×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Синоптик шокира с прогноза: Идва пролетно време със силни ветрове, а после...


Синоптик шокира с прогноза: Идва пролетно време със силни ветрове, а после...
Застудяването ще бъде съпроводено и с валежи от сняг над планинските райони, но ще продължи едва два дни
18 Февруари 2024, Неделя, 20:30 ч.
Автор: Флагман.бг

Към края на седмица според Европейският център за средносрочни прогнози и GFS се очаква силен циклон

Времето през следващите дни отново ще е динамично. Първо температурите ще са пролетни, но със силни ветрове в средата на седмицата, после фьон и циклон ще донесат студ.

По-съществено понижение на температурите очакваме към вторник и сряда. Застудяването ще бъде съпроводено и с валежи от сняг над планинските райони. Това застудяване ще е точно два дена. 

След сряда се задава ново повишение на температурите, свързано с пренос на по-топла въздушна маса, която ще повиши минималните температури.

Очакваните максимални температури ще се задържат над климатичната норма. Високите температури, ще повишат и опасността от лавини. Седмицата ще завърши и с фьонова обстановка, тогава полуострова ще попада и под влияние на средиземноморски циклон, очакваме силни южни ветрове. Температурите в нашата страна чувствително ще се повишат, като очакваните стойности ще са около 12 до 18 градуса по Целзий, предупреждават синоптиците от Метео Балканс. 

Времето във вторник и сряда 

През деня във вторник, с ориентиране на вятъра от северозапад ще проникне малко по-студена въздушна маса. Времето ще е предимно облачно-с валежи от слаб дъжд в Централна България,  а в Предбалкана и от сняг. Над останалата част от страната облачността ще се задържи значителна. Ще има условия и за намалена  видимост над Дунавската равнина и Горнотракийската низина.

Подобрение на времето очакваме от сряда. Облачността от запад, ще е в процес на разкъсване, а до края на деня ще намалее. Минималните температури ще се понижат и ще са между минус 3°С, над планинските райони, и доста по-високи в равнините - до плюс 5-6°С. През деня дневните температури ще са почти без дневен ход. Очакваните максимални ще са между плюс 8°С и плюс 10 °С. 

Времето в четвъртък, петък и през уикенда 

Затоплянето ще продължи и в четвъртък и петък ни очаква чудесно време за разходки и туризъм. Бъдете внимателни по планините. Високите температури, ще повишат и в планините , а това повишава и  опасността от лавини. Времето ще е предимно слънчево, а след обяд и с разкъсва висока облачност. Дневните температури ще се повишат и ще са между 12-15°С. Ще духа слаб до умерен западен вятър. 

В петък , ще имаме повече слънчеви часове, но вятърът постепенно ще се ориентира от юг и ще се усилва. Температурите ще се повишат, като максималните ще са между 13-16°С. 

Седмицата ще завърши и с фьонова обстановка, тогава полуострова ще попада и под влияние на средиземноморски циклон, очакваме силни южни ветрове. Температурите в нашата страна чувствително ще се повишат, като очакваните стойности ще са около 12 до 18 градуса по Целзий.

Малко по-ниски, над местата не податливи на южният вятър - до 10°С. Времето ще е с разкъсана висока облачност. Мъгливо ще се задържи над крайните северозападни райони и Горнотракийската  низина.

Разваляне на времето и нови валежи от дъжд се очакват към 26 и 27 февруари.  

По днешни данни (18.02) . На 27-28 февруари, вероятността от силни пориви на вятъра е доста висок, като според моделите те ще надминат 100км/час над Източна България. Ще има условия и за гръмотевични бури над Южна и Източна България, като прогнозите са, че валежите ще са значителни.

Седмичната прогноза е изготвена на базата на Европейския модел за средносрочни прогнози и GFS.


В категории: Времето днес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Коментари
Мария АРНАУДОВА Странстването и движението като философия на живот  Странстването и движението като философия на живот  01/01/2026, Четвъртък 21:40 0
Флагман.БГ Сняг валя в Истанбул навръх Нова година Сняг валя в Истанбул навръх Нова година 01/01/2026, Четвъртък 20:40 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
5 звезди, нула отношение: Разочароваща Нова година в Пампорово 5 звезди, нула отношение: Разочароваща Нова година в Пампорово Разказ за високи цени, хаос, липса на организация и усещането, че курортът се превръща в машина за пари  Странстването и движението като философия на живот  Странстването и движението като философия на живот  Можем да открием непознатото и на няколко преки от дома си, стига да запазим способността да се удивляваме За кой зодии се очаква любовта да е "въздушна и нежна" като от стих на Яворов За кой зодии се очаква любовта да е "въздушна и нежна" като от стих на Яворов А тази 2026-година ще им се стори, че нищо подобно не им се е случвало досега  Банкомат на ДСК „глътна“ 100 евро в Пловдив, жената остана само с разписка Банкомат на ДСК „глътна“ 100 евро в Пловдив, жената остана само с разписка Машина на банка ДСК издава разписка за теглене, но не пуска банкноти, сигналът е подаден, клиентката търси съдействие Защо някои физици смятат, че живеем в черна дупка Защо някои физици смятат, че живеем в черна дупка Теорията не е най-убедителната идея за обяснение на нашата вселена Бунт срещу еврото: търговец обяви, че ще работи само в левове Бунт срещу еврото: търговец обяви, че ще работи само в левове Собственик на магазин в Добрич заяви, че няма да приема плащания в евро заради липсата на обществено допитване и притесненията за малкия бизнес Времето утре: слънце, силен вятър и сутрешен мраз в котловините Времето утре: слънце, силен вятър и сутрешен мраз в котловините Атмосферното налягане остава под нормата, температурите ще са по-високи от обичайното, но вятърът ще засилва усещането за студ Военните остават по-дълго на служба: пенсионната възраст се увеличава Военните остават по-дълго на служба: пенсионната възраст се увеличава Промените в Закона за отбраната влизат в сила след отхвърлено президентско вето и засягат всички категории военнослужещи 2026-та ще е тежка: Народът иска справедливост, надеждата за запазване на лева не угасва 2026-та ще е тежка: Народът иска справедливост, надеждата за запазване на лева не угасва Според феномена от Златица годината ще донесе протести, страх за доходите и сблъсък около еврото  Такситата поскъпнаха от Нова година: цените удариха тавана през 2026-та Такситата поскъпнаха от Нова година: цените удариха тавана през 2026-та Новите тарифи в София вече са факт след въвеждането на еврото, а по-скъпото возене се усеща още в първите дни на годината
Светльо Витков остро срещу новогодишните програми: „Върхът на падението“ Светльо Витков остро срещу новогодишните програми: „Върхът на падението“ Лидерът на „Глас народен“ разкритикува празничните програми на големите телевизии, думите му предизвикаха бурна реакция в социалните мрежи Челси се раздели с Енцо Мареска по средата на сезона Челси се раздели с Енцо Мареска по средата на сезона Лондонският клуб обяви раздялата с италианския мениджър въпреки спечелените трофеи и борбата за място в Шампионската лига Кран Монтана в шок: броят на загиналите след новогодишния взрив продължава да расте Кран Монтана в шок: броят на загиналите след новогодишния взрив продължава да расте Швейцарските власти говорят за десетки загинали и над 100 ранени, обявено е извънредно положение в кантон Вале Мелания прикова погледите със сребърната си рокля, а Тръмп си пожела мир за света Мелания прикова погледите със сребърната си рокля, а Тръмп си пожела мир за света Първата дама впечатли с визията си на новогодишното парти в Мар-а-Лагою Полуголи в новогодишната нощ, как британците не признаха студа  Полуголи в новогодишната нощ, как британците не признаха студа  От Темза до Манчестър, може да се нагледате къси поли, ризи с копчета „по избор“ и минусови температури Рождениците на 1 януари: личности, които бележат обществения, културния и политическия живот Рождениците на 1 януари: личности, които бележат обществения, културния и политическия живот От наука и изкуство до политика, спорт и световна сцена – кои известни личности празнуват рожден ден днес Шоу в НБА и драма за Спърс: Сан Антонио надви Никс, но загуби Уембаняма Шоу в НБА и драма за Спърс: Сан Антонио надви Никс, но загуби Уембаняма Джулиан Шампани с рекордни 36 точки и 11 тройки, но контузията на Виктор Уембаняма помрачи зрелищната победа над Ню Йорк Дан Петреску се бори с тежко онкологично заболяване Дан Петреску се бори с тежко онкологично заболяване Румънската футболна легенда преминава през химиотерапия, близките му са до него в най-трудния момент Кървава Нова година в Швейцария: взрив в бар уби най-малко 10 души Кървава Нова година в Швейцария: взрив в бар уби най-малко 10 души Мощна експлозия разтърси елитния курорт Кран Монтана, десетки са ранени, болниците в региона са препълнени Пожар в претъпкан бар взе десетки жертви в Новогодишната нощ Пожар в претъпкан бар взе десетки жертви в Новогодишната нощ В луксозния швейцарски ски курорт Crans-Montana - полицията е въвела временна забрана за полети
Венци Стефанов, президент на Славия Венци Стефанов, президент на Славия Повече няма да позволя да ми се качват на главата. Виц на деня Виц на деня Старшината:
- Редник Петров, защо ви нямаше вчера на ученията по маскировка?
- Кой ви каза, че ме е нямало?
Виц на деня Виц на деня Мъж през ноща се натиска в жена си и и шепне:
- Искам с*кс...
Жената в просъница:
- Виж в хладилника...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Под 12 см, нито е токче, нито е сняг, нито е мъж!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори