Регистрираха най-мощното слънчево изригване от 2017 г. насам
За по-малко от 24 часа Слънцето е изхвърлило три вълни от X-клас
Слънцето изхвърля маса със стойности, невиждани от близо десетилетие, съобщи ЮПИ. За по-малко от 24 часа Слънцето е изхвърлило три вълни от X-клас, най-високият магнитуд по скалата за измерване на интензивността на слънчевите изригвания.
Третата е била най-силна и е най-мощната след големите слънчеви бури от септември 2017 г., съобщи специализираното издание SpaceWeather.com. Слънчево изригване с такава сила може временно да смути радиочестотните сигнали на Земята. От Центъра за прогнозиране на космическото време на Националното управление за океански и атмосферни изследвания на САЩ отхвърлиха спекулациите, че слънчевата активност сега е свързана с прекъсването на връзките на мобилните телефони на някои места в САЩ в четвъртък.
Въпреки интензивността на тази слънчева активност малко вероятно е тя да предизвика феномена, известен като северно сияние на Земята. Районът от Слънцето, източник на мощните слънчеви изригвания тази седмица, може да генерира нови подобни през следващите дни.
40% от шофьорските книжки купени
Магнитната буря, която ни удари, ще затихва от 19 април
Гръцки краставици се препакетират у нас и пристигат до потребителите като български
Кола се вряза в магазин в Шумен, има ранени
НОИ проверява обезщетения срещу високи доходи
Жесток удар по туризма в Дубай, затварят легендарен хотел
Странна каскада в Хасково, електрически автобус помете три коли
Гръцките бисквитки без яйца и мляко, за които всички сме чували
Днес е Светла събота - поверия и традиции
Един човек загина в Германия при неизяснен трясък под пешеходен мост
Тръмп за примирието с Иран: Ако не се разберем до сряда, ще трябва отново да бомбардираме
Съботата носи рязка промяна, дъжд, гръмотевици и риск от градушки в страната
