×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Зърнопроизводители готвят протести заради скъпите горива и торове
  • Самоубилият се в Ситово съблякъл жена си, залял я със спирт и я запалил
  • Иран: Над 26 млн. са се записали доброволно за военна служба, cред тях и президентът
  • Издирват изчезнал човек в района на Драгалевския манастир
  • Бивше гадже на Гришо, което скочи на Путин, може да е агент на Кремъл?
  • Първите румънски домати се появиха на цена близо 20 евро
  • Сахарски прах над страната до петък
  • Гърция с нови мерки срещу високите разходи за живот
  • Франция обмисля таван на печалбите на бензиностанциите
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шефка на ОИК подаде оставка заради различия с местното ръководство на ГЕРБ и незачитане на личността


Шефка на ОИК подаде оставка заради различия с местното ръководство на ГЕРБ и незачитане на личността
Ралица Цветанова е от Младежи-ГЕРБ и не смята да напуска партията
20 Февруари 2024, Вторник, 20:00 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ, снимка: фейсбук

Не е заради изборите и затова, че не успяха да се преборят за балотаж в Разград, заяви Ралица Цветанова

Шефката на Общинска избирателна комисия-Разград Ралица Костова-Цветанова е подала оставка с любопитна мотивация. Днес казусът й бе обсъден в Централната избирателна комисия (ЦИК).

„Желая да ми прекратите правомощията с мотиви, изразяващи се в дълбоки и непреодолими различия във възгледите с общинското ръководство на ГЕРБ и незачитане на личността“, е написала г-жа Цветанова до ЦИК, научи „Флагман“.

Докладчик по казуса в Централната избирателна комисия бе Ерхан Чаушев (излъчен от ДПС). Той предложи подалата оставка да бъде освободена и да бъде изпратено писмо до ръководството на ГЕРБ, за да излъчи друг на нейното място, което бе одобрено.

„Флагман“ се свърза с Ралица Цветанова, която не пожела да разкрие подробности за конфликта с общинското ръководство на партията.

„Това са мои лични съображения, свързано е с лични мотиви и само и единствено с мен“, посочи тя и добави: „Като казвам „незачитане“, говоря за моя милост.“

Припомняме, че в Разград, който е областен град, ГЕРБ се представи сравнително слабо на местните избори в края на 2023 г. Кандидат-кметът на партията Галина Георгиева-Милкова се класира едва четвърта с 17,6%. На балотаж отидоха Мирослав Грънчаров от ПП-ДБ и независимият, подкрепен от БСП, Добрин Добрев. След обрат кмет стана г-н Добрев.

В Общински съвет-Разград най-много съветници излъчи ПП-ДБ – 9, следвана от ГЕРБ и ДПС с по 7, БСП – 5, и т.н.

Ралица Цветанова обясни, че конфликтът й с ръководството на ГЕРБ в Разград не е свързан със слабия изборен резултат.

„Това, че не можаха да се преборят за балотаж – не става дума за това. Касае пряко и единствено мен само. И като отношение, спрямо начина на взимане на решения с определени хора. Не искам да конкретизирам, но в тази насока са нещата“, заяви Цветанова.

Тя е член на партия ГЕРБ.

„Член съм, от Младежи-ГЕРБ съм още, може би повече от 12 години“, посочи Ралица Цветанова.

И смята да остане член на партията.

„Засега, да. Мисля да остана. Симпатизант съм, гласуваме аз и семейството ми, но казвам, че спрямо мен не се взимат решения, които ме удовлетворяват. Нямам възможност да реагирам на решения, не ми се предоставя такава възможност...“, добави г-жа Цветанова.

На въпрос дали са я притиснали да подаде оставка, тя отговори: „Не, в никакъв случай. Аз мисля, че дори те не са запознати. Това е мое абсолютно лично решение, което е обмислено доста отдавна. Но, пак казвам, то касае само мен и единствено мен. Няма общо с резултатите (от изборите).“

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Роналдо се приближи до нова титла Роналдо се приближи до нова титла 16/04/2026, Четвъртък 08:40 0
Тервел ИЛИЕВ Драма в Шампионска лига и Реал пропищя от съдиите Драма в Шампионска лига и Реал пропищя от съдиите 16/04/2026, Четвъртък 08:27 2
Тервел ИЛИЕВ 43-годишен бургазлия вилня в "Славейков" 43-годишен бургазлия вилня в "Славейков" 16/04/2026, Четвъртък 07:57 6
Флагман.БГ Кои зодии пазят тайни най-добре Кои зодии пазят тайни най-добре 15/04/2026, Сряда 21:40 0
5
Коментара по темата
5.
работа работа работа
21.02.2024 07:42:23
0
6
Младежи ГЕРБ копипейст Hitlerugend(Хитерова младеж)
Изрусената има арийско студено излъчване ситурно е очаквала да стане новата Ева Браун за да топли леглото на диктатора когато идва да отмаря на оргии в ловни резиденции Паламара и Воден
Или се евиждала като нова Деси Дуловска или Рая Назарян
(без майтап но в района Русе-Разград много местни мязат на арийци ,едно време района е бил заселен и нaселяван от готите-германско племе за това и там има доста СИНЕоки хора)
4.
1234
21.02.2024 00:10:25
0
6
Младежи-ГЕРБ? Таз кака е минала 40-така преди бая време така като гледам
3.
Джибо
20.02.2024 23:32:41
0
7
Щом е гробарка значи е боклук. Към момента това въжи между другото за всички участници в политически партии.
2.
Моме,
20.02.2024 22:32:44
0
2
Не си съгласна, а пък сте 4 ти? Значи...
1.
Бургазлията
20.02.2024 20:05:46
2
8
Ясно , подали са ѝ оставката!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Спешно търсят кръводарители за жената, подпалена в Ситово Спешно търсят кръводарители за жената, подпалена в Ситово 48-годишната Стефка Колева е с тежки изгаряния и е настанена в университетската болница, където лекарите се борят за живота ѝ Мистерия на летището в Бургас, държавен самолет кацна 15 дни преди отварянето Мистерия на летището в Бургас, държавен самолет кацна 15 дни преди отварянето Аерогарата трябва да възобнови работа на 1 май след мащабна рехабилитация на пистата Добрин Бяндов: „Прогресивна България“ е шанс за достойно бъдеще под лидерството на доказан държавник Добрин Бяндов: „Прогресивна България“ е шанс за достойно бъдеще под лидерството на доказан държавник Това е исторически момент за България, каза той Тинка Дякова от „Прогресивна България“: Време е за дисциплина в държавата и реална свобода за инициативните хора Тинка Дякова от „Прогресивна България“: Време е за дисциплина в държавата и реална свобода за инициативните хора Депутатите трябва да изграждат мост между реалните нужди на гражданите, бизнеса и законодателната власт, каза тя "Лукойл" успокои пазара: Доставките на петрол за май са гарантирани "Лукойл" успокои пазара: Доставките на петрол за май са гарантирани След удължаването на лиценза от САЩ компанията уверява, че няма риск за снабдяването с горива, но не разкрива конкретни наличности Флагман.бг със 72-часов изборен маратон, очаквайте пълно отразяване на вота на 19 април (ВИДЕО) Флагман.бг със 72-часов изборен маратон, очаквайте пълно отразяване на вота на 19 април (ВИДЕО) Екипите на медията ни ще следят денонощно изборния процес, резултатите и сигналите за нарушения в страната и Бургаска област 30 кандидати за депутати загазиха, разследват ги за престъпления 30 кандидати за депутати загазиха, разследват ги за престъпления Вътрешният министър разкри, че са образувани преписки и уточни, че са нарушенията им са свързани с изборите Ексклузивно! Първи думи на Венелин Ташев след излизането му от ареста с кръвно 195 на 110 Ексклузивно! Първи думи на Венелин Ташев след излизането му от ареста с кръвно 195 на 110 Снощи служители от Общината ме предупредиха какво ме очаква днес, тръгнах посред нощ от Гърция, мафията опита да пречупи дъщеря ми Мариета, но тя е силна като мен, но успяха със съпругата ми Стефка… Каримански: Дефицитът расте и сянката на дълговата спирала наднича зад гърба ни Каримански: Дефицитът расте и сянката на дълговата спирала наднича зад гърба ни Високите цени на електроенергията и горивата може да има дисциплиниращ болезнен ефект от гледна точка на това да станем по-спестовни Скъпият дизел ще е най-малкият ни проблем, скоро може да няма гориво по бензиностанциите, твърди експерт Скъпият дизел ще е най-малкият ни проблем, скоро може да няма гориво по бензиностанциите, твърди експерт Неофициални източници успокояват: Бургаската рафинерия имала горива поне до края на май
Първите румънски домати излязоха на пазара на цени от 20 евро за килограм Първите румънски домати излязоха на пазара на цени от 20 евро за килограм Студената пролет, по-скъпото отопление на оранжериите и по-високите разходи за горива и труд вдигат цените далеч над тези на вносната продукция Гърция обсъжда връщането на помощ между 22 и 100 евро месечно според дохода Гърция обсъжда връщането на помощ между 22 и 100 евро месечно според дохода Атина подготвя нов пакет в подкрепа на домакинствата, заради поскъпването на живота 250 милиарда долара за мир с Иран? 250 милиарда долара за мир с Иран? Израелска медия твърди, че такава цена се обсъжда в преговорите Ръководството на Европейската инвестиционна банка се впечатли от напредъка по детската болница и Студентския кампус на Бургас Ръководството на Европейската инвестиционна банка се впечатли от напредъка по детската болница и Студентския кампус на Бургас Делегацията на ЕИБ включваше вицепрезидента Марек Мора, главния финансов съветник Борислава Габровска, която е с изключителен принос за важните за Бургас проекти, ръководителя на офиса в София Теодор Радонов, съветника Руксандра Сердеан-Верде Лекарите се борят за живота на жената, запалена от мъжа си в Ситово Лекарите се борят за живота на жената, запалена от мъжа си в Ситово Пострадалата все още е с опасност за живота Симулативен процес с ученици в Съдебната палата на Бургас Симулативен процес с ученици в Съдебната палата на Бургас Ментор на участниците бе съдия Станимира Иванова  от Окръжен съд - Бургас Експертност и опит в името на регионите: Коя е Фатме Рамадан от „Прогресивна България“ Експертност и опит в името на регионите: Коя е Фатме Рамадан от „Прогресивна България“ Дългогодишната ѝ работа в държавната администрация в сектор „Земеделие“ не е само ред в биография, а натрупан практически опит в една от най-трудните сфери на страната Благотворителна футболна инициатива събра 2400 евро в подкрепа на дете от Несебър Благотворителна футболна инициатива събра 2400 евро в подкрепа на дете от Несебър Събитието показа силата на съпричастността и единството Над 100 дизайнерски яйца ще представи Деница Благоева в Бургас. Над 100 дизайнерски яйца ще представи Деница Благоева в Бургас. Експозицията се реализира с подкрепата на Община Бургас Ултамаратонец почина при опит за рекорд Ултамаратонец почина при опит за рекорд Бившият кралски морски пехотинец е бил открит в отдалечения планински район Кинтейл в северозападната част на шотландските планини в събота
Бойко Борисов Бойко Борисов Хората знаят: като дойде ГЕРБ - строят. Другите само приказват Виц на деня Виц на деня - Скъпи, направих палачинки като извинение, че блъснах колата.
- Какво си направилааа?!
- Палачинки.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си лафят.
Едната пита:
- И защо не си отворила на новото си гадже, когато е позвънял на вратата ти?
Другата:
- Щото баба ми казваше, че мъж който звъни на вратата - не чука!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Бог е създал половите органи, за да може българинът да изказва кратко и точно мислите си
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори