Узбекистан ни връща двойния убиец от "Соло" на 1 март
Илиян Тодоров беше задържан в Узбекистан в началото на март миналата година, при опит да напусне страната през летището в Ташкент с полет за Истанбул
Илиян Тодоров, който е осъден за двойното убийство на Кирил Въжаров и Васил Александров пред дискотека "Соло", ще бъде върнат на 1 март с полет през Мюнхен. Това потвърди за БНТ и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов. Узбекистан го екстрадира и всички детайли по полета вече са уговорени. Планът за екстрадиция е потвърден от Узбекистан.
Жестокото двойно убийство беше извършено в ранните часове на 18 април 2009 г. в центъра на София. Там се засичат две компании, едната от които току-що е излязла от дискотека "Соло", която се намира на метри от Съдебната палата. След разменени реплики един от младежите вади нож и намушква трима от опонентите си. След това се качва на такси и изчезва. 21-годишният Кирил Въжаров, вратар на националния отбор по хокей на лед, издъхва на място, а 24-годишният Васил Александров - в линейката на път за болница. Тежко ранен е приятелят им Кирил Димитров.
Илиян Тодоров беше задържан в Узбекистан в началото на март миналата година, при опит да напусне страната през летището в Ташкент с полет за Истанбул.
ЦСКА с голям трансферен удар
Мъж от Лом остава в ареста по обвинение в блудство с малолетни
Киър Стармър е изправен пред нарастващ натиск след поредна оставка в екипа му
Viber Pay навлиза в България, става конкурент на Revolut
Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп
Ето кои са номинирани за наградите Икар 2026
Национални и местни институции и експерти се обединиха в Бургас за борба с детския кибертормоз
Дъжд, бури и сняг през седмицата, какво време ни очаква на 14 февруари
Възрастна жена падна и се заклещи в сандък, пожарникари я спасиха
С минимална заплата българинът купува повече отколкото в Чехия, Латвия и Естония
Осъдиха строителна фирма да плати 760 хил. лв. обезщетение за загинал на работник

Тогавашната съдихка Ченалова го пусна на свобода и му даде възможност да избяга.