Огънят е опожарил шест стаи на 9-ия етаж на Психото, пациентите са евакуирани
42-ма са общо обитателите на сградата, един е откран в УМБАЛ-Бургас
В 19:07 е избухнал пожарът на 9-ия етаж на Психодиспансера в Бургас. Шест стаи са опожарени. Щетите са само материални, предава репортер на Флагман.бг от сградата, намираща се в Морската градина на Бургас.
Един от пациентите на лечебното заведение е откаран с линейка към УМБАЛ-Бургас за преглед. Пострадалият е обгазен, с леки изгаряния, но общото му състояние е стабилно.
Не е ясно каква е причината за пожара, но версията за късо съединение не е възможна, посочиха от ръководството на Психото.
На място пристигнаха кметът на Бургас Димитър Николов, директорът на Регионална дирекция пожарна безопасност и защита на населението комисар Николай Николаев и управителят на Психодиспансера "Проф. д-р Иван Темков" д-р Надя Желязкова.
103-ма са общо обитателите на сградата. 42-ма пациенти ще бъдат разместени по етажите, тъй като в момента 9-и етаж е изолиран.
"Крайно време е община Бургас да си поиска собствеността върху тази сграда, за да можем да участваме по-активно в проекти и да се грижим за нея", каза кметът на Бургас Димитър Николов.
В южното крило на 9-ия етаж е имало мека мебел, не е изключено пожарът да е лумнал оттам. Другият вариант е незагасен фас.
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията

Любимото ми.
Много спомени,много поздрави на колегите от Психото.
Скоро ще идвам на гости.
Поздравявам всички лекуващи лекари със Свети Валентин.
Поздравявам охраната на входа.
Искаше си от мене ,ама нямаше пари
Иначе арената я построихме, че даже почваме и да я ремонтираме.
А вие си спорете още чия е.
Преди време Психото беше във сегашната Втора поликлиника - срещу Транспортна болница.
После го преместиха в партийната школа, сегашната сграда. Там е поне 30 години.
12.02.2024 20:24:01
Болницата е общинска, но сградата е държавна - толкова ли е трудно за разбиране?!