Сапьори взривиха ръчна граната, открита в руините на къща край Карнобат
Операцията се е провела в село Венец
Специалисти от формированието за разузнаване, извличане, транспортиране и унищожаване на невзривени боеприпаси от Военноморска база Бургас с командир капитан III ранг Димитър Стоянов взривиха ръчна граната, открита при разрушаване на стара къща в карнобатското село Венец, съобщиха от пресцентъра на ВМС.
„На 25 февруари формированието за разузнаване, извличане, транспортиране и унищожаване на невзривени боеприпаси от Военноморска база Бургас с командир капитан III ранг Димитър Стоянов, след получено искане от Областния управител на област Бургас и положителна резолюция на началника на отбраната и командира на Военноморските сили, извърши преход до землището на село Венец, община Карнобат, област Бургас, за да извърши разузнаване, извличане и унищожаване на открит предмет, наподобяващ ръчна граната”, се казва в съобщението от ВМС.
След извършване на опознавателни дейности, специалистите са класифицирали открития боеприпас като ръчна граната, образец 1916 г, която е корозирала и е опасна за транспортиране.
Боеприпасът е унищожен в покрайнините на землището на село Венец с отцепване на района и стриктно спазване на мерките на безопасност, съгласно нормативните документи.
Светофарът на ключово кръстовище в Бургас ще бъде извън строя заради ремонт
75 000 автомобила излизат от София за Гергьовден: Огромен трафик по основните автомагистрали
Панорама на средното образование в Бургас: Представят най-актуалните специалности
Варненските пожарникари почетоха героите си и поискаха по-добра защита
Дадоха ход на делото срещу Станимир Хасърджиев за наркотици, порнография и сексуални престъпления
Добри новини за Любослав Пенев: лечението дава резултат
Българка се бори за живота си след падане от 20 метра на Самотраки
Йотова в Ереван: България е мост между Европа, Азия и Близкия изток
Междузвездната треска завладя света: феновете празнуват
Кървава драма във Варна: Жена от Литва нападна с нож четирима
Фискалният съвет към властта: Не пипайте данъците, режете разходите
Кредити с чужди лични карти: разбиха схема за над 120 000 евро
