×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 12-метров кръст с Христос издигнаха в Елин Пелин
  • Хванаха шофьор на „Хемус” с положителни проби за алкохол и наркотици
  • Разпети петък е - Денят на Христовите страдания
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ПП-ДБ искат смяната на трима министри при ротацията


ПП-ДБ искат смяната на трима министри при ротацията
Христо Хинков (вляво) обяви, че се оттегля, а Йоловски и Калин Стоянов влязоха в конфликт с ПП-ДБ
11 Февруари 2024, Неделя, 11:15 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Ако Калин Стоянов остане на поста си, считаме, че той ще е от квотата на ГЕРБ, обяви Настимир Ананиев

Трима министри може да бъдат сменени при ротацията. Това обяви Настимир Ананиев, заместник-председател на парламентарната група на „Продължаваме Промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ).

Става въпрос за вътрешния министър Калин Стоянов, здравния Христо Хинков, който вече обяви, че се оттегля, и министъра на електронното управление Александър Йоловски. Последният е в конфликт с ръководството на ПП-ДБ. В момента дори тече разследване след негово оплакване за оказан му натиск за обществени поръчки от страна на съпредседателя на парламентарната група на ПП-ДБ Кирил Петков и депутата от формацията Божидар Божанов. 

"Ако отиваме на избори, да отиваме на нови предсрочни парламентарни избори. Въпреки това не вярвам, че ще има нови избори заедно с европейските през лятото, защото има много важни неща, които трябва да се направят", заяви Настимир Ананиев, цитиран от пресцентъра на ПП-ДБ. По думите му няма как 63 народни представители да държат всичко в ръцете си.

„Нормално е да има баланс при силите, които подкрепят едно правителство. Ако премиерът е от ГЕРБ-СДС, вицепремиерът и министърът на външните работи трябва да е от ПП-ДБ. Не е изненада, че г-н Пеевски е на страната на ГЕРБ, защото са в коалиция. ГЕРБ умишлено създават напрежение преди ротацията, за да повлияят на преговорите“, коментира народният представител.

Според депутата е възможна смяна на министрите на здравеопазването, МВР и електронното управление. „Ако Калин Стоянов остане министър, ние считаме, че той ще е от квотата на ГЕРБ“, категоричен е Ананиев.

Той е на мнение, че действията са по-важни от думите. Ако предложението за отлагане на ротацията идва от ГЕРБ, това би могло да означава, че не искат Мария Габриел за премиер.

Любовта на Пеевски към ПП-ДБ не е споделена. Знаете ли кой казва „Не, не става!“ на Борисов и Пеевски – Кирил Петков. Ние сме наясно, че плащаме политическа цена, но трябва да се отпушат някакви промени, за да може България да върви напред. В този смисъл задачата на Кирил Петков е тежка“, категоричен е народният представител.

„В една ситуация на "завладяна държава" ние от ПП-ДБ сме в тежка ситуация. Влезли сме в блатото, от което никой няма да излезе с бяла риза, наясно сме с това, ще бъде платена политическа цена, но трябва да се отпушат различни процеси. Малките промени правят малки цепнатини в огледалото на завладяната държава“, коментира Ананиев.

По думите му ПП-ДБ спират много процеси, които не са в интерес на българските граждани, но не са публични. Сигурен е, че хората го разбират, тъй като пътува из цялата страна и това е преобладаващото настроение при срещата с граждани.

Ананиев отбеляза, че в Столичния общински съвет ГЕРБ-СДС показаха как работи завладяната държава. „Те контролират повечето групи и след като избраха председател от ПП-ДБ, ГЕРБ и БСП си поделиха по 4 комисии. Това е огледален образ на парламента. Вижда се защо е толкова тежко и срещу какво сме се изправили. Тази битка е дългосрочна“, убеден е депутатът.

„Правим малки стъпки, но в правилната посока – медицинските хеликоптер, безплатното образование, дефицит от 2,2%, законът за личния фалит и други. Това е начинът България да стане нормална европейска държава“, смята Ананиев.

 

 


В категории: Политика


20
Коментара
Силно земетресение в Азия
Силно земетресение в Азия 19/04/2025, Събота 19:01 0
20
Коментара по темата
20.
Красимира
18.02.2024 11:13:19
0
0
Абе то че е прозрачно ясно, че ДБ работят за американските интереси и им се наливат много милиони по всякакви грантове, ясно. Ама чак до толкова големи наглости, не мисля, че е нормално да се стига. Това само показва колко са се самозабравили и колко над закона се чувстват.
19.
Боби
12.02.2024 21:53:08
0
0
Голям зор е да лапат всичките от държавната баница
18.
Спас
12.02.2024 21:52:09
0
0
ДБ искат да набутат техните мижитурки там
17.
Винету тулупов
11.02.2024 17:40:45
1
10
Театър с евтини актьори. Кухото и пееф ще направят това което иска галя от посолството иначе ще ядът к0ра. Ай на бас, че няма да има нови парламентарни избори. Номерата на банкянския плашипутарник край нямат.
16.
Хи хи
11.02.2024 15:48:53
6
3
Требе да са прогонят руските агенти от властта в България
15.
....
11.02.2024 15:26:00
3
10
ХЛенчето хиената от парапета не ги харесва , тръшка се и иска тя да командва държавата, както въртеше Киро Тъпото .
14.
Време е
11.02.2024 14:35:16
1
17
Сладоледаджията да си ходи заедно с Гела и целия си цирк. Неадекватни недоразумения нацвъка навсякъде.
13.
Дедо Прецаки
11.02.2024 14:21:08
4
29
Тагаренко май забравихте ! Махайте го този фашист и украйнска подлога от министерството , ще ни докара големи беди !
12.
Меден рудник
11.02.2024 13:43:16
1
4
У фризера имам уши крачета и половин глава
Утре почвам да прая пача
11.
Котора
11.02.2024 13:26:38
3
27
Всички министри си ги назначихте вие бе путю марийкин. Или който не слуша и не изпълнява каквото му заповядате става от Герб веднага. Еваси тъпия прост шопар.
10.
явор
11.02.2024 12:58:42
4
31
Най глупавия от Промяната се изказал тука с Кирчо се борят за първото място по глупост Нали се прави ротация мандата минава при ГЕРБ и според мен те трябва да си изберат правителство с техни министри ако някой им харесва от сегашните може да го оставят но мандат със старите курви е перверзия пълна особено сапунджията външен министър Това племе на променкаджиите е толкова лакомо и нахално че май е най добре на нови избори
9.
ПОБЕДА И ЗДРАВЕ
11.02.2024 12:53:03
15
53
КАК ЩЕ ВИ СЛОЖАТ ЧИФУТА МЛАДЕНОВ НЕ Е ИСТИНА. ХАК ДА ВИ Е, ДОЛНА ЦИГАНОИДНА СГАН. НИЩО АРИЙСКО НЕ ОСТАНАЛО ВЪВ ВАС.
8.
И аз да кажа
11.02.2024 12:48:53
4
16
Външен министър трябва да е бат Бойко
Навсякъде го знаят и ги разбира политикити
7.
искаме
11.02.2024 12:34:41
4
18
Искаме Боко за външен министър
6.
Господин Магнитски от Козяк
11.02.2024 12:27:23
19
16
Каквото кажа аз, и Галя от посолството това ще стане, Тиквун и Прасчун са разкрачени , много поздрави на всички Гробари
5.
Абе
11.02.2024 12:25:33
8
32
Паляч0вци, управляват с мандата на ГЕРБ, ама ГЕРБ да нямат министри... крайно време е да се ходи на избори, тези са асолютни б@клуци, ако още постоят на власт ще доразсипят държавността!
4.
Какво да се прави
11.02.2024 12:06:27
18
11
Трябва да се изхващат всички руски кавали от Царя до Падаря Пълна ДЕКАВАЛИЗАЦИЯ
Нито един на държавна работа
Само тогава България ще се оправи
3.
Жълтопаветен еврогейпарадчик
11.02.2024 11:54:55
7
16
Забравих да спомена и ПОМИЯРИТЕ от въсГЪЗраждане!
2.
*********
11.02.2024 11:29:58
2
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
1.
Властимир Аналиев
11.02.2024 11:27:10
5
41
Аз пък искам Кокорко да се махне!
Искам и ежедневен тест за наркотици на всички управленци!
Искам и ПиПетките да си заемат мястато, което им отредиха хората и машинките!
Не мже да искаш цялата власт и да тропаш с крачета.
Махнат ли се машинките, няма ала-бала с флашките и ПП-ДБ се отичат в канала, за това крадат като за последно, надявайки се да избягат на топлите острови!
Да отчитат ситуацията с Поли Пантев, Къро и подобни, който се изтеглеха на топло, но пак не оцеляха....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Патриарх Даниил: Христовото Възкресение е надежда на света Патриарх Даниил: Христовото Възкресение е надежда на света Без Него няма християнство и то дава смисъл на цялата човешка история, посочи той Христос Воскресе! Стотици се събраха пред храм „Св.св. Кирил и Методий“, за да посрещнат Великден Христос Воскресе! Стотици се събраха пред храм „Св.св. Кирил и Методий“, за да посрещнат Великден Негово Високо Преосвещенство Сливенският митрополит Арсений  поведе службата за Великден Ще засияе ли небето над Бургас от заря на Великден? Вадят пожарогасителите от  катедралния храм Ще засияе ли небето над Бургас от заря на Великден? Вадят пожарогасителите от катедралния храм Отец Петър Василев ги скрил от крадците Благовеста Бонбонова предизвика нов скандал Благовеста Бонбонова предизвика нов скандал Ергенката моментално предизвика вълна от коментари в социалните мрежи Кола излетя от пътя и се обърна до храма в ж.к. „Меден рудник“ Кола излетя от пътя и се обърна до храма в ж.к. „Меден рудник“ По чудо няма жертви Флора Бургас изпъстря града ни с красота и ухание в Светла събота Флора Бургас изпъстря града ни с красота и ухание в Светла събота 40-тото й юбилейно издание е под знака на вълнуваща инициатива - кандидатурата на морския град за Европейска столица на културата След касапницата в Кошарица Киряк поиска да го пазят в ареста, страхува се от линч След касапницата в Кошарица Киряк поиска да го пазят в ареста, страхува се от линч Заради опасността роднините на жертвата да го нападнат, 24-годишният мъж поиска да бъде взета мярка за неотклонение „задържане под стража“ Въпреки протестите войната на пътя не спира! Бебе почина след кървавата драма край Девин Въпреки протестите войната на пътя не спира! Бебе почина след кървавата драма край Девин 9-месечното бебе, което пострада при тежката катастрофа на пътя Смолян - Девин, почина. Това съобщи за БТА началникът на Спешното отделение в МБАЛ „Д-р Братан Шукеров” д-р Васил Гривнев. Инцидентът е станал близо до разклона за село Брезе, информира Нова телевизия. Лекият автомобил, управляван от 38-годишния баща на детето, е излетял от пътя и се е преобърнал в крайпътното дере. Очакваше се бебето да бъде транспортирано с медицинския хеликоптер от смолянската болница до специализирана клиника в Пловдив, но е починало минути преди това. Тежка катастрофа на пътя Смолян - Девин, бебе на девет месеца е пострадало То е било прието в противошокова зала в болницата с тежка черепно-мозъчна травма. Повече от 40 минути екипът е реанимирал детето, но травмите са били несъвместими с живота.  В колата са пътували майката и другото дете на семейството - момиче на 3 години. Всички те са успели да излязат сами от автомобила.  Директорът на Областната дирекция на МВР - Смолян старши комисар Цветан Цанков посочи, че по случая е образувано досъдебно производство. На място се извършва оглед от криминалисти. Той допълни, че по първоначална информация катастрофата е заради несъобразена скорост. Въпреки протестите след катастрофата, при която загина 12-годишната Сияна, войната по пътищата продължава. Още едно българче се превърна в ангелче. Дали и то ще се превърне в символ на борбата срещу корупцията, за да се събуди обществото и въстанат хората срещу тези, заради които душите отлитат по магистралите на смъртта? Русалки изкушават влюбени на плаж, водолаз-сватовник крие златни пръстени Русалки изкушават влюбени на плаж, водолаз-сватовник крие златни пръстени Дават ми бижута, за да ги оставям под водата, но се е случвало да не идват да си ги вземат, разказва Владимир Най-хубавите яйца боядисаха в морето край Царево Най-хубавите яйца боядисаха в морето край Царево Зам.-кметът по културата Мария Димитрова разкри защо единственият фар-скулптура на тракийска богиня е с вдигнати ръце
Мрачна прогноза за Европа заради митата на Тръмп Мрачна прогноза за Европа заради митата на Тръмп Те ще доведат до нарастване на несигурността в световен мащаб, заяви управляващият директор на МВФ Кристалина Георгиева Радост от Баку! Златните момичета от ансамбъла спечелиха многобоя на Световната купа Радост от Баку! Златните момичета от ансамбъла спечелиха многобоя на Световната купа Грациите ни изпревариха Китай и Украйна Германската държавна компания купува руски газ в нарушение на собствените си санкции Германската държавна компания купува руски газ в нарушение на собствените си санкции Ако газът не бил закупен, парите на данъкоплатците щели да бъдат загубени, а количествата в договора - платени във всеки случай Карлос Насар счупи два световни рекорда Карлос Насар счупи два световни рекорда Олимпийският шампион изхвърли 188 кг на Европейското първенство по щанги Ще избегнат ли войната? Иран и САЩ постигнаха нещо значимо Ще избегнат ли войната? Иран и САЩ постигнаха нещо значимо Двете страни успяха се споразумяха за по-голямо взаимно разбирателство в преговорите Гърция развъртя секирата! Глобява до 2000 евро нарушителите Гърция развъртя секирата! Глобява до 2000 евро нарушителите Най-сериозни са санкциите за шофьорите, седнали зад волана след употреба на алкохол Скандална ергенка показа гаджето си, правят бебе на Малдивите Скандална ергенка показа гаджето си, правят бебе на Малдивите Тъмнокосата перничанка не осветлява самоличността на своя партньор от суеверие Белият дом разкри истината за COVID-19 Белият дом разкри истината за COVID-19 Уеб страницата критикува както администрацията на Байдън, така и бившия губернатор на Ню Йорк Андрю Куомо за опитите им със справянето с пандемията Силно земетресение в Азия Силно земетресение в Азия Епицентърът е в района на границата между Афганистан и Таджикистан  Самолетна катастрофа в САЩ, трима загинали Самолетна катастрофа в САЩ, трима загинали Снимки от мястото показват екипи на спешните служби, които търсят оцелели
Доналд Тръмп за Зеленски: Доналд Тръмп за Зеленски: Байдън, Путин и Зеленски погубиха света Виц на деня Виц на деня - Обичаш ли да четеш?
- Много!
- Какво най-много обичаш?
- Най-вече менюта...
Виц на деня Виц на деня - Мамо, ще ми помогнеш ли с домашното?
- Разбира се!
- Добре... какво е интеграл?
- Айде виж баща ти, че сега ще готвя...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Какво е общото между мързелив музикант и мързелив любовник?
- И двамата не си мърдат пръста!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори