Два клана Ротшилд в борба за клиенти, власт и фамилното име
Швейцарският и френският клон на династията се стремят да спечелят по-голям дял от бизнеса с управление на богатството
Преди няколко месеца един от банкерите на Ариана дьо Ротшилд се завръща от Близкия изток с тревожни новини за нейната швейцарска частна банка Edmond de Rothschild Group.
Ценен клиент мултимилионер му казал, че друг представител на фирмата му се е обадил - само че на визитната картичка, която клиентът му показал, имало логото на Rothschild & Co, конкурентна парижка структура, управлявана от отчуждените братовчеди на Ариана, пердава dnes.bg.
Това не е първият случай, в който клиент бърка швейцарската фирма с френския ѝ конкурент, но това става все по-често срещан проблем. Двете фирми, носещи легендарното име Ротшилд, са единствените останали банки, свързани с прочутата фамилия финансисти, излязла от еврейското гето във Франкфурт преди повече от два века и превърнала се в една от най-богатите и влиятелни династии в света през XIX век.
След десетилетия на работа в относително различни сфери на дейност, сега те водят битка за по-голямо парче от изключително доходоносната глобална индустрия за управление на богатство на стойност 250 трилиона долара.
Според запознати шансовете да се стигне до обединените между двете структури на Ротшилд в рамките на едно поколение са все по-големи, за да се запази империята силна.
"Сега те се насочват към сходни клиенти", казва Кристоф Кюнцле, преподавател по управление на богатството в Университета за приложни науки в Цюрих. "Конкуренцията е много голяма, а вековното им име е голям актив, който и двамата се опитват да използват".
Уреждането преди повече от пет години на ожесточен правен спор, иницииран от Ариана относно използването на името Ротшилд, трябваше да сложи край на конфликта. Но то не направи почти нищо, за да попречи на марката да се превърне в ключово оръжие в жестоката конкуренция за богати клиенти в Европа, Близкия изток и Азия.
Мощно слънчево затъмнение в Лъв на 12 август: Четири зодии влизат в съдбоносен период
Сините вече спечелиха 9,6 млн. евро от УЕФА
Левски го направи! На прага е на Шампионска лига
Жените са „кифли“, а мъжете? Архивно видео показа колко се е променил Галин
Бабините локумки с мас, които се топят в устата: Вкусът, който помним от детството
Гръцката полиция издирва българин - шофирал в насрещното и опитал да блъсне патрулка
Мислим си, че в България е скъпо: Една пица в Хърватия струва 32 евро
Слънчевото затъмнение на 12 август разтърсва Зодиака: Какво се променя за всеки знак
310 340 българи са на максимални осигуровки - вижте къде работят
Само във Флагман.бг! Избраха лидера на "Прогресивна България" за Бургас
Шоколадов чийзкейк без печене: Кремообразно изкушение за горещите летни дни
Над 120 таланти превръщат „Обичам Бургас“ в празник на музиката, танца и бургаския дух
