украйна до края на 2026 г.
Какво става с Варна?! Мъж стреля и хвърля ножове
Под 17% от битовите отпадъци у нас се рециклират
Зеленски се закани: Ако Украйна гори, Москва също ще гори
Абсурд: В Англия искат съдебна забрана за знамена край пътищата по време на Мондиала
Осъдиха родителите на детето, извършило масово убийство в училище в Белград
Защо Меси се разплака, след като отбеляза първия си гол
Възпитаник на Софийския университет е напът да спечели президентския пост в Колумбия
Детският футбол превзе Царево: Бешикташ, ЦСКА и Левски сред призьорите
Несебър събира най-добрите танцьори от 10 държави на международен турнир
Секс, култове и Трета световна война: Изтече тайният дневен ред на световния елит
Делото за прегазения на пешеходна пътека Филип тръгна отначало

Зайкинята ли??
Която става и си ляга с бирата ли ве, ахсхаххаха?
Ако не е Пазванта, равадинци са загубени. И какво значи да оставел някой да дойде вместо него?
Хората са гласували за него, а не за "равадинката" Веса!
А относно терена за дървата, сейщай се кой ще се налапа. Горе съм написал.
А за българите - една студена вода!