×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шестима от разбитото ОПГ за мигранти са с повдигнати обвинения, РДГП следяла групата от над година


Шестима от разбитото ОПГ за мигранти са с повдигнати обвинения, РДГП следяла групата от над година
Прекаравали нелегални бежанци за суми между 1000 и 5000 евро на човек, действали от Бургаска област, стана ясно от брифинг на прокуратурата
21 Февруари 2024, Сряда, 15:49 ч.
Автор: Флагман.БГ

Предстои на задържаните да бъде разгледана мярката за неотклонение

Шестима от десетимата задържани за мигрантското ОПГ на Стефан Гърнето в Бургаско вече са с повдигнати обвинения - двама като организатори, а останалите чеитирима като участници. Предстои да стане ясно дали и другите четирима арестувани ще бъдат обвинени. Това стана ясно на брифинга, който в 15 ч. изнесоха пред медии окръжният прокурор Георги Чинев, зам-директора на ГД „Гранична полиция” старши комисар Стоян Мандажиев и директорът на РДГП-Бургас старши комисар Лъчезар Момчев.

Групата е била следяна от началото на 2023 г. - повече от 1 година. Тази сутрин са извършени последните арести, като от изнесените на брифинга данни става ясно, че за последните 365 дни ОПГ-то е успяло да прекара редица курсове през границата с Турция. 30 от тях са разкрити и шофьорите на автомобилите са задържани, обвинени и някои от тях дори вече осъдени.

Маршрутът, който са ползвали каналджиите е бил Турция-България-Сърбия. Те са успява ли да прекарат мигрантите през т.нар. „зелана граница” - или чрез рязане на телената мрежа край оградата, или чрез отворени участъци. След това нелегалните бежанци са товарени на автомобили и от Бургаска област се насочвали директно към западната граница със Сърбия.

Мизата, за която ОПГ-то работила през последната 1 година, била между 1000 и 3000 евро на човек средно. Но имало и изключения от по 5000 евро. По време на брифинга бе отчетено, че се наблюдава ръст в тарифата и това се дължи на факта, че става все по-трудно границата да бъде премината безпрепятствено - и в България, и в Сърбия.

Предстои на обвинените вече участници и организатори на ОПГ-то да бъдат разгледани мерките за неотклонение. Прокуратурата ще иска да им бъде наложена най-строгата такава - „задържане под стража”.

 


