Силен вятър и значителни валежи днес
Прогноза за времето - понеделник, 12 февруари 2024 г.
Днес ще се задържи предимно облачно. На много места в страната ще има валежи от дъжд, значителни главно в Рило-Родопската област. Вечерта валежите ще намаляват по обхват и интензивност.
В източната половина на страната ще духа силен, поривист южен вятър, в западната - слаб до умерен, след обяд ще отслабва. Температурите ще се понижават, но ще останат по-високи от обичайните за периода: минималните ще са между 5° и 10°, в Източна България - малко по-високи, в София - около 6°, преобладаващите максимални - между 12° и 17°, в София - около 12°.
По Черноморието ще бъде предимно облачно с валежи от дъжд. Ще духа силен, временно и бурен южен вятър. Максималните температури ще бъдат между 13° и 17°. Вълнението на морето ще е 3-4 бала, вечерта ще отслабва.

В планините ще е облачно с валежи от сняг, под около 1700 m - от сняг. Условия за значителни валежи има главно в Рило-Родопската област. Ще духа силен, преди обяд и бурен вятър от югозапад; след обяд ще се ориентира от северозапад и ще отслабва. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 6°, на 2000 метра - около 0°.
През следващите дни ще се задържи предимно облачно. Валежи ще има на по-малко места и ще са по-малко по количество. Ще са предимно от дъжд, в планините, а в четвъртък и на отделни места в Северна България - от сняг. Температурите ще се понижат още и ще се доближат до обичайните за средата на февруари.
Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща
AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал
Нефтохимик привлече офанзивен халф
Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година
Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута
Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат
Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия
Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса
Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък
Бизнес форум „Кошер“ 2026: Новият формат за практическо развитие, иновации и нетуъркинг
Важно за 15 август! Затварят Стария Несебър за автомобили
Слънчев бряг се пръска по шевовете: Хотелите са пълни на 100%
