Осакатиха "Бягащото дърво" на АМ "Тракия"
Огромният дъб, който имитира бягащ човек, се намира на 233-ия километър на магистралата, преди Стара Загора в посока Бургас
Една от забележителностите в Югоизточна България - т.нар. "Бягащо дърво" на АМ "Тракия" е осакатено, съобщиха читатели на Флагман.бг, които направиха снимка. От кадъра се вижда, че "кракът" е отрязан. Не е изключено и да е изсъхнал, но редовно пътуващи по аутобана са категорични, че само допреди няколко седмици дървото си било наред, макар и да било твърде рехаво заради зимния сезон.
Огромният дъб, който имитира бягащ човек, се намира на 233-ия километър на магистралата, преди Стара Загора в посока Бургас.
От години той е сензация в социалните мрежи. Мнозина го оприличаваха на фантастичните герои-дървета на Джон Роналд Руел Толкин. Други пък го сравняват с Трансформърс. Така или иначе провокира любопитството и фантазията на пътуващите, както и уменията на фотографите.
Дървото просто се превърна в звезда, която посреща и изпраща шофьорите на автомагистрала „Тракия”. Твърди се, че дъбът е ударен от мълния не един, а два пъти и буквално е разсечен на две, но точно заради тази мълния дървото изглеждало по този начин.
Смята се, че е над 100 години, а за него през последните години се грижиха земеделците, които имат ниви в района.
Коя е Нобеловата лауреатка за мир и защо Тръмп не е доволен
Окръжен съд - Бургас дари учебници по право за нуждите на СУ „Йордан Йовков“
Коледни любовни чудеса за Дева и Козирог и още един зодиакален знак през декември
19-годишна Криси, загинала в бруталното меле край Бобов дол, била светлината, която докосвала всички около себе си
Пътна обстановка в Бургаска област - актуални ремонти, ограничения и обходни маршрути (2025–2026)
Какво е шопахолизмът по Коледа и защо тази психична зависимост може да се превърне в опасен празничен капан
Салах и Ливърпул на ръба на раздяла – Арне Слот го замрази, а клубът посочи наследник
Петкова към ПП-ДБ: Вие провалихте ПВУ, ние поправихме всичко за 11 месеца!
Студенти по медицина към БДУ се включиха в семинара на Националния алианс на хора с редки болести
Малък самолет падна върху кола на натоварена магистрала във Флорида
Парламентът решава съдбата на кабинета „Желязков“ утре - дебатите приключиха

Просто няма листа.
Това в новината на ФлЕгман не е същото дърво!!!
От общината ли не ви дават?
Дървото беше страхотна атракция по този доста еднообразен път