В категории: Темида


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Какъв празник е 10 февруари - има важни забрани Какъв празник е 10 февруари - има важни забрани 10/02/2026, Вторник 07:23 0
Флагман.БГ Дързък опит за измама с евро във Варна Дързък опит за измама с евро във Варна 09/02/2026, Понеделник 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Рекорд в "Арена Бургас" Рекорд в "Арена Бургас" 09/02/2026, Понеделник 21:00 0
7
Коментара по темата
7.
До към чичо
22.02.2024 22:22:38
1
1
“Чичовото”Голяма злоба, голяма завист!
6.
До чичо
22.02.2024 22:17:12
1
1
“Чичо, чичо” !Голяма злоба, голяма завист!
5.
ДГ 0007
21.02.2024 19:44:49
0
6
Следили,ги повече от година???
Трябваше поне пет,абе власт имащи!
Хванели се веднъж,било то трафикант
или НДГ-веднага в КАУША,както беше
във времето на ГВ.За незнаещите
пояснявам: ГВ-Гранични Войски
НДГ-Нарушител на Държавната Граница
Мигранти или Бежанци,те преминават
през КПП,а тези примати са НДГ КАЗАХ!!!
4.
Към чичо
21.02.2024 16:50:31
4
13
То май там в РДГП има от скоро един друг зам. директор /Злати/, те от друга държавна агенция го изгониха. Той може да ги разбира тези работи с мигрантите!
3.
Пиночет
21.02.2024 16:47:15
7
22
Вижте им малоумието: следяли ги от година !!!! А защто не продъкжаваре следенето още 4-5 години , за да сте напълно сигурни?
2.
Месар
21.02.2024 16:39:17
0
16
Сега всички останали ще си измият ръцете с тоя гърнето и те ще излязат чисти ни лук яли ни мирисали а гърнето ще построи към 1г в бургаския и е навън. Така стават нещата в нашата "правова" държава
1.
Чичо
21.02.2024 16:22:40
1
33
Тази далавера не може да стане без участието на гранични полицаи. Там няма ли да разровите малко. Вижте ги какви мазни коли карат и какъв стандарт на живот демонстрират със заплати от 1800 лева.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
И майката на Николай Златков е убедена, че Калушев бил добър човек И майката на Николай Златков е убедена, че Калушев бил добър човек Според нея рейнджърите са ликвидирани, защото са станали са свидетели на нещо   Защо Валентин от Царево едва не закла с нож приятел (ВИДЕО) Защо Валентин от Царево едва не закла с нож приятел (ВИДЕО) Той пръв ме атакува, твърди 29-годишният строителен работник от морския град Добра новина за Черноморието: Язовир „Камчия“ над 47% пълен Добра новина за Черноморието: Язовир „Камчия“ над 47% пълен Басейнова дирекция отчита стабилна тенденция преди лятото 11-годишният Калоян изчезна в Шумен, полицията търси съдействие 11-годишният Калоян изчезна в Шумен, полицията търси съдействие Детето е в неизвестност от следобедните часове в района на Пети полк и училищата в квартала Бащата на 15-годишния Алекс за Калушев: Още му вярвам! Бащата на 15-годишния Алекс за Калушев: Още му вярвам! Не съм си променил мнението за Калушев изобщо, отговори той по Вайбър след вестта за смъртта им Слави Трифонов за бащата на застреляното дете в кемпера: Какво ще каже сега Слави Трифонов за бащата на застреляното дете в кемпера: Какво ще каже сега Той попита кой допусна НПО-тата до училищата и защо институциите мълчат Проговори мистериозният овчар, открил кемпера с телата на Ивайло Калушев и двете момчета Проговори мистериозният овчар, открил кемпера с телата на Ивайло Калушев и двете момчета Натиснах клаксона, но никой не излезе, разказа Николай Ангелов Натривки по ръцете на мъртвите ще разплетат мистерията с шесторното (само)убийство Натривки по ръцете на мъртвите ще разплетат мистерията с шесторното (само)убийство Не може всичко по случая да се разсекрети, тъй като е възможно да има информация, която да навреди на националната сигурност, заяви ген. Атанас Атанасов Майка разказва как, без да очаква, е изключена от живота на дъщеря си Майка разказва как, без да очаква, е изключена от живота на дъщеря си Историята на Лора Уелингтън е показателна за отчуждението между родители и пораснали деца, което вече не е изключение Мъж от Лом остава в ареста по обвинение в блудство с малолетни Мъж от Лом остава в ареста по обвинение в блудство с малолетни Окръжният съд в Монтана отмени по-леката мярка на Районния съд в Лом след протест на прокуратурата и нови доказателства
САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации В Испания признаха съществуването на програма за заместването на коренните европейци с мигранти Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Във фокуса ще бъдат преговорите на Вашингтон с Иран и напрежението в Близкия изток Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Инцидентът е станал в Канале Гранде близо до моста Риалто по време на карнавала Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Делото срещу китайския критик слага край на най-голямото дело за националната сигурност в Хонконг Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Компанията му остава ангажирана и с идеята за изграждане на град на "червената планета" КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър Регулаторът установи подправени документи и нерегламентирани промени в управлението на дружества с криптоактиви Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Популярната звезда  е била спасена  за часове след полицейска акция Гърция въвежда дигитална възрастова граница за достъп до социалните мрежи Гърция въвежда дигитална възрастова граница за достъп до социалните мрежи Родителите ще контролират онлайн присъствието на деца под 15 години чрез дигитален портфейл В този български град честваха рожден ден на дупка В този български град честваха рожден ден на дупка Вместо традиционните жалби, гражданите съставиха официален поздравителен адрес, в който иронично благодарят за „постоянството“ на местната власт До 15 години без социални мрежи? Чехия готви прецедент в ЕС До 15 години без социални мрежи? Чехия готви прецедент в ЕС Във видеообръщение Бабиш сподели, че е разговарял с експерти, според които социалните медии са „ужасно вредни за подрастващите“
Корнелия Нинова Корнелия Нинова Борисов, Пеевски и Радев се борят за концесията в БСП Виц на деня Виц на деня -Синът ми заля лаптопа с бира, има ли шанс да се оправи?
-Зависи колко си го бил.
Виц на деня Виц на деня - Пено, защо не сложиш едно плашило в двора си?
- Че защо ми е, нали съм там по цял ден.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Една жена може да я болят краката, ръцете, главата, ама устата никога!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори