Извънредно: Затвориха изцяло прохода "Шипка"
Причината - невъзможност да поеме повече превозни средства
Проходът "Шипка" е изцяло затворен за автомобили поради невъзможност да поеме повече превозни средства. Това съобщава старши комисар Илиян Иванов, директор на Областната дирекция на МВР в Габрово.
Пропускани ще бъдат само автомобили със специален режим на движение.
Всички, които желаят да се включат в честванията на националния празник, могат да продължат пеш, след като паркират автомобилите си по безопасен начин по указания на органите на реда.
В този момент хиляди българи са се събрали край Паметника на свободата на връх Шипка, където ще започнат честванията по повод 146-ата годишнина от Освобождението на България.
Любен Дилов-син е обявен за почетен гражданин на София
Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда
"Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд
Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро
Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас
Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните
Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес
Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка
Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн
Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Дневен хороскоп за 26 юни 2026: Важни решения за Девата, късмет за Рибите

Освободителите на България!
Добре че таралясници като тебе никога не подушват власт.
Ами всичката тази полиция и жандармерия вдигната заради хаоса можеше да се намали на половина ако имаше нормална организация и вместо да плащат на фуражките извънредни, щяха да отидат за транспорт на хората.
Де ти акъл в малоумни дебили.
1. На трети март на Шипка не се е случило нищо. Шипченските боеве, при които българските опълченци и украинците от Брянски и Орловски полк спасяват изхода от войната, са през лятото, август месец.
2. Знамето на руската империя през тази война е било с цветове черно, жълто и бяло, а не е бяло- синьо и червено, Еле пък червено със сърп и чук..
3. Сегашното руско знаме е на държава, която се гордее със СССР. А СССР беше създаден върху кръвта и костите на безмилостно избитите участници в Руско- Османските войни.
Всъщност съвета е да не се качвате на връх Свети Никола по това време на годината, защото атмосферните условия не са подходящи за манифестации и партийна пропаганда. Рисковете от простуда и простотия са големи.”
С такъв интелект никога няма да се досетиш, че можеше да паркират долу, а на горе да извозват хората с автобуси ... но трябва интелигентна организация, нещо което е много далечно за прости индивиди като теб.
Само знаете да лаете. Къде и как могат да се съберат всичките тези таралясници според теб?
Помияр!
Не става да забранят на хората ... за това искат да ги накарат сами да се откажат.
Прозрачна и долнопробна пропаганда.