Заплахи, онлайн тормоз... Насилието над учители скочило с 25%
Те са подложени на физическа и психическа агресия
Изследване на КНСБ показва, че насилието над учители се е увеличило с 25 %. Те са подложени на физическа, психическа и онлайн агресия.
„Няма учител, който в една или друга степен да не е бил обект най-малкото на онлайн тормоз, насилие. Училището е институцията, в която децата се възпитават на отношение към институциите”, обясни Асен Александров, председател на Съюза на директорите в средното образование.
Ако родителите показват неуважение към институциите, то и децата ще се отнасят по същия начин, предава dnes.bg.
„Насилието е прието като новата нормалност, един учител да може да изтърпява върху себе си както физическата, така психическа, така и дигиталната агресия през социалните мрежи. И това е нещо, което много силно поставя в турбулентността системата ”, коментира Юлиян Петров, председател на Синдикат „Образование”, КТ „Подкрепа” пред Nova News.
Асен Александров твърди, че от години родител на негов ученик го тормози, като облепя пространството около училището с листове с обиди по негов адрес.
„Наричаме убиец на деца, изверг и т.н Изпрати всички тези обидни думи до всички институции, които ме провериха десетки пъти . Оказа се, че не мога да го съдя този човек като институция. Съдих го като личност. След две години писаници до прокуратурата получих отговор, че няма опасност за живота ми. Той запали и свещи пред училището все едно съм умрял” , разказа Асен Александров.
ЕС удари AliExpress с 550 млн. евро: Опасни и фалшиви стоки оставали онлайн седмици
Дрон влиза в битка с комарите над бургаските езера: Вижте графика
Пълна промяна за ул. „Търговска“ в Бургас
Огнен ад край летището в Бордо: Двама пожарникари загинаха, полетите са нарушени
Две звезди Мишлен, 49 000 мравки и риск от затвор: Прокуратурата погна ресторантьор
Мъж издъхна с белезници в Болоня: Защо го задържаха и прекалиха ли полицаите
Петролът прехвърли 92 долара: Войната и ударите по танкери заплашват доставките
Металът пази хората, бетонът инфраструктурата: Нов спор за мантинелите по магистралите
Фатален челен удар край Владая: Жена загина, пътят София - Перник е блокиран
Пакистанец показа красотата на Пловдив и стана TikTok звезда, но клиповете му предизвикаха скандал
Радев отсече за самолетите на САЩ: Никакви бойни действия от България
Мълния покоси стадо в Босна: Загинаха близо 30 овце
