Калин Стоянов: Единствен Кирил Петков два дни ме убеждаваше да стана вътрешен министър, с друг не съм говорил
Кирил Петков обаче на свой ред по-рано обяви, че Калин Стоянов е министър на ГЕРБ и нямало смисъл да се преструват, че не е
Единственият човек, който ми предложи да стана вътрешен министър и два дни ме убеждаваше да приема, това е Кирил Петков. С друг не съм водил разговори, отсече вътрешният министър Калин Стоянов в Бургас на въпрос чие политическо назначение е той в силовото ведомство в държавата.
Припомняме, че преди дни експремиерът Кирил Петков обаче на свой ред обяви, че Калин Стоянов е министър на ГЕРБ и нямало смисъл да се преструват, че не е.
Калин Стоянов днес бе категоричен, че никой министър към момента не се чувства сигурен. „Премиерът и вицепремиерът ще вземат своето решение, което да обсъдят с останалите лидери на партиите, които подкрепят правителството и ако са доволни от моята работа, готов съм да продължа да я върша“, каза още той.
Днес, докато Калин Стоянов дава своя отчет в Бургас, на територията на региона тече спецоперация и са арестувани 10 лица за трафик на мигранти, на които предстои да бъдат повдигнати обвинения. Установени са лидерът на групата, който е криминално проявен, както и неговите помощници. Няма данни за замесени служители на МВР до момента, допълни министърът. /ВИЖ ТУК/
По разследването на убийството на Мартин Божанов – Нотариуса министърът обяви, че от ГДБОП теч на информация не е имало. Това е единствената структура в МВР, която под моето ръководство успя да събере достатъчно доказателства за образуването на досъдебни производства към Мартин Божанов, каза Калин Стоянов и призова да спрат спекулациите по тази тема.
„Жалка история! Не би следвало този човек, който си позволи да кара пиян и с близо 90 км/ч в населено място и който уби невинно дете на пешеходна пътека, да бъде пуснат под домашен арест. Аз считам, че мястото му е в следствения арест“, кометира той по повод новината, че убиецът на 14-годишния Филип, който бе пометен на пешеходна пътека в центъра на София, ще бъде пуснат под домашен арест.
7-годишното дете от касапницата на Хемус е на апаратно дишане, лекарите отстраниха далака му
МВР проверява дали Делян Пеевски има частен самолет
Битка от новото поколение: Непобеденият варненски феномен и пловдивски ас взривяват галата MAX FIGHT 66 в Бургас
МВР засилва издирването на 11-годишната Наталия, Демерджиев недоволен от първите действия
Трагедия в Карлово: Бебе на 2 месеца почина след два спешни прегледа
Съдът отряза Коцето: Остава без книжка след гонката с Емрах
Пламъци и гъст дим на АМ „Тракия" в посока Бургас, камион се запали
Европа окупира четвъртфиналите на Мондиал 2026 с шест отбора в Топ 8
Николай Димитров: Пенсионерският клуб в Слънчев бряг предоставя пълноценен социален живот на хората, сътворили историята на туризма
Европрокуратурата разследва 17 договора за жп проекти у нас
Съдът блокира активи на Олег Невзоров на „Баба Алино“ заради ужилено чуждо семейство
Агент на ICE застреля мъж при имиграционна акция в Хюстън
