×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Помните ли бизнесмена Иван Нончев, който разора дюните на „Каваци“


Помните ли бизнесмена Иван Нончев, който разора дюните на „Каваци“
Поръчителят Иван Нончев (вляво) и извършителят Манол Пазвантов затвориха тази страница в живота си
23 Февруари 2024, Петък, 22:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Наказанието му е незначително – 3 хил.лева глоба и освобождаване от наказателна отговорност

Бургаският бизнесмен Иван Нончев, който в началото на 2019 година придоби нежелана национална слава, влизайки в мейнстрийма заради желанието си да премахне дюна, която пречи на караваната му на къмпинг „Каваци“, узна своята присъда.

Той и „съучастникът му“ – Манол Пазвантов от Равадиново бяха осъдени пет години след деянието. Бургаският окръжен съд ги призна за виновни, но предвид чистото им съдебно минало ги осъди на административни глоби от по 3 хил.лева. И двамата обаче бяха освободени от наказателна отговорност.

Според назначената по делото експертиза дюната струвала 10 хил.лева, извършено е престъпление според Закона за защитените територии, но деянието не е толкова сериозно, че да получат по-тежки наказания, става ясно между кориците по делото.

Манол Пазвантов и Иван Нончев преди пет години за една вечер се превърнаха във врагове на народа, а имената им се размахваха от трибуната на НС, политици, прокурори и анализатори настояха за най-строгото наказание – ако може и затвор. Двамата бяха арестувани, а впоследствие освободени под гаранция.

 


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
13
Коментара
13
Коментара по темата
13.
Мария
24.02.2024 19:16:17
0
1
Голям праз
12.
Петрова
24.02.2024 15:41:28
0
2
Ами не ни е виновен нито съда,нито управниците ,виновни сме си само ние ,че търпим всичко това.
11.
(Не)сериозно?!
24.02.2024 11:36:42
0
18
Разорали неква си дюна.На съдиите кво да им пука,те си ходят на плаж в други държави,където дюните са запазени,децата им учат по чужбините и немат намерение да се връщат.След нас и потоп!Изривайии....
10.
Бай....
24.02.2024 11:28:10
0
13
Поговорките с годините се променят. Едно време имаше: " Лакомо дупе - кръв сере " и " Сговорна дружина - планина повдига". А сега: " Лакомо дупе - планина повдига" и " Сговорна дружина- кръв сере" !
9.
Докато не започнат
24.02.2024 11:16:16
2
23
МАСОВИТЕ РАЗСТРЕЛИ нищо няма да се промени. Тр да има само и единствено един казън : ПУБЛИЧНИЯТ МАСОВ РАЗСТРЕЛ. По един Бабияр на ден. След 1-2 седмици - МИР И БЛАГОДАТ ВО ВЕК И ВЕКОВ.
8.
Веъеран
24.02.2024 10:23:47
1
7
Думата започва с буква М ,и завършва с .Я.или М , , , я.а по красиво е сговорна дружина.
7.
Hunta
24.02.2024 08:26:45
0
24
Едно време рекетираха мутрите да застраховаме,сега рекетират директно от съда и ако не плащаш,те зануляват и в панделата.
6.
Софиянец
24.02.2024 07:56:13
6
25
За милиони няма закони ,за кокошка няма прошка. Такова е правосъдието в БГ като онази съдийка Цариградската мъжа й от ъндърграунда на Плевен, тя е приближена до ДБ , Прокопий, Отворено общество . На хранилката при НПО та и хич не са обвързани с никой, чисти като сутришна роса.
5.
дебили бургас
24.02.2024 07:14:20
4
46
Жена му е съдия в Окръжния съд!!!! Какво очаквате?
4.
Ако не се
24.02.2024 04:15:18
3
69
Лъжа май жената на поръчителя работеше в съда . Още тогава стана ясно ,че това ще е наказанието. Това е не е държава с независим съд . Една банда престъпници са яхнали властта, може и да не се познават но ги свързват държавните постове и правят милиони и милиони . 99,9% от хората заемащи държавни постове са престъпници злоупотребяващи със служебно положение . Това е от най-ниско ниво до най-високо .
3.
плешив
24.02.2024 00:00:17
5
42
тоя е бизнесмен, колкото аз съм къдрав
2.
club ss
23.02.2024 23:34:49
5
21
Tolkova 6te platqt na darjavata a kolko sa platili pri marto notariusa za da otarvat leko tova e drug vapros , edni 100K erva pone
1.
Бургас
23.02.2024 22:40:46
5
84
НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА НЯМА ТАКИВА ЗАКОНИ НЯМА ТАКЪВ СЪД!!!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
„Ловците на педофили“ не преследват извратеняци, устроили са си сафари „Ловците на педофили“ не преследват извратеняци, устроили са си сафари Когато един и същ примат създава фалшивия профил, симулира чата, организира засадата, раздава шамарите и накрая публикува собственото си престъпление като „доказателство“ - това е просто лов на хора На всяка крачка срещаш ясновидец, вещер, духовен учител: От фанатизъм и самозаблуда България затъва На всяка крачка срещаш ясновидец, вещер, духовен учител: От фанатизъм и самозаблуда България затъва  Пълно е и с преродени велики владетели, пълководци или спасители на човечеството и едва 20 на сто от сънародниците ни пазят разума си В Бургас стартира първият по рода си подкаст на живо В Бургас стартира първият по рода си подкаст на живо Пилотното издание на „SEA YOU PODCAST“, част от BOOM Summer Fest предизвика сериозен интерес и събра стотици фенове край морето Манол, който тероризира съседи от ул. „Ген. Гурко“: „Ако съм луд, полицаите да идват и да ме приберат в лудницата” Манол, който тероризира съседи от ул. „Ген. Гурко“: „Ако съм луд, полицаите да идват и да ме приберат в лудницата” 72-годишният мъж, хвърлящ фекалии от балкона си в центъра на Бургас, твърди, че е натрупал 2 млн. лева от павилион-руина и плаши съседа си с 15 години затвор История изплува от Дунав: германски кораби от Втората световна война отново се виждат История изплува от Дунав: германски кораби от Втората световна война отново се виждат Десетки плавателни съдове са потопени умишлено през 1944 г. край Прахово, а някои от останките вече изглеждат като заседнали в пясъка Северният плаж в Бургас претърпява пълна метаморфоза за Евровизия 2027 (ВИДЕО) Северният плаж в Бургас претърпява пълна метаморфоза за Евровизия 2027 (ВИДЕО) Крайбрежната алея и обектите на ивицата влизат в основен ремонт веднага след края на сезона Реми със Секирово отдалечава Нафтата от мечтата за завръщане във Втора лига Реми със Секирово отдалечава Нафтата от мечтата за завръщане във Втора лига Бургаските футболисти губеха с 0:2, но успяха да изравнят и дори бяха близо до пълен обрат. Вече обаче изостават с пет точки от лидерите в групата Близки, политици и юристи изпратиха Антон Станков в последния му път Близки, политици и юристи изпратиха Антон Станков в последния му път Венци изпратиха Министерството на правосъдието, прокуратурата, Софийската адвокатска колегия и обществени организации Злато за България! Стилияна Николова стана световна шампионка Злато за България! Стилияна Николова стана световна шампионка Възпитаничката на Валентина Иванова получи 30.150 точки във финала  Изведоха DARA с полиция от концерт Изведоха DARA с полиция от концерт Хиляди се събраха край Пантеона за празника на града, а певицата излезе на сцената часове след получаването на най-високото отличие на Варна
Руски дрон изплува на плаж в Турция, военни провериха дали носи взрив Руски дрон изплува на плаж в Турция, военни провериха дали носи взрив Корпусът на „Гербера“ е открит край Сакария, а на място са изпратени жандармерия, брегова охрана и специалисти по обезвреждане на боеприпаси Спасиха българка с падълборд край Халкидики, после я глобиха Спасиха българка с падълборд край Халкидики, после я глобиха 41-годишната жена изпаднала в беда заради лошото време край Урануполи, а в издирването ѝ се включили бреговата охрана, водно такси и два плавателни съда Двама загинаха в огнения ад на Саламин, евакуират хора от гръцкия остров Двама загинаха в огнения ад на Саламин, евакуират хора от гръцкия остров Пламъците бушуват на два основни фронта, а силният вятър затруднява работата на 146 пожарникари Шест медала за България от Световното по художествена гимнастика Шест медала за България от Световното по художествена гимнастика Грациите взеха отличия в индивидуалната, отборната и ансамбловата надпревара във Франкфурт Двама загинаха в огнен ад в Гърция, стотици са евакуирани по море Двама загинаха в огнен ад в Гърция, стотици са евакуирани по море Пламъците се разпространиха за минути заради силния вятър, засегнаха жилищни райони и принудиха властите да задействат поредица от предупреждения чрез 112 Мароко спря нов масов щурм към Сеута, най-малко 111 мигранти са задържани Мароко спря нов масов щурм към Сеута, най-малко 111 мигранти са задържани Призиви в социалните мрежи задействаха мащабна операция от двете страни на границата само две седмици след безпрецедентната мигрантска вълна Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите Около 685 000 работни места в сектора са свързани със здравните биотехнологии, а Брюксел атакува проблемите с финансирането и регулациите Трагедия в Унгария: Полски автобус се преобърна, най-малко 12 души загинаха Трагедия в Унгария: Полски автобус се преобърна, най-малко 12 души загинаха Тежката катастрофа е станала рано сутринта в източната част на страната, причините за инцидента се изясняват Внезапно почина Ник Джоузеф: Актьорът, познат от Междузвездни войни, си отиде на 60 години Внезапно почина Ник Джоузеф: Актьорът, познат от Междузвездни войни, си отиде на 60 години Той участва и в "Шпионинът, който ме обичаше" с Роджър Мур Екшън в небето над Румъния: Испански F-18 свали дрон, навлязъл откъм Молдова Екшън в небето над Румъния: Испански F-18 свали дрон, навлязъл откъм Молдова Безпилотният апарат е унищожен край Галац в 05:01 часа, отломките са паднали между две села
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Брат, вчера видях един твой двойник?
- Така ли? Прилича ли много на мен?
- Не, ама ходи с жена ти!
Виц на деня Виц на деня Ревност:
- Защо не ми вдигаш телефона?!?
- Къпах се...
- Защо се къпеш като няма да се виждаме?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любов е, когато си забравил за рождения й ден и все още си жив!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори