×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • До 17 ч. днес движението при км 205 на АМ "Тракия" в посока София се осъществява в активната и аварийната лента
  • КНСБ призова депутатите да гласуват редовния бюджет
  • Токът за бизнеса поскъпва с 22% от утре
  • Близо четвърт от енергията, произведена в България през 2024 г. е от ВЕИ
  • Бивш пилот на NASCAR загина при катастрофа със самолет в Северна Каролина
  • Тръмп спира лотарията за зелени карти в САЩ
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ад в Рафах, 77 убити при израелски удари


Ад в Рафах, 77 убити при израелски удари
Сред ранените в Рафах има много деца. Очаква се борят на жертвите да се увеличи
12 Февруари 2024, Понеделник, 07:21 ч.
Автор: Флагман.БГ

Франция поднови призивите си за "спиране на боевете" в Газа, за да бъде избегната "катастрофа"

Най-малко 37 палестинци са били убити при израелски удари по град Рафах в Газа, казаха здравни служители в анклава, цитирани от Ройтерс и БТА. Междувременно обаче телевизионният канал Al Mayadeen, излъчващ от Бейрут, цитиран от ТАСС, съобщи, че броят на жертвите е достигнал 77 души, а ранените са 230.

Телата на двадесет палестинци са били приети в кувейтската болница, а 12 други са били приети в европейската болница и пет - в болницата "Абу Юсеф ан Наджар", добавиха служителите, цитирани от БТА.

Израелските въоръжени сили заявиха, че днес са нанесли "поредица от удари" по южната част на Газа, които вече "са приключили", без да предоставят повече подробности.

Хуманитарните агенции, твърдят че атака в град Рафах в южната част на Газа би била катастрофална, посочва Ройтерс. Това е последното сравнително безопасно място в анклава, опустошен от офанзивата на Израел.

Според катарския телевизионен канал "Ал Джазира" след израелските бомбардировки на домове и джамии в Рафах са били открити телата на най-малко 52 души. Съобщава се и за десетки ранени, много от които деца, както и че се очаква, че борят на жертвите ще се увеличи.

Израелските военни също така заявиха, че рано тази сутрин са спасили двама заложници от плен в ивицата Газа, предаде Асошиейтед прес.

Те казаха, че двамата мъже са били отвлечени от бойци на "Хамас" от кибуца Нир Ижак по време на атаката на 7 октомври, с която започна 4-месечната война между Израел и "Хамас". Заложниците са били освободени от израелски специални сили по време на операция в Рафах.

Армията заяви, че двамата мъже са в добро здравословно състояние.

Междувременно Франс прес, цитирана от БТА, съобщи, че Франция, която изразява дълбоко безпокойство от израелските удари в Рафах, снощи призова Израел да прекрати боевете, за да избегне "катастрофа".

"Една голяма израелска офанзива в Рафах би създала катастрофална хуманитарна ситуация от нов и неоправдан мащаб", заяви Кристоф Льомоан, заместник-говорител на френското външно министерство. "За да избегнем катастрофа, ние отново призоваваме за прекратяване на боевете", добави той в писмено изявление.

Париж отбеляза, че "днес Рафах е място, където намират убежище повече от 1,3 милиона души". "Градът е и жизненоважен пропускателен пункт за доставки на хуманитарна помощ за населението на Газа", подчерта говорителят.

Израелският министър-председател Бенямин Нетаняху снощи отново прояви неотстъпчивост в стремежа си да започне офанзива срещу града. Той увери, че за населението ще бъдат създадени хуманитарни коридори за сигурност.

"В Газа, както и навсякъде другаде, Франция се противопоставя на всяко принудително разселване на население, което е забранено от международното хуманитарно право", коментира Кристоф Льомоан. "Бъдещето на ивицата Газа и нейните жители може да бъде само в една палестинска държава, която да живее в мир и сигурност редом до Израел", добави говорителят.

Войната в Газа започна на 7 октомври, когато бойци на "Хамас" проникнаха от ивицата Газа и извършиха нападение в южната част на Израел, в резултат на което загинаха над 1160 души, повечето от които цивилни, според официални израелски данни.

Около 250 души бяха отвлечени в този ден и насилствено отведени в Газа. По данни на Израел там все още са държани 132 заложници, за 29 от които се смята, че са мъртви.

В отговор Израел започна офанзива, в резултат на която в палестинския анклав бяха убити над 28 064 души, по-голямата част от които жени, деца и юноши, според последните данни на министерството на здравеопазването на "Хамас".

Една офанзива срещу Рафах ще застраши преговорите за освобождаване на заложниците, държани в Газа, предупреди групировката "Хамас", която контролира ивицата Газа, посочва АФП.
 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
16
Коментара
Мария АРНАУДОВА Скритите капани на „безплатната“ доставка Скритите капани на „безплатната“ доставка 19/12/2025, Петък 14:00 0
Тервел ИЛИЕВ Ритуали за зимното слънцестоене Ритуали за зимното слънцестоене 19/12/2025, Петък 13:40 0
16
Коментара по темата
16.
Убити 77 ,
12.02.2024 16:03:04
0
1
според терористите .
Реалните цифри за в хиляди по-малко!
15.
1
12.02.2024 12:57:02
0
2
Тунел на Хамас беше открит под централата на агенцията на ООН UNRWA (БОПОР, основен източник за финансиране на ХАМАС, 1.67 млрд. Долара бюджет) в град Газа, свързан към захранването на същата тази агенция на ООН. Чухте правилно: служители и съоръжения на ООН директно снабдявар този терористичен бункер с електричество. Но може би това е просто още една яма за някои бойци? Не, в този тунел са намерени голямо количество документи, компютри и военно оборудване. Това е бил важен команден център за разузнавателната служба на Хамас, под закрилата и енергийната подкрепа на агенцията на ООН
@yigal_levin
14.
Зачуден
12.02.2024 10:21:47
2
1
Чудих се кога пак ще кажете нещо за новата война в близкия изток- тази в Палестина, а вие сте чакали подобен случай. Чакали. хаха... чакали.. Камбоджи, авганци, всякаква наркоманска терористична сган, която се води "бойците на България" едва ли биха разбрали ислямския свят и жертвоготовността на тези хора. Лъскайте бастуните, като не на гей порно, то на жертвите на израелския геноцид. Ще дойде време и тази територия да се изчиства, а съществуването на израел е въпрос на случайност, както и нашето. Това да убиваш хора не е равносилно на това да печелиш война. Ще го разберете, когато свако и николай и комшията ги върнат в сандърци с отрязани глави, задето си мислят че това, което се случва в Червено море е някаква шега или хулиганство.
Ислямът ще победи!
13.
14
12.02.2024 09:44:51
3
4
хлебарки се пръскат с райд
12.
13
12.02.2024 09:42:59
4
4
къв ад бе..бой по хлебарките докато измрат
11.
Владимир Методиев Ердоган
12.02.2024 08:54:06
10
10
Копейките квичат от мъка за приятелите си мангали, но бързо забравиха, че точно Москва и Техеран въоръжиха тези малоумници и ги накараха да си повярват, че са невероятни терористи и детски касапи. Сега трябва яко да им нашокат канчетата израелците, че да им държи по-дълго време.
10.
Владимир Владимирович
12.02.2024 08:36:31
7
16
Не ме е жал ни за евреи, ни за араби. Нека още по ясно се види лицемерието на така наречения "запад"
9.
гражданин.,..,.,.
12.02.2024 08:34:27
6
12
Това, която и друга страна да го беше направила досега да й бяха донесли "демокрация"!
8.
До 6
12.02.2024 08:32:05
2
14
ТИ ВЕРНО ИМАШ ЛАЙНА,ВМЕСТО МОЗЪК
ТЪПАНАР ПРАЗНОГЛАВ,ТЪП,ПРОСТ И
УМСТВЕНО ОГРАНИЧЕН...
7.
Зеленски
12.02.2024 08:28:49
2
15
Путин е виновен!
6.
Македонеца
12.02.2024 08:23:32
6
7
Ердоган ефенди защо не помага ? Нали турция е много силна?
5.
haha
12.02.2024 08:14:06
12
13
Каквото повикало, такова се обадило
4.
4p
12.02.2024 08:12:01
12
27
Като убиват евреи е геноцид, а тяхното какво е?
3.
?
12.02.2024 08:06:14
12
27
Къде е ЕС, ООН ???
2.
Сь
12.02.2024 08:02:32
15
30
ГНУСНИ ЕВРЕЙСКИ ТЕРОРИСТИ
МРЪСНИ ЧИФУТИ
ИЗЧАДИЯ НА АДА
1.
Буча
12.02.2024 07:46:19
14
35
Какъв, демократичен вой щеше да има, ако жертвите бяха избити от руснаците.
Хага, ООН и Брюксел сега просто ще измърморят под мустак.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Скритите капани на „безплатната“ доставка Скритите капани на „безплатната“ доставка Експертът Габриела Руменова предупреждава за скрити такси, забавяния и рискове при онлайн поръчки Червено и черно кадифе посрещат държавници и дипломати в резиденция "Диневи" Червено и черно кадифе посрещат държавници и дипломати в резиденция "Диневи" Двамата президенти, вицепрезидент и престолонаследник уважиха светското парти на строителните предприемачи от Свети Влас Как формата и размерът на килима влияят на интериора? Как формата и размерът на килима влияят на интериора? Правилните пропорции и линии превръщат килима в ключов инструмент за баланс, зониране и уют в дома 17-годишен открадна Мерцедес от паркинг, оставили го с ключ в контакта 17-годишен открадна Мерцедес от паркинг, оставили го с ключ в контакта Колата е на 41-годишна жена Защо изборът на часовник или бижу трябва да е съобразен със стила и визията ни? Защо изборът на часовник или бижу трябва да е съобразен със стила и визията ни? Аксесоарите като визуален подпис: как часовниците и бижутата изграждат стил, увереност и първо впечатление бТВ сваля от ефир Мария Цънцарова бТВ сваля от ефир Мария Цънцарова Нисък рейтинг и проблемно поведение в ефир са причината за рокадата  Родата на цар Киро изкупи масите от 10 000 за концерта на Тони Стораро Родата на цар Киро изкупи масите от 10 000 за концерта на Тони Стораро Две VIP маси на първия ред са платени наведнъж, а луксозните места за юбилейния концерт на Тони Стораро в „Арена 8888 София“ се топят светкавично Несебър отличи своите спортни герои за 2025 година Несебър отличи своите спортни герои за 2025 година Община Несебър награди най-добрите си спортисти, треньор и отбор за постиженията им на национално и международно ниво Днес почитаме светец, който пази и помага на наркомани и алкохолици Днес почитаме светец, който пази и помага на наркомани и алкохолици На 19 декември християните почитат мъченика, чийто живот на покаяние и саможертва вдъхновява хората в битката срещу  вредни навици Защо Кобрата се прави на палячо, когато го проснат на ринга Защо Кобрата се прави на палячо, когато го проснат на ринга Усмивка след нокаут, жестове на инат и отказ от признание – Кубрат Пулев отказва да приема загубите с достойнство
Тръмп променя класификацията на марихуаната - какво означава това? Тръмп променя класификацията на марихуаната - какво означава това? Подобна прекласификация от страна на Агенцията за борба с наркотиците (DEA) няма да направи марихуаната законна за развлекателна употреба в национален мащаб Румънският съд праща Уиз Калифа в затвора заради джойнт на сцената Румънският съд праща Уиз Калифа в затвора заради джойнт на сцената Той бе задържан от румънската полиция през лятото на миналата година, след като запали джойнт на сцената на фестивала "Beach, Please" в черноморския курорт Костинещ 8-часова блокада на ГКПП „Илинден-Ексохи“ заради протести 8-часова блокада на ГКПП „Илинден-Ексохи“ заради протести Тежкотоварният трафик ще бъде спрян от обяд, а в късния следобед пунктът ще бъде напълно затворен Актьорите във Великобритания се надигат срещу ИИ по модела на Холивуд Актьорите във Великобритания се надигат срещу ИИ по модела на Холивуд Синдикатът Equity настоява за съгласие, прозрачност и справедливо заплащане при използване на изкуствен интелект Уиз Калифа осъден на 9 месеца затвор в Румъния за притежание на наркотици Уиз Калифа осъден на 9 месеца затвор в Румъния за притежание на наркотици Апелативният съд в Констанца отмени глобата и наложи ефективна присъда по строгия румънски закон за наркотиците ЕС одобри заем от 90 млрд. евро за Украйна, без да пипа замразените руски активи ЕС одобри заем от 90 млрд. евро за Украйна, без да пипа замразените руски активи Унгария, Словакия и Чехия няма да се включат в механизма Премиерът в оставка подкрепя репарационния заем за Украйна, но кой ще връща парите на Русия Премиерът в оставка подкрепя репарационния заем за Украйна, но кой ще връща парите на Русия Желязков заяви условна подкрепа за спорната схема със замразените руски активи, но остава открит въпросът кой ще плаща, след като Москва предяви претенции НС реши: Родителите на деца до 12 години - на гъвкаво работно време целогодишно НС реши: Родителите на деца до 12 години - на гъвкаво работно време целогодишно „За" промените в Кодекса на труда гласуваха 166 народни представители Почина легендарният военен кореспондент Питър Арнет Почина легендарният военен кореспондент Питър Арнет Името му става световноизвестно през 1991 г., по време на първата война в Персийския залив Евростат: Годишната инфлация в България през ноември е над средната за ЕС и еврозоната Евростат: Годишната инфлация в България през ноември е над средната за ЕС и еврозоната В Европейския съюз годишната инфлация през ноември 2025 г. е 2,4 на сто, което е спад спрямо 2,5 на сто през октомври
Бойко Борисов Бойко Борисов Паметта на ПП-ДБ е толкова къса, че забравиха как Радев ги нарече директно шарлатани – и защо го направи Виц на деня Виц на деня - Изядох пет кюфтета, преди да си взема лекарството...
- Какво лекарство вземаш?
- Капки за уши...
Виц на деня Виц на деня - Бих отишъл и на края на света заради теб!
- Аууу... колко мило!!!
- Ама ти сигурно и там ще дойдеш?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Един евреин търговец разбрал, че синът му е опростил дълг на клиент и моментално поискал ДНК тест...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори