МВР: В доклада на ГДБОП за Пепи Еврото го няма името на Борислав Сарафов
Името е споменато единствено във връзка с публично известна снимка, разпространена в медиите, се казва в съобщение на силовото ведомство
Името на Борислав Сарафов, в момента временен главен прокурор, не се съдържа в папките по разследването срещу Петьо Петров-Еврото, което ГДБОП е водило през 2022 г. и изпратили в прокуратурата. Това уточниха от МВР.
Ето и цялото съобщение на ведомството:
Във връзка с възникнали допълнителни въпроси от представители на медиите след интервю на директора на ГДБОП главен комисар Явор Серафимов, излъчено в ефира на Нова телевизия, уточняваме следното:
В доклада, изпратен от ГДБОП до ВКП през 2022 г., не се съдържа името на И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов. Името е споменато единствено във връзка с публично известна снимка, разпространена в медиите.
Той, както и други магистрати, не са били обект на разработка, тъй като МВР няма компетентност спрямо тях.
Нова версия за ужаса край Ахелой: младежите сами скочили в морето
Близо 2000 трупа извадиха от руините след труса във Венецуела, ООН поръчва 10 000 чувала за тела
Епохата „Румен Христов“ в СДС приключи: Сините сменят лидера си
Робърт де Ниро много влюбен на 82
Грандиозен скандал в Бургас: Футболен мач се превърна в бойно поле (ВИДЕО 18+)
Министър Илин Димитров даде начало на Съвета за реформи в туризма
Ученик улови 158 от опасните риби балон
Настоящата гореща вълна е само "репетиция"
Завършва един от ремонтите на "Тракия"
Почина легендата на руския спорт Артур Дмитриев
Къща на зловещ убиец се продава на промоция
Промени в движението по "Тракия" заради жегите
