Гърците не искат еднополовите бракове, излизат на протест заради легализирането им
Много отнедоволните скандираха „Долу ръцете от нашите деца"
Повече от 1500 протестиращи се събраха в центъра на Атина в неделя, за да се противопоставят на законодателството, което ще легализира еднополовите бракове в Гърция. Законопроектът трябва да бъде гласуван в парламента на 15 февруари.
Консервативното правителство на Гърция е вносител на законопроекта, но ще са необходими гласове от центристките и левите опозиционни партии, за да бъде одобрен. Организаторите на протеста в неделя бяха религиозни групи и описаха законопроекта като заплаха за традиционното семейство. Много от протестиращите скандираха „Долу ръцете от нашите деца".
Този дневен ред достигна и Гърция и включва браковете между хомосексуални, каза пред Асошиейтед прес Димитрис Нациос, лидер на крайнодясната и силно религиозна партия НИКИ.
„Гърция е християнска православна страна и нашата традиция не позволява това. Ние познаваме и уважаваме един вид брак: православната християнска сватба. Нашата конституция също не предвижда това, така че този законопроект е противоконституционен и противоречи на нашата вяра в Христос“, посочи Нациос. Партията НИКИ, основана през 2019 г., влезе в парламента през 2023 г., припомня АП.
На последните избори през юни тя се класира на шесто място с 3,7 процента от гласовете и избра 10 депутати в 300-членния парламент. Много еднополови двойки в Гърция, които искат да създадат семейство, в момента се женят в страни, където еднополовите бракове са законни.
Гърция легализира „договорите за съжителство“ за еднополови двойки през декември 2015 г. Тя също така разреши промяна на половата идентичност през октомври 2017 г. чрез обикновена декларация, без да се изисква психиатрична оценка и операция за смяна на пола.
Днес ще се състои второто четене на законопроекта за легализиране на еднополовите бракове в ресорните комисии в парламента. Очаква се окончателното гласуване да бъде на 15 февруари. Ако законопроектът бъде одобрен, Гърция ще стане първата православна страна, която легализира еднополовите бракове.
Проф. Рачев: От неделя започва разхлаждането, очакват се валежи и по-свеж въздух
Над 400 души ще пресъздадат боевете на Шипка за 149-ата годишнина от епопеята
Близо 7000 зрелостници на поправка по БЕЛ днес
Осуетиха атентат в САЩ: Жена планирала да взриви Капитолия на щата Ню Йорк
Жълт код за жега в почти цяла България: До 39 градуса днес, край морето остава по-прохладно
Тежък удар за ЦСКА в Крит: ОФИ разгроми червените с 3:0 преди реванша в София
Дневен хороскоп за 21 август: Слънцето преминава в Дева, Луната и Юпитер носят късмет на две зодии
Жегата удря 41 градуса в петък, по морето ще е до 30
Сложете 3 зърна черен пипер в портфейла: Какво гласи странното поверие за парите
Борисов: Австрийските служби са предупредили България за Безмер, Йотова да свика КСНС
Андрей Гюров влиза в президентската битка във вторник, сам ще търси път и към ГЕРБ
Заведенията с 2 до 5 звезди са длъжни да имат ПОС терминал

Да пратят Сармат за всеки случай!
А римляните добавили, че те са приобщили жените в него.
Сетили се гърците кога да протестират, след като цяла Европа се напълни с обратни !
И се управлява от такива!