Apple: Не слагайте айфона в ориз!
Многобройни съветници в интернет не за първа година препоръчват поставянето на случайно изпуснати във вода телефони в ориз, който трябва да изтегли влагата и да помогне да се избегне счупване.
Apple реши да опровергае този мит и сега в раздела за техническа поддръжка на официалния уебсайт на производителя има съответното обяснение.
"Не поставяйте своя iPhone в торбичка с ориз. Така вашият iPhone може да бъде повреден от малки частици ориз", предупреждават от Apple. Компанията реши не само да разсее древния мит, но и да предложи по-ефективен набор от мерки. Apple съветва да не се използват външни източници на топлина, като например сешоари,
или източници на сгъстен въздух, за да се опитате да издухате течността. Поставянето на памучни тампони в портовете за зареждане или опитите да се пъхнат там хартиени кърпи също не се препоръчва.
Вместо това Apple предлага да обърнете телефона с конектора надолу и да го потупате с ръка - приблизително както човек прави, когато скача на един крак след плуване, за да се опита да изкара водата от ухото си. След това се препоръчва телефонът да се остави на място с добра вентилация за 30 минути и да се опитате да го свържете към зарядното устройство.
Пълното изсъхване на телефона може да отнеме до 24 часа.
Ако телефонът откаже да се зареди, се препоръчва да изключите кабела за зареждане и да го включите отново.
Трудно е да се каже какво е допринесло за легендата за сушене на телефони в ориз. Може би, оставяйки устройството с него, човек забравя за него и то просто изсъхва с течение на времето - същият ефект би могъл да има и на открито.
Тръмп подписа два нови указа за ограничаване на американското гражданство по рождение
Руски удари по складове ще вдигнат цените в Украйна, ефектът се очаква към зимата
Дневен хороскоп за 7 август: Телецът с шанс за бърза печалба, Водолеите пред съдбоносен избор
Оток на устните и задух след ужилване изискват незабавен сигнал на 112
ЦСКА изигра най-добрия си мач от години и смаза Макаби с 3:0
Почти всички пратки с плодове и зеленчуци от Турция и Северна Македония вече се проверяват
Западнонилската треска удари Гърция: 23 нови случая за седмица и шест жертви
Седем сигнала за прекаляване с кафето
Пускат движението по АМ "Тракия" в посока София, към Бургас ще вдигнат блокадата след час
NASA обясни защо почвата на Марс се затопля, а въздухът остава леден
10 тийнейджъри задържани, петима обвинени за убийството на Георги в Пловдив
Почина известен неврохирург

Или в пресни картофки с копър и чесън :)