×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Почина главата на еврейската банкерска династия Ротшилд - лорд Джейкъб Ротшилд


26 Февруари 2024, Понеделник, 15:05 ч.
Автор: Флагман.бг

Той издъхна на 87-годишна възраст

Финансистът и член на банковото семейство Ротшилд, лорд Джейкъб Ротшилд, почина на 87-годишна възраст, съобщи семейството му. Британският икономист започва кариерата си в семейната банка NM Rothschild & Sons през 1963 г., преди да стане съосновател на тогавашната J Rothschild Assurance Group, сега St James’s Place, със сър Марк Уайнбърг през 1980 г. Той също така основа Windmill Hill Asset Management, за да управлява благотворителното портфолио на семейството.

По време на кариерата си той заема и роли като заместник-председател на тогавашната телевизия BSkyB и също така е председател на настоятелството в Националната галерия. В изявление семейството каза: „Нашият баща Джейкъб имаше огромно присъствие в живота на много хора, превъзходно завършен финансист, защитник на изкуствата и културата, отдаден държавен служител, страстен поддръжник на благотворителните каузи в Израел и еврейската култура запален природозащитник и много обичан приятел, баща и дядо.

Той ще бъде погребан в съответствие с еврейския обичай на малка семейна церемония и на по-късна дата ще има паметник, за да отпразнуваме живота му.“

Роден в Бъркшър, лорд Ротшилд получава образование в колежа Итън и след това продължава да учи история в колежа Крайст Чърч към Оксфордския университет.

Той беше председател на RIT Capital Partners – един от най-големите инвестиционни тръстове, котирани на Лондонската фондова борса – до 2019 г., но също така заемаше роли, включително заместник-председател на тогавашната BSkyB Television, директор на RHJ International, сега известна като BHF Kleinwort Benson Group, и беше член на съвета за херцогство Корнуол за тогавашния принц на Уелс.

В културния сектор той е бил председател на настоятелството на Националната галерия и председател на Фонда за наследство на Националната лотария.

В публикация в X, по-рано известна като Twitter, фондация Rothschild и Waddesdon Manor заявиха, че са „дълбоко натъжени да съобщят смъртта на лорд Ротшилд, бизнесмен, предприемач, филантроп и културен лидер“.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
10
Коментара
Емел МАХМУД Спират даването на ваучери за храна Спират даването на ваучери за храна 07/06/2026, Неделя 21:32 3
Флагман.БГ 4 зодии отварят нова врата 4 зодии отварят нова врата 07/06/2026, Неделя 19:20 0
Димитър КИРЯКОВ Отиде си актрисата Кина Дашева Отиде си актрисата Кина Дашева 07/06/2026, Неделя 19:00 0
10
Коментара по темата
10.
До 2
26.02.2024 21:31:16
1
1
Въртят на пръста си целия свят съдружници на Каскета от правец в златодобива и грабежа на културни ценности през команъзма,една от причините да сме в комунистическа зона на влияние. Ако някоя празна соцчутура иска данни какъв е бил златодобива само за трагедията згориград ше разбере колко е добивано от 1 мина.
Досега 3 американски президенти са утрепани защото са искали да печатат пари и,Линкълн,Гарфилд и Кенеди.
И да не забравяме израза на Гордън Браун с малко име гидеон "не се закачайте с ротшилд защото сте загубени.
9.
Бургазлия
26.02.2024 19:30:21
0
3
Muнал покрай евреин....
8.
Трупшилд
26.02.2024 18:21:00
1
5
Скоро ще го последва в ада и другия еврей Сорос, а дано и Блумбърг. А Байдън и Чарлз са вече пътници.
7.
Не ве
26.02.2024 18:15:54
0
4
Те, рептилите са безсмъртни!
6.
работа работа работа
26.02.2024 17:37:26
0
6
Банкер ПАША Много мяза и има голяма прилика с Императора на Планетата на Смърта от "Междузведни войни
/STAR WARS/
5.
....
26.02.2024 16:47:50
5
3
Колко минуса са нацъкали на 2ри коментар.... егати що боклуци, що нещо
4.
bg
26.02.2024 16:30:46
9
2
Почивай в мир, чичо......
3.
Не е сигурно
26.02.2024 16:17:27
3
9
Да почакаме няколко месеца преди да си правим изводи дали наистина е сгънал. Ако е- Супер! Кеф :)
If you know, you know
2.
....
26.02.2024 15:42:14
7
16
Най-големите боклуци Ротшилд,които въртят целия свят!Ако те кажат нещо да стане ,то става!
1.
Тиква
26.02.2024 15:42:05
7
12
Знаменито изречение на Ротшилд: Изберете и дявол за президент на САЩ, дайте ми право да печатам долари. Той го прави и сега, колко президенти утрепа,хе хе.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Стотици са на плажа в Созопол за грандиозното откриване на сезона под звездите! Стотици са на плажа в Созопол за грандиозното откриване на сезона под звездите! Созопол е дух, вдъхновение, Созопол е романтика, благодаря ви, че посрещате гостите ни с усмивка, каза кметът Янакиев Любо Пенев с емоционално обръщение след "Мача на надеждата" в Бургас Любо Пенев с емоционално обръщение след "Мача на надеждата" в Бургас Футболни легенди и повече от 12 хиляди фенове се събраха на стадион „Лазур“ в Бургас за благотворителния мач, организиран от фондацията на Стилиян Петров Арт конкурсът SuperTalent Competition в Бургас събра над 1500 участници и международно жури Арт конкурсът SuperTalent Competition в Бургас събра над 1500 участници и международно жури Културният дом НХК се превърна в сцена за мащабното събитие, организирано от Мария Табакова БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Романтичният Созопол дава старт на Лято 26 с концерт на Тони Димитрова под звездите Романтичният Созопол дава старт на Лято 26 с концерт на Тони Димитрова под звездите Събитието ще открие кметът на община Созопол и кани всички жители и гости да бъдат част от "премиерата" на едно обещаващо лято край морето Бизнесменът от Несебър Митко Саръстов е мъжът, който нападна кондукторка и рани шофьор на автобус №12 Бизнесменът от Несебър Митко Саръстов е мъжът, който нападна кондукторка и рани шофьор на автобус №12 Саръстов е настанен в Центъра за психично здраве за лечение, а по случая вече е образувано досъдебно производство Сафридът евтин на пазара, но златен в чинията в ресторанта Сафридът евтин на пазара, но златен в чинията в ресторанта Това е най-търсената риба и се поръчва масово по заведенията край морето Верижна катастрофа затвори главен път за София Верижна катастрофа затвори главен път за София Инцидентът е в района на Лясковец Цените на ягодите и черешите паднаха през седмицата Цените на ягодите и черешите паднаха през седмицата Държавната комисия по стоковите борси и тържищата отчита сериозен спад в цените и на повечето зеленчуци 3 зодии ще ринат пари с лопата през новата седмица 3 зодии ще ринат пари с лопата през новата седмица Благоприятните астрологични аспекти засилват личната стойност, привлекателността и шанса за материален напредък
БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ След себе си Годфри оставя съпругата си – актрисата Аманда Уокър, както и син и дъщеря Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор 17-годишният Нокс напомни на ролята на Брад Пит в "Боен клуб" с бойните си умения След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След кончината на кечиста започна разследване, след като дъщеря му се усъмни в причината за смъртта му Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Мадяр обеща да регулира притока на работници от страни извън ЕС Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято От безплатни общински зони до луксозни плажове с висока минимална консумация - ето какво трябва да знаят българските туристи Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Съпругата на бившия френски президент Жак Ширак си отиде на 93-годишна възраст, а президентът Еманюел Макрон отдаде почит към паметта ѝ Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Вотът се превръща в решаващ тест за правителството на Никол Пашинян и бъдещето на мирния процес с Азербайджан Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Делото бе гледано от пакистански съд. В Западна Европа подобни деяния остават ненаказани с десетилетия След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори