Българовското шествие отново събира бургазлии под родните трибагреници на 3 март
В 10:00 часа ще бъде даден стартът на шествието от Морска гара, което под полицейски ескорт ще премине през главните улици и булеварди на Бургас
Българовското шествие отново събира малки и големи под родните трибагреници на 3 март. Началото на инициативата ще бъде дадено в 09:00 часа на Морска гара – Бургас, съобщиха организаторите.
Ръководители и ученици от СУ „Добри Чинтулов“ ще поздравят присъстващите с изпълнението на странджански народни песни. Спортистите от КСА „Нефтохимик 2011“ – Бургас са подготвили специално представление за участниците и зрителите.
В 10:00 часа ще бъде даден стартът на шествието от Морска гара, което под полицейски ескорт ще премине през главните улици и булеварди на Бургас. Ето маршрута, по който ще се придвижват участниците: Морска гара – Бургас, по ул. „Булаир“, бул. „Демокрация“, бул. „Стефан Стамболов“, кв. „Ветрен“ и ще се насочи към град Българово. Там, на централния площад, ще се проведе концерт-спектакъл с участието на детска певческа група „Българовче” при ОУ „Васил Левски“ – Българово, с ръководител Теодора Атанасова, ДГ ”Светулка” – гр. Българово, Марион Дачева от ОУ „Александър Георгиев Коджакафалията“ – Бургас, ТА „Българит“ – Българово, СУ „Добри Чинтулов“, КСА „Нефтохимик 2011“ и гласът на Странджа – Костадин Михайлов. Рецитал ще бъде изпълнен и от Ангел Вранчев от клуб „Традиция “.
След приключване на програмата жителите и гостите на Българово ще се отправят в организирано шествие от центъра на града към храм „Свети Атанасий“. В двора ще бъдат положени цветя и венци в памет на онези, загубили живота си по време на Освобождението на България.
Инициатори и организатори на „Българовско шествие 3-ти март“ са бургаското семейство Карашеви, с партньорството на Община Бургас, мото клуб New Race MCC, ОД на МВР Бургас, Пристанище Бургас ЕАД и Кметство Българово.
В Бургас е много по-хладно, отколкото в Пловдив
Шофьор от Бургас: Не мога да повярвам, че се прави ремонт на този път, но преди него положението е още по-отчайващо
Биха ли се Вили Вуцов и Иво Паргов в Перник?
Как да приготвим вкусни палачинки по български - лесна рецепта
(М)истерия с дронове над летище София: Спипаха служител с радиостанция и фотоапарат - шпионин ли е?
Как да поддържате здравословно тегло без жестоки диети
5 начина да подобрите качеството на съня и да се събудите отпочинали
Коя зодия е най-ранима
Как да приготвим перфектния омлет - 5 лесни стъпки
Гарет Бейл разкри шампионската тайна на Анчелоти
Как да премахнете неприятни миризми в дома: 5 бързи и лесни трикове
Няколко вида лесни и вкусни пържени картофи - стъпка по стъпка рецепти
