Почина звезда от "Листопад"
Севда Фардаг издъхна на 82-годишна възраст в дома си в Джихангир
Една от най-известните турски актриси напусна този свят след дълго боледуване. Севда Фардаг почина на 82-годишна възраст в дома си в Джихангир, съобщава Haberturk. Лутфие Думрул, както е истинското име на Севда Фердаг, е участвала в над 150 филма и телевизионни поредици.
Севда е родена в град Едремит през 1942 г., но заминава за Германия след провала на филма “След онзи ден", в който участва през 2958 година. Завръща се в родната Турция през 1963 г. по настояване на своята сестра и изгрява на екран в кинолентата “Пратеникът на Азраел". Един от най-известните филми, в който тя играе, е “Кралят на портиерите" от 1976 година.
Едно от последните превъплъщения на легендарната актриса е в сериала Йешилчам, в който си партнира с младите звезди на турския шоубизнес Чаатай Улусой и Афра Сарачоглу. На българските зрители е позната с участието си в култовия сериал “Листопад", където играе Хайрие - голямата любов на главния герой Али Ръза, припомня "Телеграф".

Легендарният кмет на Приморско Димитър Димитров стана на 80 години, Иван Гайков го поздрави
Бургас ще посрещне над 800 участници в Европейското първенство по спортна стрелба
3I/ATLAS получи нови данни от изображенията които променят научните представи
Шот зехтин всеки ден води до различни здравословни ефекти
2025 година поставя нови рекорди в броя на ТЕЛК решенията в България
Изкуственият интелект преценява кредитоспособността ни – какво трябва да знаем?
България отбелязва 163 години от рождението на безпощадния критик на обществените пороци - Алеко Константинов
Минесота и Илинойс атакуват в съда действията на администрацията на Тръмп
Украинка е в болница след катастрофа с електрическа тротинетка в Несебър
Арест и изземване на наркотици в Бургас
Метеорологични условия и състояние на автомагистралите в България

Около нас ври и кипи,тук ни занимават с турски сапунки.
Блей,народе, блей ...хич няма и да разбереш кога курбан ще станеш!