Руските сили настъпват на запад от Авдеевка
Фронтовете във войната, която започна преди две години, не са се изместили съществено от края на 2022 г.
Руските сили са напреднали още на запад, след като поеха контрола над украинския град Авдеевка, съобщи в петък министерството на отбраната, цитирано от "Ройтерс".
Според изявлението на министерството, руските сили също са унищожили редица доставени от Запада украински оръжия през изминалата седмица, включително седем доставени от Великобритания крилати ракети Storm Shadow, американска противовъздушна управляема ракета и ракета-носител Patriot и 42 ракети HIMARS, изстреляни от системи за множество изстрелвания .
Фронтовете във войната, която започна преди две години в събота, не са се изместили съществено от края на 2022 г. преди превземането на Авдеевка и Русия все още контролира малко под една пета от украинската територия, съобщава news.bg.
Превземането на Авдеевка, след месеци на битки с тежки жертви и от двете страни, беше първата значителна победа на Русия след превземането на град Бахмут миналия май.
След превземането на Авдеевка части от групата на руските сили "Център" "продължиха да напредват в западно направление", се казва в съобщението на министерството на отбраната.
"Във взаимодействие с авиацията и артилерията те унищожиха струпвания на жива сила и техника на украинските въоръжени сили" в шест близки населени места, се казва в съобщението.
Мързелива пица с готови кори - лесна рецепта
Филип Кръстев показа класа с тези думи след историческото 10:2
Баница на тиган със сирене - стъпка по стъпка
Стилиян Петров с ироничен коментар след 10:2
Затвориха летище "Пловдив" заради сигнал за бомба
Този козунак с шоколад и локум става толкова пухкав и на конци, че изчезва още преди Великден
БНБ съобщи за обрат с лихвите
Руснаците искрено вярват в духове, русалки, гадатели и амулети
Петролът достига $110! Южна Корея гаси лампите в президентството, Япония пуска ТЕЦ-овете
На час пристигали по 500 заявления за 20-те евро за гориво
Много схемаджии ще фалират! Спортен гигант отвори врати в България и извади посредниците от играта
Маргарита от Хелс Китчън спи с куртката, с която после сервира на ВИП гостите
