×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Протестно бдение пред болницата в Добрич след смъртта на 4-годишно дете
  • Тръмп разпореди нови мита върху лекарства
  • Изтича срокът за заявяване на гласуване по настоящ адрес
  • Шефът на Пентагона поиска оттеглянето на най-висшия офицер на Сухопътните сили
  • Астронавтите от „Артемис 2“ вече пътуват към Луната
  • София празнува 147 години от обявяването си за столица на България
  • Тръмп призова феновете си да бойкотират концертите на Брус Спрингсгийн
  • Откриха останките от датски военен кораб, потопен през 1801 г.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Съдийката, проговорила за Нотариуса: Преди часове получих заплаха "да се кротна"


Съдийката, проговорила за Нотариуса: Преди часове получих заплаха "да се кротна"
Владислава Цариградска призова колегите си да започнат да говорят
19 Февруари 2024, Понеделник, 09:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Заплашителните думи са ѝ предадени от обща позната, която имат с Веселин Иванов - ръководител на Дирекция "Публична комуникация" към главна прокуратура

"Кажи на тая жена да се кротне" - тази заплаха получава в късните часове съдия Владислава Цариградска след интервюто си в БНР вчера. Заплашителните думи са ѝ предадени от обща позната, която имат с Веселин Иванов - ръководител на Дирекция "Публична комуникация" към главна прокуратура. 

"Ако някой дръзне да отправи такива заплахи към съдия, какво може да очакват гражданите", попита Цариградска в студиото на Нова тв. 

В интервюто си в БНР вчера Цариградска каза, че буди съмнение, че ръководител на тази структура в прокуратурата е именно Иванов, който е подавал сигнали срещу и.ф. Главен прокурор Борислав Сарафов за имотното му състояние.

Съдията знае, че подобни заплахи Иванов е отправял и към проф. Асена Сербезова по време на пандемията от COVID-19. 

Заплахите към Цариградска се появяват, след като е разпитана за заплахите и опитите над нея за насилване на длъжностно лице да предприеме определено действие против волята му. Тя има съмнение, че кабинетът ѝ в Луковит е бил подслушван. "Бюрото 6 месеца не можа да разбере в кой кабинет аз съм била и да извърши проверка", каза тя. Кабинетите са били два. 

"Вече трябва да говорим за казуса „8-те нотариуса". Това показва колко са преплетени сюжетите в единия и другия казус. Най-вероятно има още много замесени хора и съсипани човешки съдби. Съдбата на Навални показва същото – беше изпратен в затвор, където беше ликвидиран от съдия. Подчиняването на съдии на мафиотски структури винаги може да коства живота на хората", обясни Цариградска.

Съдията отново се предвижва с униформени и има назначена със заповед охрана.

Владислава Цариградска призова колегите си да започнат да говорят, както и журналистите да направят същото и да бъдат честни. 


В категории: Темида


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
21
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Опасна игра на покрива на 21-етажен блок в София Опасна игра на покрива на 21-етажен блок в София 03/04/2026, Петък 20:00 0
Мария АРНАУДОВА Лесна рецепта за пухкав козунак без месене Лесна рецепта за пухкав козунак без месене 03/04/2026, Петък 17:20 0
Мария АРНАУДОВА Откриват летния мото сезон тази събота в Бургас Откриват летния мото сезон тази събота в Бургас 03/04/2026, Петък 17:00 2
Флагман.БГ Животът се подрежда за тези три зодии  Животът се подрежда за тези три зодии  03/04/2026, Петък 16:40 0
21
Коментара по темата
21.
*********
20.02.2024 13:44:34
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
20.
Българин
20.02.2024 08:05:08
0
1
Ако натареоса е сътрудник на МВР то значи и МВР участва охранявали са заведението и наи лошото е че саго създали
19.
ИСТИНАТА - УЖАСЯВАЩАТА
19.02.2024 18:42:16
0
2
Нашият народ загуби обичта и вярата в себе си , защото от отвратителното турско робство ,което със сила и жестокост 500 години е мачкал и унижавал близо шест поколения българи до алчната за власт руска машина ,която уж след ,,освобождението,, ни превърна в своя съветска територия използвана за прокарване на руските интереси по света , като поддържащ глас, като не получихме никакво
право на свободно волеизявление като самостоятелна държава . .А заразите , които посяха у нас последните 45 год. руските комунисти и които много добре се посяха в умовете на една шепа хора все отбор крадливи ,, юнаци-шумкари,, докараха велика България до днешната гнилоч и разпад , защото е чест и бабаитлък - да крадеш чрез държавата безогледно, да си нагъл,ако и да си образован, колкото да разделиш на две магарета плявата.
18.
Възмутен юрист
19.02.2024 13:50:39
0
15
В прокУрватурата трябва голяма чистка защото доста индивиди там яко са се разпищолили и трява да бъдат разчистени и изритани от системата, за съдиите и следователите важи също! 3300 са съдиите и 3000 са прокурорите, взимат между 3000 и 6500 лева, някой и повече на месец, отделно взимат антикорупционни по няколко хиляди лева на 3 месеца, отделно 13 заплата и пари за облекло и накрая гнили ябълки колкото щеш се нароиха!!! Трябва чистка голяма!!!
17.
Отговор
19.02.2024 13:15:41
3
10
Те са опг....а гражданите са не организирани.
Борят се поединично....
Е г- н Марков- национална сигурнос ли.
Нали на вас са ви дали офицерско звание и пистолет.
Защитете родината си. Не ми ходете по студията да ни говорите неща който все знае. Извадете го тоя пистолет и защитете госпожата
Пистолета е създаден за ползване, нали !!!
Кажете и вие като Левски "На оръжие" ама вие страх.....
16.
Бачкатор
19.02.2024 13:02:02
0
16
Българина е прост и плаща данъци за да може армия от магистрати военни полиция администрация политици партии да живеят околностите
Ай сиктир и от къв зор
15.
SouthCentral
19.02.2024 12:54:35
0
3
В днешния ден ,че искам да поздравя Хънев и съдията ,и целия екипаж на бургаските структури ония горе гледа днеска аз,утре ти вдругиден майка ти !
14.
Аксиома
19.02.2024 12:47:51
0
10
КОЛТ ПРАВИ ВСИЧКИ РАВНИ
13.
До съдебната система.
19.02.2024 12:32:27
0
19
За какво сте ни ?
За да взимате огромни заплати, бонуси и рушвети ли ?
Пффффф...
12.
Оптимист
19.02.2024 12:32:25
1
26
Крайно време е да проговорят всички смачкани и натискане съдии, прокурори и други длъжностни лица по всички нива в администрацията на държавата, за да просъществува нашата мила Родина! Давайте смело вече не сме под робство! Направете въстание! Ние сме с Вас!!! Променете системата!
11.
Денят на Апостола
19.02.2024 12:15:33
1
16
Добре че го няма да гледа тоя Шибанистан
10.
Това е
19.02.2024 11:56:08
1
19
България- държавата на турските мурафети! Накрая тук ще останат само бандитите, полицията и магистратите, но кой кого ще гони и съди няма да се знае!
9.
Май им стана опасна?
19.02.2024 11:54:22
1
16
Ако от мафията не могат да овладеят положението и да минимизират щетите, може да свитнат и други
8.
Георгиев
19.02.2024 11:37:36
3
27
Браво на нея, че поне не мълчи.
7.
Морска
19.02.2024 11:18:57
0
24
Той народът го е казал най-добре:
"Кучето си лае, керванът си върви" и
"За милиони няма закони, за кокошка няма прошка".
Това напълно описва съдебната система в България.
6.
жител на Бургас
19.02.2024 10:56:50
1
14
думата е "прИдвижва" , научете български език, все пак това ви е работата , писатели...
5.
Веселин, Бойко и Доган
19.02.2024 10:42:39
1
43
Това означав ли , че Веселин е човек на Бойко и Доган , и заедно ръководят БГ мафията ?
4.
А иначе
19.02.2024 10:38:51
1
37
ЕС и ЕК прекратиха мониторинга върху нашата съдебна система, защото установиха, че тя вече е цъфнала и вързала !
3.
Корупета
19.02.2024 10:26:38
1
72
Корупцията в съдебната система е потресаваща!
2.
работа работа работа
19.02.2024 10:24:53
24
27
Тая ако я притиснат силно ще изплиска силикон,ботокс и хиулурон пръските ще стигнат чаак до Дубай до луксозния имот на 23годишния Сарафов младши
1.
Milf Hunter
19.02.2024 10:20:05
29
38
Ми как да говориш с тая уста лелче? Тя цялата пълна. Сега, след 15г. се сети, че всички в съдебната система сте се омазали яко с ако.
Когато прибирахте кинтите мълчахте нали?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Опасна игра на покрива на 21-етажен блок в София Опасна игра на покрива на 21-етажен блок в София Случаят от столичния квартал Зона Б-5 предизвика остри реакции заради риска за живота и лесния достъп до покрива на висока жилищна сграда 780 нови паравана тръгнаха към общините в Хасковско преди вота 780 нови паравана тръгнаха към общините в Хасковско преди вота С унифицирани размери и непрозрачна материя новите паравани трябва да осигурят по-добра организация и защита на тайната на вота в изборния ден Вижте сълзите на близките на Стефан от Свети Влас. Те искат доживотен затвор за убиеца му (ВИДЕО) Вижте сълзите на близките на Стефан от Свети Влас. Те искат доживотен затвор за убиеца му (ВИДЕО) Приятели и роднини настояват за пълно разследване на смъртта му и твърдят, че в побоя са участвали и други хора освен арестувания Живко Георгиев-Зоро Агнешкото за Великден поскъпва, българското месо остава все по-трудно достъпно Агнешкото за Великден поскъпва, българското месо остава все по-трудно достъпно По-високи разходи, по-малко животни и напрежение по веригата на доставки вдигат цената на агнешкото точно преди празниците ОД на МВР в Бургас: Не е имало полицейско насилие в Царево, служителите са били с боди камери ОД на МВР в Бургас: Не е имало полицейско насилие в Царево, служителите са били с боди камери Общият брой на ангажираните в днешната специализирана операция служители от вътрешното министерство не надвишава 40 човека, като всеки от екипите е разполагал с различни адреси за проверка, обявиха от МВР Динко Ганев: Чудо е, че спасихме увисналото на балкона дете, беше пуснало парапета Динко Ганев: Чудо е, че спасихме увисналото на балкона дете, беше пуснало парапета 2-годишното момче не плачеше и това ме изненада много, споделя той Disney продължава с вълната да вади от сянката злите герои Disney продължава с вълната да вади от сянката злите герои Този път в кадър са доведените сестри на Пепеляшка, като им дава централна роля в собствен филм  Жената на убития Стефан Денев през сълзи: Едва 10 дни успя да се порадва на нероденото ни дете Жената на убития Стефан Денев през сълзи: Едва 10 дни успя да се порадва на нероденото ни дете От години се опитваме да имаме бебе, съдбата е жестока - дава един живот, отнема друг, ридае Росица на протрста пред полицейския участък в Слънчев бряг Бургас кани активни младежи да влязат в Съвета на децата Бургас кани активни младежи да влязат в Съвета на децата Ученици на възраст от 13 до 16 години могат да кандидатстват до 29 май 2026 г. за националния консултативен орган, който участва в обсъждането на политики за правата и развитието на децата Лесна рецепта за пухкав козунак без месене Лесна рецепта за пухкав козунак без месене Процесът е дълъг, но резултатът си заслужава
Путин и Ердоган настояха за незабавно спиране на войната в Близкия изток Путин и Ердоган настояха за незабавно спиране на войната в Близкия изток Телефонният разговор между двамата президенти идва на фона на растящо напрежение, засилени военни действия и опасения от по-широки последици за целия регион Летищата в Европа са пред риск от недостиг на авиогорива Летищата в Европа са пред риск от недостиг на авиогорива Конфликтът в Близкия изток, по-дългите полетни маршрути и зависимостта на Европа от внос на керосин засилват тревогата за доставки, цени и летен график В Испания вече e сексуално посегателство да целунеш ръка на жена В Испания вече e сексуално посегателство да целунеш ръка на жена Върховният съд в страната постанови, че това наказние ще е активно, ако жеста се случи без нейното съгласие   Фландрия: родното място на Рубенс и икономическият двигател на Белгия Фландрия: родното място на Рубенс и икономическият двигател на Белгия Тур де Фландерс отново насочва вниманието към един от най-богатите на история, изкуство и кулинарни традиции региони в Европа След 20 дни в болницата: Янка Рупкина продължава да е в кома, изписаха я След 20 дни в болницата: Янка Рупкина продължава да е в кома, изписаха я Явно здравеопазването ни вече не работи за болните, а предимство имат търговските, клинични калкулации, каза Илка Александрова, нейна приятелка Тв легендата ослепя заради лекарска грешка, храни се от „Социален патронаж“ Тв легендата ослепя заради лекарска грешка, храни се от „Социален патронаж“ Не се оплаквам, добре съм. Излизам навън на въздух, макар че не мога да ходя сама, споделя Мария Янакиева Звезда от „Момчето си отива“ тъне в мизерия Звезда от „Момчето си отива“ тъне в мизерия Актрисата Сашка Братанова моли за финансова помощ във фейсбук Диана Димитрова показа и в Хелс Китчън, че умее да се забърква в най-страшните интриги Диана Димитрова показа и в Хелс Китчън, че умее да се забърква в най-страшните интриги Новият обект на интереса ѝ е не кой да е, а риалити звездата от „Игри на волята“ Теодор Венков-Чикагото, който също е част от звездния отбор в „Кухнята на ада“ Стотици бензиностанции във Франция останаха без гориво, дизелът надхвърля 2,20 евро Стотици бензиностанции във Франция останаха без гориво, дизелът надхвърля 2,20 евро Италия търси по-мек сценарий с по-ниски акцизи и енергийна подкрепа Откриха откраднатото в Нидерландия златно съкровище на Румъния Откриха откраднатото в Нидерландия златно съкровище на Румъния Сред откритите артефакти са златният шлем от Коцофенещ (V–IV век пр. н. е.) и две от трите златни дакийски гривни. Шлемът е леко повреден
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви върна в каменната ера! Виц на деня Виц на деня Студент в стола:
- За мен два кренвирша!
Глас отзад:
- Я па тоя баровец!
Студентът допълва:
- И осем вилици.
Виц на деня Виц на деня Катаджия спира кола за превишена скорост и казва:
- Максималната скорост е 50 км/ч, а вие карахте с 80 км/ч. За къде така бързахте?
- Да ви донеса ей тези пари...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Силната положителна вяра би създала повече чудеса, отколкото което и да е чудотворно лекарство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори