Лъжливи сайтове пускат интервюта на Радев как печелел от криптовалута
От президентството определиха публикацията като "измамна"
Сайт, имитиращ интернет страницата на телевизия бТВ, е публикувал текст с фалшиво интервю от предаването "Лице в лице" с водещ Цветанка Ризова. Неин гост уж е президентът Румен Радев, представен и като предприемач и филантроп, който "натрупал богатство от нова програма за автоматична търговия с криптовалута", се твърди в публикацията, съобщава БНР.
Уебсайтът, публикувал "интервюто" с държавния глава, е фалшив и имитира сайта на телевизията, предава lupa.bg.
Линк към публикацията се е разпространявал през последните дни като спонсорирано съдържание във Фейсбук от страницата в социалната мрежа Cake Toppers Guatemala. Справка показва, че страницата действително е имала такава реклама, насочена към България и потребители на 30-65-годишна възраст. На страницата е посочено още, че се поддържа от администратори в САЩ, Канада и Гватемала.
От президентството определиха публикацията като "измамна". Прессекретариата на президента заявиха, че за "разпространявани през последните месеци измамни публикации, в които се злоупотребява с името и образа на държавния глава, президентската институция е информирала компетентните институции".
Твърдението, че президентът Румен Радев рекламира в интервю криптовалута, е НЕВЯРНО. От прессекретариата на държавния глава заявиха, че са сезирали компетентните институции за тази и за други измамни публикации.
Който не харесва „Бангаранга“, да възроди соцконкурса „Ален мак“
Доналд Тръмп-младши се ожени, но булката остана разочарована
Армията променя правилата за командироване на военни зад граница, вдигат им парите
Гришо останал без книжка след превишена скорост в Монако
Лекар развенча голям мит, свързан с водата
Анна отдаде постоянните си кожни обриви на стреса, истината се оказа зловеща
Настъпва голям астрологичен обрат за три зодии
Само един депутат от Габрово отиде да помага след наводненията - Богомил Петков
Разпространението на вируса Ебола излиза извън контрол, 18 заразени избягаха от болница
Затворници помагат в разчистването на Габрово след преливането на река Янтра
19-годишен обърна колата си в канавка, пострадаха бебе и второкласник
Бивш член на елита завърши сезона с 227 гола в “А” областна
