×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Важна новина за украинските бежанци в България


Важна новина за украинските бежанци в България
Министерският съвет удължи срока на действие на временната закрила с една година
12 Февруари 2024, Понеделник, 11:45 ч.
Автор: Флагман.БГ, Снимка: Архив

Трябва да подновят регистрационните си карти до 31 март т.г.

Министерският съвет удължи срока на действие на временната закрила на бежанци в България с 1 година, но досега не бе ясно какво всъщност трябва да направят те, за да се възползват от тази услуга. Промените касаят основно украинците, избягали от войната преди близо 2 години, а сега от МВР дават реална информация за това какво предстои, за да бъдат продължени документите.

Всички издадени регистрационни карти на чужденци с предоставена временна закрила към настоящия момент са със срок на валидност до 04.03.2024 г. Същите следва да бъдат продължени или подновени след заявено желание от разселеното лице с предоставена временна закрила, което е нейн титуляр.

Срокът на регистрационните карти, валидни до 04.03.2024 г., може да бъде продължен както след, така и преди тази дата, по искане на разселеното лице.

Пререгистрацията на лицата, които притежават регистрационни карти за временна закрила се осъществява до 31.03.2024 г. в пунктовете на МВР и в центровете на Държавна агенция за бежанците (ДАБ) в страната.
В случай, че чужденецът заяви желанието си да продължи регистрационната си карта след 31.03.2024 г., той може да подаде заявление само в някое от териториалните поделения на ДАБ.

Поради това на територията на ОДМВР-Бургас украинските граждани, притежаващи регистрационни карти за временна закрила, валидни до 04.03.2024 г., могат да поискат удължаване на срока им до 31.03.2024 г. в следните пунктове на територията на Бургаска област : Първо Районно управление – Бургас и Районни управления Несебър, Созопол, Поморие и Царево.

Лицата следва да представят валиден паспорт и валидна регистрационна карта, в която ще бъде отразено удължаването на срока до 04.03.2025 г. Датата ще бъде дописана ръчно от служителя на МВР след отразяване на промените в специализираната информационна система.

В случай, че регистрационната карта е била ламинирана от притежателя й, на лицето ще бъде издадена нова, която не се ламинира.

От особенна важност е факта, че за пререгистрацията има достатъчно време, предвидено така че притежателите на регистрационни карти да не се струпват и образуват опашки пред полицейските пунктове.    

 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
37
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Клуб от Сериа А дава 5 млн. евро за българин Клуб от Сериа А дава 5 млн. евро за българин 10/01/2026, Събота 16:41 0
Флагман.БГ Как храната влияе на тестостерона Как храната влияе на тестостерона 10/01/2026, Събота 15:20 0
37
Коментара по темата
37.
Мисирски
14.02.2024 09:16:09
0
2
Айде на фронта, ухилянти!
36.
До БурГъз
12.02.2024 17:39:04
1
5
Кръговрата на живота. Не само хохлите обичат сланина... сланината също обича хохли! Не го ли знаеше?

