В Западна Странджа са отровени 14 животни, сред които и царски орел
Най-вероятната причина за смъртта е незаконно използване на отрова срещу вълци и чакали
Мъртви животни и редки видове птици са открити в Западна Странджа, съобщават от Българското дружество за защита на птиците (БДЗП). Сред тях са царски орел, млад морски орел, три мишелова и девет чакала. Най-вероятната причина за смъртта е незаконно използване на отрова срещу вълци и чакали.
Загиналият царски орел е мъжката птица от гнездящата в района двойка, в която през последните години са наблюдавани чести замени на птиците – сигурен сигнал за висока смъртност. Женската е наблюдавана близо до мястото на инцидента и за момента изглежда добре.
Преди броени дни екипът на БДЗП с обучено куче за борба с отровите в дивата природа стартира редовни патрули в ключови местообитания на царски орли в Сакар и Западна Странджа. Обученото куче Барс и неговият водач Николай Терзиев са успели да открият и вероятната отровна примамка. Предстоят изследвания в Спасителния център на Зелени Балкани в Стара Загора, за да се установи причината за смъртта на намерените животни.
От Българското дружество за защита на птиците припомнят, че използването на отровни примамки в природата е забранено по силата на международното, европейското и националното законодателство.
НАТФИЗ превръща Бургас в притегателен център на сценичните и екранни изкуства
Проверете фактурите за ток: КЕВР определи компенсации до 49,28 лв. за MWh за юни
Прокуратурата върна 54 000 евро на пет жертви на ало измамници
35 000 евро за DARA: Варна плаща за Bangaranga на празника си
Млад шофьор загина при челен удар с автобус край Плевен
Хотелите се пълнят 2 години по-рано: Дънидин чака 35 000 души за 3 минути мрак
Покана за публично обсъждане на Годишен отчет за изпълнение на бюджета на Община Бургас
Николай Попов посочи мъж, който според него го е следил: Боксьор, свързан с ПТП дела
Лихвата по ипотеката се удвоява, но вноската не - ето колко ще плащате
Броени дни до най-грандиозното бойно събитие в страната! Обратното броене до BRAVE 107 започна
Още едно от децата на Брад Пит поиска съдът да заличи фамилията му
Българинът, паднал от движещ се със 120 км/ч. влак в Германия, остава в медикаментозна кома
