Огънят е опожарил шест стаи на 9-ия етаж на Психото, пациентите са евакуирани
42-ма са общо обитателите на сградата, един е откран в УМБАЛ-Бургас
В 19:07 е избухнал пожарът на 9-ия етаж на Психодиспансера в Бургас. Шест стаи са опожарени. Щетите са само материални, предава репортер на Флагман.бг от сградата, намираща се в Морската градина на Бургас.
Един от пациентите на лечебното заведение е откаран с линейка към УМБАЛ-Бургас за преглед. Пострадалият е обгазен, с леки изгаряния, но общото му състояние е стабилно.
Не е ясно каква е причината за пожара, но версията за късо съединение не е възможна, посочиха от ръководството на Психото.
На място пристигнаха кметът на Бургас Димитър Николов, директорът на Регионална дирекция пожарна безопасност и защита на населението комисар Николай Николаев и управителят на Психодиспансера "Проф. д-р Иван Темков" д-р Надя Желязкова.
103-ма са общо обитателите на сградата. 42-ма пациенти ще бъдат разместени по етажите, тъй като в момента 9-и етаж е изолиран.
"Крайно време е община Бургас да си поиска собствеността върху тази сграда, за да можем да участваме по-активно в проекти и да се грижим за нея", каза кметът на Бургас Димитър Николов.
В южното крило на 9-ия етаж е имало мека мебел, не е изключено пожарът да е лумнал оттам. Другият вариант е незагасен фас.
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята
Остров Света Анастасия се превръща в театрална сцена – смехът е гарантиран
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден
Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама
Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система
NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi
Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас

Любимото ми.
Много спомени,много поздрави на колегите от Психото.
Скоро ще идвам на гости.
Поздравявам всички лекуващи лекари със Свети Валентин.
Поздравявам охраната на входа.
Искаше си от мене ,ама нямаше пари
Иначе арената я построихме, че даже почваме и да я ремонтираме.
А вие си спорете още чия е.
Преди време Психото беше във сегашната Втора поликлиника - срещу Транспортна болница.
После го преместиха в партийната школа, сегашната сграда. Там е поне 30 години.
12.02.2024 20:24:01
Болницата е общинска, но сградата е държавна - толкова ли е трудно за разбиране?!