https://bestgore.fun/w/o7gEW9eSjwd6m79LrRA3Ti

https://bestgore.fun/w/kQVQ6kmkLCFuiRQ6BpsiX5

https://bestgore.fun/w/o6nAy8GcxpvhqHxgyCkGLt

Кадрите не лъжат!
35.
До 33
12.02.2024 17:32:41
2
4
Те не че не са ни приемали, даже много българи лентяйстваха дълги години там, но нищо не направиха когато фашагите ни казваха "чемодан, вокзал, София"... не знам руски много добре, но имаше една приказка "опитай да вземеш сланината от хохола и той ще ти изяде ръката вместо това".
В момента Украйна претърпява отдавна отлагана (не е от 2014, поне от 30+ години) широкоспектърна химиотерапия и каквата част от страната оцелее- ще е много по-добре, отколкото преди началото!
Z
34.
До 31 и 32
12.02.2024 17:19:16
6
2
Бай Димо. Жена и работа и остави възсрастната си майка на мира,малоумен извратеняк русофилистичен. Едно време какъв надарен приятел си имал си е за едно време. Сега си намери някоя дърта мома русофилистичка кат тебе да си почине майка ти.
33.
БурГъз
12.02.2024 17:18:51
3
14
Интересно, ако бе станало същото в България с Турция, дали укропите щяха да ни приемат така радушно в Киев и Одеса?
32.
Еййй мишкиии
12.02.2024 16:51:35
7
6
Кога ще станете българи бееее? Осрали собствената си държава - България, и тръгнали да ми оправят Русия и Украйна!
Хакам ви го в носА и като засъхне да не можете да дишате през него.
Само дано България не я сполети същата съдба като Усрайна… Макар, че си заслужаваме да изчезнем като етнос и територия. Но само времето ще покаже това кога ще се случи.
Айй яжте си кремчетата и лягайте са спите.
31.
26ти, ей смешник
12.02.2024 16:50:13
4
5
Ще видим кой е роб като ти напълнят панелката с амуджи и тарамбуки. Ще има пак "ее това е съветската кочина, настроиха ни блокове, армия ни направиха, ама не ни пазят, нали? дейба комунделите мръсни" или някоя подобна простотия, защото си насран заплаткаджия, пазазитиращ гъз, сгушен на някоя службица... не изключвам и да си някое 17 годишно лайненце. Арменците са същите тъпи педали- направиха цветна мини-революция, обърнаха гръб на Русия и азерите като им взеха Нагорно пропискаха "виновни са БИВШИТЕ ни съюзници, за това че НАСТОЯЩИТЕ не ни защитават". Харесва ми, че има малоумници като теб, защото завтърждава тезата ми, че трябва да се затрием и покрай сухото, гори и мокрото, но си дразнещ като хлебарка независимо от това. Напълни си къщата с украински бацили, да ти е мирна главата, предател смрадлив
30.
До 22
12.02.2024 16:43:23
3
7
Така като гледам май и ти не си на ясно с българския език. Не крещи с големите букви и дългите изречения, моля!!!! Руски си знай и си говори с тъпите украинци, защото да те не говорят и родния си език. И последно да на наш гръб са, защото не внасят 1 стотинка в бюджета, не ми говори за ток и вода. Да не говорим мъжете, които трябва да са на фронта, а не избягали палячовци
29.
29
12.02.2024 15:45:34
11
2
24 26 ей тва е типичния русофили Пригожин Вагнер видео каза руснаците нарочно бомбили Донецк да настроят население против Украйна власт и гиркин стрелков министър Днр потвърди ама продължава кремълските пропагандисти опорки
28.
27
12.02.2024 15:42:05
1
4
18 23 и 26 хахаа брат оправихте ми настроението за цял ден браво
27.
25
12.02.2024 15:39:37
7
6
24 типичния ганьо прост завистлив невеж неграмотен сляпо следва путлер пропаганда опорки и се къпе веднъж в месяц хахаа
26.
До 24
12.02.2024 15:38:21
8
5
Бай Димо, спирай ракията и си намери жена и работа, малоумен шикиджия.
И спирай да гледаш през ключалката като се къпе майка ти. Тъпир. Много ти разбира празната пропаднала манерка от източни провинции в Украйна.
Цъфнал и вързал малоумника, майка му го храни, та тръгнал да оправя Украйна. Такива утрепки русофилистични дет жена не сте виждали, не украинка, ами овца от Украйна ще вземеш, да я опъваш, да спиш с нея и мляко да ти дава.
Хранил бежанци тъпанара. Него си не може да храни, бежанци хранил, малоумния шикиджия.
25.
Народът на Бг.
12.02.2024 15:34:23
5
12
Тия УСраинци живеещи на наш гръб Не желая да ги коментирам!
24.
До 22ри
12.02.2024 14:51:32
7
17
Тези кучета никой не ги а канил тук. Мълчаха си, докато гори гражданска война в източните провинции на украйна и накрая взеха, че се наиграха, като от тяхно име насочиха оръжие против Русия, господата управляващи. Ти щом мислиш, че това ни обединява, бидейки същите пасивни, страхливи, но злобни говеда, може и да си прав, но не означава да си напълним държавата с боклуци от друга провалена държава. Украинците не са за завиждане, но всичко лошо, което получават са си го заслужили, ДАЖЕ ИМ Е МАЛКО! А заради такива "ерудити" като теб, България също може да си извоюва подобна ситуация. Успех!
23.
ПростакРусороб:
12.02.2024 14:41:24
8
10
Искати да кажити, че приемаме народ, който убива нащи братушки-кадировцити и бурятити ли ве?
Господ ши въ накажи! Анатемъ.
Кой ши мъ опъва ако не кадировцити.
Омръзна ми да ме хакат манговци представящи се за кадировци.
22.
Хм!
12.02.2024 14:36:35
11
13
УНИКАЛЕН ЕКЗЕМПЛЯР Е БЪЛГАРИНА! ЗА СВОЯТА НИЩЕТА И БЕЗРАДОСТНО ЖИВУРКАНЕ Е СКЛОНЕН ДА ОБВИНИ ДОРИ И ИЗВЪНЗЕМНИТЕ, НИ НИКОГА СЕБЕ СИ! ТА ПО ОТНОШЕНИЕ НА УКРАИНСКИТЕ БЕЖАНЦИ /НАБИЙТЕ СИ ГО В ГОРНИТЕ ЕТАЖИ- БЕЖАНЦИ!!!/: ТЕЗИ КОИТО ИМАТ ЛУКСОЗНИ АВТОМОБИЛИ, НИТО ЖИВЕЯТ НА ГЪРБА ВИ, НИТО ДЪРЖАВАТА ИМ ПЛАЩА ОТ ВАШИТЕ ДАНЪЦИ! ПОСОЧЕТЕ МИ НЕЩО, ЗА КОЕТО ИМ ПЛАЩА: КВАРТИРИ, ЕЛ ЕНЕРГИЯ, ВОДА, ВИНЕТКИ, ЗАСТРАХОВКИ??! ЕДИНСТВЕНО ИМ ПРЕДОСТАВЯ МЕДИЦИНСКО ОБСЛУЖВАНЕ В ДЪРЖАВНИТЕ БОЛНИЦИ, КАКВОТО ВИ СЕ ДАВА И НА ВАС! ТЕЗИ, КОИТО РАБОТЯТ РАЗБИРА СЕ И СИ ПЛАЩАТ ОСИГУРОВКИТЕ! А ВИЕ КАКВИ КОЛИ КАРАТЕ??? ПРЕМИУМ МАРКИ ОТ ГЕРМАНИЯ- БМВ ТА И АУДИТА! ИЛИ ОЧАКВАТЕ ДЪРЖАВАТА ДА ВИ ГИ КУПИ??? ЗА ТОВА ЧЕ НЕ ГОВОРЯТ БЪЛГАРСКИ: А ВИЕ ЗНАЕТЕ ЛИ БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК? ГРАМАТИЧНО И ПРАВИЛНО? СЪМНЯВАМ СЕ, КАТО ВИ ЧЕТА КАРУЦАРСКИЯ ЕЗИК! НО ПЪК ЗНАЕТЕ АНГЛИЙСКИ! МЕЖДУ ДРУГОТО: ХОРАТА, УЧИЛИ ПРЕДИ 89А ЗНАЯТ РУСКИ ЕЗИК! АЗ СИ ГО УПОТРЕБЯВАМ СВОБОДНО! ЗНАМ И НЕМСКИ И АНГЛИЙСКИ! ВИЕ КАТО НЕ ГОВОРИТЕ РУСКИ- ИЗБОРЪТ СИ Е ВАШ! НО ТЪЙ КАТО СМЕ ТУРИСТИЧЕСКИ РЕГИОН, ДОБРЕ Е ДА ГО НАУЧИТЕ! РАЗШИРЯВА КУЛТУРАТА! КОГАТО ЦЪКАТЕ СНИМКИ В МРЕЖАТА ОТ ЕКСКУРЗИИТЕ В АРАБСКИТЕ РЕПУБЛИКИ- ГОВОРИТЕ ЛИ МЕСТНИЯ ЕЗИК???? КОГАТО КАЗВАТЕ "А", СТИГНЕТЕ ПОНЕ ДО "Р"! НА МЕН ЛИЧНО УКРАИНЦИ И РУСНАЦИ НЕ МИ ПРЕЧАТ! ТОВА, КОЕТО ДЪРЖАВАТА ОТДЕЛЯ ЗА БЕЖАНЦИ, НЯМА ДА ГО ДАДЕ НА МЕН, ДОРИ И ДА НЯМА БЕЖАНЦИ!!!
21.
До 21
12.02.2024 14:28:50
0
18
И още 240 дебила хрантутят, както и секретарките, съветниците, шофьорите им и още хиляди чиновници по министерствата.
20.
Иван
12.02.2024 14:24:09
6
14
Защо рвете, че хрантутите 20-30 000 украинци от 2 години?
... само да напомня, от 35 години хрантутите 1 000 000 циганина.
19.
Пусть всегда будет Солнце
12.02.2024 14:08:18
7
21
Време е БГ държава да помогне на "бедните"украинци с SUV GMC,Lexus да ди сменят остарелите стари автомобили с нови Maserati,Porshe както дя обновят стярете си "оръхани" дрехи с нови колекции Gucci,EA-7,
18.
Бай Димо педермето
12.02.2024 14:02:33
5
20
Вън от България. Начи аз мога да живея с мама и да караме с пенсията и. На мен държавата нито работа нито образование нито пари в кеш ми даде,и после що съм бил алкаш и съм посягал на майка си. Ами ни съ издържа бе, напрежение, липса на перспектива, отчаяние и нерви, ко няма да посягам на майка си. И сега да храня и бежанци. Ай сиктир бе. Егати и държавата.
Чистокръвен русофил съм и комънъз и кво, да храня аз фашисти?
Как ще погледна в очите, портрета на Путин?
17.
17
12.02.2024 13:47:20
10
4
16 пелтечеш ти бе нещастник тъпа орка като те бухат козоеби вземай си метадона наркоман
16.
До 13
12.02.2024 13:25:49
5
7
Какво запелтечи нещо, я глътни едно екстази за да прочистиш мисълта си или каквото е останало от нея!
15.
До 14
12.02.2024 13:23:33
6
35
Познавам украинец, който от 12 години е в България и не може да каже "Добър ден" и "Благодаря" на български!
Вярно, той и украински не знае, та си пердаши само на руски , но все пак можеше да се постарае !
14.
Марк Твен
12.02.2024 13:15:50
9
51
Браво българи! Да нахраним украинските паразити. За 2 години хората аспирантура бутат, тези един език не можаха да научат. Наистина ни се надсмиват, за тях сме трета категория човеци.
13.
13
12.02.2024 13:07:19
25
8
12 педал е патриарх негодяев гундяев полковник кгб все пендели и володин шеф госдуРа проссия парламент
12.
Бай....до 11
12.02.2024 12:57:16
9
27
Педал си, нали ?!
11.
БРАВО БУДНИ БЪЛГАРИ
12.02.2024 12:51:37
61
11
БРАВО БЪЛГАРИЯ СЛАВА НА УКРАЙНА ХРАБРИЯ НАРОД ОПЪЛЧИЛ СЕ НА ТАЯ ЧУМА ОРКИ МРЪСНИ ИЗМЕТ КРАДЦИ ПЕРАЛНИ
10.
lili
12.02.2024 12:47:29
11
57
Вън мафиотите от Украйна от България! Отивайте при дедо Байдън и лелка ви Урасулка да ви поддържат най-високия стандарт на живот! Тук нашите хора умират от мизерия и болести.
9.
А няма ли
12.02.2024 12:46:52
5
52
да им се издадат и карти за предимство при опашките на касите на Лидл, Кауфланд , Метро и пр. ..?
Защото те там просто отиват и се нареждат отпред, защото били "мъй в такое полажение...", че нямат време да чакат!
8.
Педали
12.02.2024 12:36:06
7
37
не се наядохте
7.
Украинска ....
12.02.2024 12:32:47
9
69
Тези търтеи още колко ще ги хрантутим? За 2 години се правят, че български не разбират, айде обратно от където сте дошли в блатото.
6.
До 5
12.02.2024 12:25:06
15
15
Дебил
5.
Кураинец
12.02.2024 12:23:37
17
34
Бомбандират ни от Донбас до Виена, моля смилете се, защото ако насочите заредено оръжие към Русия вие ще сте следващите!
Не спирайте да ни плащате осигуровките, нощувките, храната, горивото, масрафа, защото всички трябва да потънат в същите лайна, както направихме ние, наследниците на Адам, Ева, Христос и Мойсей!
4.
6matarok
12.02.2024 12:23:13
6
44
v kiev si hodqt na rabota , v harkov si hodqt po ulicite i na rabota , navsqkude v ukraina jivota si te4e osven v donbas , ne vijdam za6to balgariq trqbva da dava zakrila, imat si pravitelstvo v ukraina , da se pribirat i tam da si gi gledat , tova ne sa bejanci a dezertiori i jeni koito sa me4tali da izbqgat v evrosauyza za da se omajat za nqkoi zapadnqk
3.
БРАВО!
12.02.2024 12:08:47
11
72
Още една година безплатно папане, СПА и спинкане!
2.
До 1
12.02.2024 12:02:07
13
33
То и повечето украинци,които дойдоха насам преди 2 години вече се поизнесоха в трети страни като бежанците от африка и близкия изток за спокойствие на българските патрЕоте.И на тях не им се живее в такова блато...
1.
Абе флегми
12.02.2024 11:54:01
16
44
Кой украинец ще чете сайта ви бе, луколйска медия
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Внимавайте с тези 5 храни и добавки, ако имате високо кръвно Внимавайте с тези 5 храни и добавки, ако имате високо кръвно Експертите предупреждават, че някои продукти могат да повишат кръвното и да намалят ефективността на лекарствата Как днес БСП потегли към небитието, изхвърляйки Зафиров от лидерския пост Как днес БСП потегли към небитието, изхвърляйки Зафиров от лидерския пост Ако Крум Зарков се появи в състава на формация, близка до президента, ще повлече със себе си голяма част от мислещите бесепари Банките напускат десетки градове – какво остава за хората там Банките напускат десетки градове – какво остава за хората там Жителите са принудени да изминат десетки километра, за да изтеглят пари в брой, да направят пълен превод или да извършат друга банкова операция НИМХ с предупреждение за неделя: Обстановката в България остава усложнена, снегът ще натрупа! НИМХ с предупреждение за неделя: Обстановката в България остава усложнена, снегът ще натрупа! Снеговалежите ще продължат, а в Северна България и планинските райони снежната покривка ще нараства Камелия проговори за голяма болка и загуба: Отвори се врата на Ада в мен и... Камелия проговори за голяма болка и загуба: Отвори се врата на Ада в мен и... Фолкдивата не изневери и този път на директния тон и разкри потресаващи факти за онова, което е преживяла Известни музиканти станаха посланици на каузата "Нов роял за талантите" на Бургас Известни музиканти станаха посланици на каузата "Нов роял за талантите" на Бургас Остават броени дни до големия благотворителен концерт, който е поредната инициатива посветена на каузата Печалната истина защо изчезнаха морските крави Печалната истина защо изчезнаха морските крави Последното наблюдение на тези животни е през 1768 година Как храната влияе на тестостерона Как храната влияе на тестостерона Учени от Копенхаген предупреждават, че честата консумация на ултрапреработени храни нарушава хормоналния баланс и влошава репродуктивните показатели при млади мъже Поморие още живее с кошмара от 8-и януари 1981-а! Поморие още живее с кошмара от 8-и януари 1981-а! Щетите на крайбрежния булевард са като след война Ивайло Мирчев: Връщаме веднага мандата на президента, но искаме на 100 % машинен вот Ивайло Мирчев: Връщаме веднага мандата на президента, но искаме на 100 % машинен вот 100 000 души бяха на площада, което означава, че обществената подкрепа за машинното гласуване е значителна. Това е най-важното, което трябва да се случи, подчерта Мирчев
Кървава нощ в Техеран: Над 200 убити при стрелба по протестиращи Кървава нощ в Техеран: Над 200 убити при стрелба по протестиращи Доналд Тръмп предупреди, че САЩ "ще ударят много силно", ако има жертви сред мирното население ОАЕ спряха финансирането за студенти във Великобритания заради риск от ислямистка радикализация ОАЕ спряха финансирането за студенти във Великобритания заради риск от ислямистка радикализация Абу Даби изключи британските университети от списъка с одобрени за държавни стипендии, позовавайки се на опасения, свързани с „Мюсюлмански братя“ и програмата Prevent Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Експерти: Медикаментите да се прилагат много внимателно Последният майстор на файтони си отиде на 95 г. Последният майстор на файтони си отиде на 95 г. Дядо Анко живееше във врачанското село Косталево и до края на дните си Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия Въпросът е кой трябва да го направи, добавя тя Лекар предупреждава: Мутантен грип може да се обърка с по-сериозно доказателство Лекар предупреждава: Мутантен грип може да се обърка с по-сериозно доказателство Вземете признаци като болка в гърдите и задух – можете да сигнализирате за пневмония или инфаркт Веселин Маринов: Работата ми е хоби, но семейството ми е най-голямото богатство Веселин Маринов: Работата ми е хоби, но семейството ми е най-голямото богатство Певецът говори за връзката си с дъщеря си и внуците, и за значението на близките в живота му Показаха наследника на Тато Показаха наследника на Тато Правнучето на Людмила Живкова и праправнуче на Тато направи дебюта си в обществото на мило семейно събиране навръх коледните празници Голямата изненада на Мари за Гала завърши с провал Голямата изненада на Мари за Гала завърши с провал Как дъщерята на Гала не успя да съобщи новината за второто дете по оригинален начин Джорджа Мелони: Време е ЕС да преговаря с Русия Джорджа Мелони: Време е ЕС да преговаря с Русия По отношение на ролята на Италия в Киев, линията остава твърда, няма да се изпращат войски
Мирослав Ненков, бивш министър на здравеопазването Мирослав Ненков, бивш министър на здравеопазването Корпулентни фигури дебнат от тъмното и управляват процесите Виц на деня Виц на деня - Ти си първата жена с която вечерям, откакто жена ми ме напусна.
- О, колко мило, кога се разделихте?
- Сутринта.
Виц на деня Виц на деня - Днешно време младите нямат никакъв морал. Прегръщат се, целуват се, разголват се - ужас!
- А ние навремето - срещнеш Пешо зад дувара, па го хванеш за дюкяна, па срам, срам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяка загорела манджа стои жена с телефон, а зад всяка загорела жена стои мъж с телефон.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори