С тържествен концерт в Камено отбелязаха 146 г. от Освобождението на България
С тържествена церемония и благодарствен молебен, който бе отслужен от отец Серафим беше дадено началото на празничния 3-ти март
Отново е 3-ти март – свещена дата. Дата, изписана в летописната книга на народа ни. С тържествен концерт, Камено отбеляза 146-тата годишнина от Освобождението на България.
С тържествена церемония и благодарствен молебен, който бе отслужен от отец Серафим беше дадено началото на празничния 3-ти март в Камено. Граждани поднесоха венци и цветя пред мемориалната плоча на загиналите за Освобождението. Сред присъстващите бяха председателят на Общински съвет Камено – Радослав Балтаджиев, заместник кметове, кметове на населените места от общината, общински съветници, членове на пенсионерски клубове, ученици и граждани.
Празникът продължи с тържествен концерт на колективите от НЧ “ Просвета-1927“ и възпитаниците от СУ „Христо Ботев“, които организираха запомнящо се паметно събитие по случай 146-годишнината от Освобождението на България.
„Уважаеми съграждани, Честит национален празник!
Честити 146 години от Освобождението на България! Имам честта да Ви поздравя по повод националния празник на България – 3 март, от мое име и от името на кмета Жельо Вардунски. Приемете моите най-сърдечни поздравления по случай Националния празник на Република България – 3 март и 146-годишнината от Освобождението! Днес е празник на българското самосъзнание, на националната ни гордост и самочувствие. Нека бъдем достойни и горди наследници на тези, които отдадоха живота си, за да има днес България, български народ и език. Нека на този паметен ден, сведем глави и се поклоним пред хората, запалили огъня на националното ни пробуждане и възраждане, пред книжовниците и будителите, съхранили духовното ни богатство, историческа памет и национално достойнство. Нека следваме заветите на нашите велики предшественици! Нека живеем достойно и смело като тях, защото и днешният българин е силен и горд човек! Нека да бъдем верни наследници на героите! Нека бъдем истински българи!“, с тези думи се обърна към множеството в залата на НЧ “Просвета-1927“, председателят на ОБС-Камено - Радослав Балтаджиев.
Учениците от СУ „Христо Ботев“ представиха силно въздействащ и емоционален концерт, със стихове и песни, с части от историята по подобаващ начин и с дух на национална гордост. С празничен дух и народни песни в програмата участваха и Представителният танцов Ансамбъл в Камено, Представителен танцов ансамбъл „Здравец“, Представителен ансамбъл за автентичен фолклор и Детска танцова школа НЧ “ Просвета-1927“, които допълнително заредиха присъстващите с добро настроение.
Жестът на Никола Пелц, който задълбочи разрива в семейството Бекъм
Подигра ли се легендата Петър Чех с Гонзо
Руски олигарх се спаси с 10 млн. евро глоба - германската прокуратура слага край на делото
Забавни късмета за новогодишната баница, които гарантират смях около трапезата
Близo 1,5 млн. eвpo ще ни струва yнищoжaвaнe нa лeвoвeте и cтoтинĸите
Един новогодишен тих ритуал за доверие, който можем да направим с децата
Щастлива развръзка! Откриха издирвания 22-годишен мъж във Витоша
Ето ги най-яките късмети за новогодишната баница
Отмъкнати са ценности за 30 млн. евро, при един от най-големите банкови обири в Германия
Борисов отчете над 10 млрд. лв. повече приходи в държавния бюджет /видео/
Габи от Ергенът се вталила след операция, за нула време свалила 10 кила
Тази година са се родили 1300 бебета по-малко
Чудни, ефектни и здравословни протеинови бонбони за Новогодишната нощ със скир
