Огънят е опожарил шест стаи на 9-ия етаж на Психото, пациентите са евакуирани
42-ма са общо обитателите на сградата, един е откран в УМБАЛ-Бургас
В 19:07 е избухнал пожарът на 9-ия етаж на Психодиспансера в Бургас. Шест стаи са опожарени. Щетите са само материални, предава репортер на Флагман.бг от сградата, намираща се в Морската градина на Бургас.
Един от пациентите на лечебното заведение е откаран с линейка към УМБАЛ-Бургас за преглед. Пострадалият е обгазен, с леки изгаряния, но общото му състояние е стабилно.
Не е ясно каква е причината за пожара, но версията за късо съединение не е възможна, посочиха от ръководството на Психото.
На място пристигнаха кметът на Бургас Димитър Николов, директорът на Регионална дирекция пожарна безопасност и защита на населението комисар Николай Николаев и управителят на Психодиспансера "Проф. д-р Иван Темков" д-р Надя Желязкова.
103-ма са общо обитателите на сградата. 42-ма пациенти ще бъдат разместени по етажите, тъй като в момента 9-и етаж е изолиран.
"Крайно време е община Бургас да си поиска собствеността върху тази сграда, за да можем да участваме по-активно в проекти и да се грижим за нея", каза кметът на Бургас Димитър Николов.
В южното крило на 9-ия етаж е имало мека мебел, не е изключено пожарът да е лумнал оттам. Другият вариант е незагасен фас.
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците
Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Жегата в Европа взе жертви, температурите минават 40 градуса
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия

Любимото ми.
Много спомени,много поздрави на колегите от Психото.
Скоро ще идвам на гости.
Поздравявам всички лекуващи лекари със Свети Валентин.
Поздравявам охраната на входа.
Искаше си от мене ,ама нямаше пари
Иначе арената я построихме, че даже почваме и да я ремонтираме.
А вие си спорете още чия е.
Преди време Психото беше във сегашната Втора поликлиника - срещу Транспортна болница.
После го преместиха в партийната школа, сегашната сграда. Там е поне 30 години.
12.02.2024 20:24:01
Болницата е общинска, но сградата е държавна - толкова ли е трудно за разбиране?!