Огънят е опожарил шест стаи на 9-ия етаж на Психото, пациентите са евакуирани
42-ма са общо обитателите на сградата, един е откран в УМБАЛ-Бургас
В 19:07 е избухнал пожарът на 9-ия етаж на Психодиспансера в Бургас. Шест стаи са опожарени. Щетите са само материални, предава репортер на Флагман.бг от сградата, намираща се в Морската градина на Бургас.
Един от пациентите на лечебното заведение е откаран с линейка към УМБАЛ-Бургас за преглед. Пострадалият е обгазен, с леки изгаряния, но общото му състояние е стабилно.
Не е ясно каква е причината за пожара, но версията за късо съединение не е възможна, посочиха от ръководството на Психото.
На място пристигнаха кметът на Бургас Димитър Николов, директорът на Регионална дирекция пожарна безопасност и защита на населението комисар Николай Николаев и управителят на Психодиспансера "Проф. д-р Иван Темков" д-р Надя Желязкова.
103-ма са общо обитателите на сградата. 42-ма пациенти ще бъдат разместени по етажите, тъй като в момента 9-и етаж е изолиран.
"Крайно време е община Бургас да си поиска собствеността върху тази сграда, за да можем да участваме по-активно в проекти и да се грижим за нея", каза кметът на Бургас Димитър Николов.
В южното крило на 9-ия етаж е имало мека мебел, не е изключено пожарът да е лумнал оттам. Другият вариант е незагасен фас.
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ

Любимото ми.
Много спомени,много поздрави на колегите от Психото.
Скоро ще идвам на гости.
Поздравявам всички лекуващи лекари със Свети Валентин.
Поздравявам охраната на входа.
Искаше си от мене ,ама нямаше пари
Иначе арената я построихме, че даже почваме и да я ремонтираме.
А вие си спорете още чия е.
Преди време Психото беше във сегашната Втора поликлиника - срещу Транспортна болница.
После го преместиха в партийната школа, сегашната сграда. Там е поне 30 години.
12.02.2024 20:24:01
Болницата е общинска, но сградата е държавна - толкова ли е трудно за разбиране?!