×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Сутрешно слънце и следобедни дъждове днес, петък 5 юни
  • Започва описът на щетите след наводнението в котленското село Тича
  • Пороен дъжд падна във Великотърновско, наводни Прохода на Републиката
  • Зеленски предложи среща с Путин в открито писмо до него
  • Премиерът Румен Радев е на посещение в Черна гора
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Как психично болна жена остана без двете си жилища в София


01 Март 2024, Петък, 10:52 ч.

Това се е случило, без роднините ѝ да разберат

 

63-годишната Любомила Топчиева от София страда от параноидна шизофрения. Живее сама в апартамента си в столичния квартал „Младост”, без ток и вода. Жилището тя е наследила от родителите си, както и още един апартамент в центъра на София, на улица „Уилям Гладстон”.

Жаклин Данаилова е нейна племенница и единствен роднина. Видяла леля си за първи път преди няколко години, предава dnes.bg.

„През 2016 или 2017 г. ми се обади дежурен полицай от Пещера, който заяви, че леля ми се намира в града и извършва някакви несвойствени действия. Вероятно имала психично заболяване. Аз се зачудих много защо се обаждат на мен, тъй като никога не съм поддържала връзка с нея, никога не я бях виждала на живо до този момент. Полицаят обаче ми каза: „От направената справка се установи, че само вие сте неин роднина”. Те я преведоха в психодиспансер”, разказва пред Нова тв Жаклин Димитрова.

След като разбира, че има леля, тя ходи няколко пъти до апартамента ѝ в "Младост", за да я вижда и да ѝ носи храна, докато един ден Любомила изчезва. Племенницата ѝ подава сигнал в полицията.

„Оперативен работник влезе в Ciela. Видяхме, че притежава апартамент на ул. „Гладстон”, който е продаден на търг. Собственото ѝ жилище в „Младост”, където аз я посещавах, също беше взет със запис на заповед и предстои изпълнение към него”, разказа Жаклин Данаилова.

Тя подава сигнал до полицията и прокуратурата, за да разбере какво се случва с апартаментите на нейната леля. От постановлението на Софийската районна прокуратура се вижда, че през 2017 г. Любомила се запознава с мъж на име Милен Кирилов. Пред разследващите той обяснил, че двамата с болната жена се запознали случайно, постепенно се сближили и Кирилов отишъл да живее при нея. Решил и да ѝ даде 98 000 лв. на заем, за да направи ремонт на жилището си.

„Той е знаел, че тя има отклонения. След като ѝ дава парите, тя подписва запис на заповед, че му ги дължи”, обяснява Жаклин.

Милен Кирилов - мъжът, който твърди, че през 2017 г. е влязъл в интимна връзка с психичноболната Любомила, е на 47 години и живее в град Сливница. Казва, че работи като международен шофьор и няма как да се срещне с журналисти, така че разговорът е по телефона. Твърди, че е дал 98 хил. лева не на Любомила, а на строителен предприемач, който трябвало да извърши ремонта. За такъв човек обаче разследващите не споменават, а Кирилов казва, че не помни името му.

„Запознахме се в „Младост”. Един ден ме спря и ми поиска пари, каза, че била гладна. Хубаво беше облечена - шапка, ботуши, стана ми интересно. После си поговорихме, каза, че е сама, нямала роднини, майка ѝ и баща ѝ са починали и лека-полека започнахме да се виждаме”, разказва Милен Кирилов и потвърждава, че се е влюбил.

Двамата заживели заедно и започнали да правят планове за основен ремонт на апартамента на Любомила. "Нямаше ток, нямаше вода, нямаше нищо", казва Кирилов.

Той обаче така и не разбрал дали ремонтът е направен, защото жената започнала да го отбягва, отчуждили се и се разделили. Мъжът изисква дадената от него сума по съдебен ред. Твърди, че в момента на подписването на документа за заем Любомила била контактна и разбирала абсолютно всичко.

Лъчезар Кирилов - бащата на Милен, за когото в прокурорското постановление пише, че е живял с Любомила, е категоричен, че синът му няма как да разполага с 98 000 лв. Пред разследващите синът обяснил, че се е сдобил с парите от продажбата на свой апартамент през 2015 г. Бащата обаче е категоричен, че Милен няма собствено жилище.

Бившият хазяин на Милен Кирилов разказва, че и до днес получава призовки и бележки за задължения от фирми за бързи кредити, защото наемателят му все още не е сменил постоянния си адрес.

„Постоянно получаваме призовки от Второ районно. Хора, на които дължи пари, са подавали жалби”, казва бившият хазяин.

Съседка на Любомила - Надежда Мишкова, твърди, че жилището на жената е в окаяно състояние и никога не е ремонтирано. Откакто родителите на Любомила са починали, жената живеела напълно сама.

 


В категории: Крими , София


1
Коментара
1
Коментара по темата
1.
Омбре
01.03.2024 13:08:44
0
5
Този ако бъде разследван ще излезе, че е от ОПГ или СОЛО измамник. Много са такива в цялата страна. Анулиране на сделките свързани с такива психично болни лица.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Арестуваха Пламен Делев заради колосални измами за стотици хиляди евро Арестуваха Пламен Делев заради колосални измами за стотици хиляди евро Той си измисли паралелна реалност от Харвард до съдийската мантия, а всъщност е вървял мащабни далавери   Скреч карти и футболни награди: efbet Пункт стартира специална кампания за Мондиал 2026 Скреч карти и футболни награди: efbet Пункт стартира специална кампания за Мондиал 2026 Кампанията „Тръпка за Световно в efbet Пункт“ стартира на 5 юни и дава шанс за спечелване на iPhone Air 17, PlayStation 5 Slim, AirPods и още десетки награди Голямото завръщане на футбола в Бургас: „Мачът на надеждата“ обединява България на стадион „Лазур“ Голямото завръщане на футбола в Бургас: „Мачът на надеждата“ обединява България на стадион „Лазур“ Побързайте за билети, може да свършат Обзор посреща над 500 участници във фолклорен фестивал Обзор посреща над 500 участници във фолклорен фестивал През годините фестивалът се утвърди като значимо културно събитие, привличащо все повече танцови състави, клубове и почитатели на народното творчество Схиархимандрит Серафим ще гостува на фестивала „Света Богородица – Достойно есть“ в Поморие Схиархимандрит Серафим ще гостува на фестивала „Света Богородица – Достойно есть“ в Поморие Концертът ще се състои на 13 юни (събота) от 20:00 часа на откритата сцена пред Народно читалище „Просвета – 1888“ в Поморие Огромна трагедия в Бургас! 17-годишно момче сложи край на живота си в ж.к. „Славейков“ Огромна трагедия в Бургас! 17-годишно момче сложи край на живота си в ж.к. „Славейков“ Тийнейджърът Ц.Л. се е самообесил в семейното жилище в „Грийн резиденс“, близките и приятелите му са в шок Стилиян Петров представи официалните екипи за "Мача на Надеждата" в Бургас Стилиян Петров представи официалните екипи за "Мача на Надеждата" в Бургас Благотворителното събитие ще се проведе на  6 юни 2026 г. на стадион "Лазур" в Бургас от 17:00 ч . Шансът да ни удари мълния е два пъти по-голям, отколкото да спечелим от тотото Шансът да ни удари мълния е два пъти по-голям, отколкото да спечелим от тотото Предстоят няколко спокойни дни Кметът на Царево Марин Киров пред Академията по лидерство: Съвременният водач се доказва в кризи, а не чрез власт и контрол Кметът на Царево Марин Киров пред Академията по лидерство: Съвременният водач се доказва в кризи, а не чрез власт и контрол Преди лидерството се свързваше с пол и възраст, днес е адаптивност и бързи решения, добави кметът на Царево Задържаха двама дрогирани след гонка с полицаи Задържаха двама дрогирани след гонка с полицаи Според полицията двамата арестувани са дилъри от популярните напоследък Телеграм групи
Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Найджъл Бойл, станал световно известен с безапелационната си и ключова роля на инспектор Иън Бъкълс в мегахита на BBC „Line of Duty“ Най-малко 21 души загинаха при пожар в хотел Най-малко 21 души загинаха при пожар в хотел Спасители изведоха десетки от пламъците в квартал „Малвия Нагар“, сред жертвите има и чужденци Коя партия колко ще загуби след орязването на субсидиите Коя партия колко ще загуби след орязването на субсидиите Най-драстичен е пропорционалният колапс при Възраждане, които след тегленето на чертата губят две трети от парите си и от 1,33 милиона слизат на едва 413 хиляди евро
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори