Крал Чарлз Трети направи първо изявление след оповестената му ракова диагноза
Благодари за милото отношение
Британският крал Чарлз Трети изрази благодарността си за показаната от обществеността подкрепа в първото си публично изявление, след като му бе поставена диагноза рак, предадоха Ройтерс и ДПА.
"Бих искал да изразя своите най-сърдечни благодарности за многобройните послания в моя подкрепа и пожелания за бързо възстановяване, които получих в последните дни", се казва в изявлението на монарха.
"Както всички страдащи от ракови заболявания знаят, подобно мило отношение е най-голямото успокоение и насърчение. Наистина е разчувстващо да чуя, че споделянето на моята диагноза е помогнало за нарастването на обществената съпричастност и е осветлило работата на всички организации, подкрепящи онкоболните и техните семейства във Великобритания и по целия свят. Моето доживотно възхищение за неуморните им грижи и отдаденост е още по-голямо сега, когато сам преживявам това", се казва още в изявлението на краля.
Бъкингамският дворец отбеляза при оповестяването на диагнозата, че става въпрос за форма на рак, но не и на простатата, заради чието уголемяване Чарлз бе опериран. Именно по време на интервенцията на простатата бе открито раковото му заболяване.
Зверска катастрофа между тир и коли, излетя въздушна линейка
Борис Бекер с разтърсваща изповед за кошмара зад решетките
Удариха колата на депутат, тя не е лъскава
Убийство във фен зона на Световното, мястото почерня от полиция
Неописуема трагедия: Жената и двете малки деца на футболист са намерени мъртви
Областният управител събра депутати и кметове на важна среща за бъдещето на Бургас
Зверска катастрофа между тир и коли, излетя въздушна линейка
29/06/2026, Понеделник 18:40
0
Мениджър е разстрелян на екзотичен остров
Сексуален хищник изнасили и уби две жени, трета се размина на косъм от смъртта
Край на безплатния обмен: „Български пощи“ въвеждат такси за смяна на левове в евро от 1 юли
Тийнейджърите, употребяващи марихуана, са изложени на двоен риск от тежки психични заболявания
Силни емоции в Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ излъчи своите победители
Първият "бременен мъж“ в света Томас Бийти разказва историята си

Tq baba mu po zdrava izleze