В учебниците за 6 клас има нелепи неща, смята Янка Такева
Убедена съм, че трябва да се промени съдържанието на учебниците по история, литература, география, които формират българската идентичност, смята синдикалистът
Председателят на Синдиката на българските учители Янка Такева коментира пред NOVA NEWS дали трябва да има цялостна промяна в съдържанието на учебниците. По думите ѝ в учебния материал за 6 клас има нелепи неща, на които дори децата се смеят.
„Не очаквайте скоро да има промени, по няколко причини. Направиха работни групи, но това е един много труден процес и трябва внимателно да се работи в тази посока. Надявам се и следващият екип на МОН да продължи в тази посока. Убедена съм, че трябва да се промени съдържанието на учебниците по история, литература, география, които формират българската идентичност. Трудно е, защото има много политика. Всяко нещо се оспорва. Има и много силно влияние на академичната общност", поясни Такева.
Тя е провела среща със създателя на глобалното изследване PISA д-р Андреас Шлайхер, с когото са коментирали образователната система у нас. Според него образованието ни е на добро ниво, но децата трябва да се научат на повече креативност.
„В последното изследване на PISA пише, че 28% от децата у нас са тревожни заради семействата си. Те не са сигурни, защото живеят в непълни семейства", поясни председателят на Синдиката на българските учители.
Касата да плаща тест-лентите на всички с диабет, настоява АПАЗ
Касата да плаща тест-лентите на всички с диабет, настоява АПАЗ
28/07/2026, Вторник 22:00
0
Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни
Мария Игнатова: Ще сменя континента, ако издрънкам всичко за всички!
Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите
КТ Подкрепа поиска коледната ваканция да продължи до 8 януари
КНСБ: Пазаруваме по германски цени с български заплати
Калцит влиза в зеления водород: Две инсталации ще заменят част от природния газ
28/07/2026, Вторник 18:55
0
Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда
Плодовете и зеленчуците поевтиняват: Кайсии, праскови и череши са под миналогодишните цени
Галена избяга от България: Показа луксозната си семейна ваканция в Белек
Жегата се връща в сряда: Температурите тръгват към 37 градуса
Ужас пред децата: Мъж заля жена си със запалителна течност и я подпали

Cuгурен съм , че ще направим крачка напред когато с образованието се заемат млади и модерни хора!